Vai VPN var palīdzēt novērst tīkla neitralitāti?


Tīkla neitralitāte nodrošināja, ka katrs interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) vienlīdzīgi apstrādā visus tiešsaistes datus. Bet viss mainījās ASV pēc FPK atcelšanas 2018. gadā. Tas nozīmēja, ka mazāki uzņēmumi, jaunuzņēmumi un lietotāji var atrasties lēnā joslā, kamēr lielās korporācijas izmanto visas iespējas, izmantojot “apmaksāta prioritāte.”

Lielākā daļa tiešsaistes kopienas protestēja par to, ka internetam jāpaliek bez cenzūras un interneta pakalpojumu sniedzējiem bija jāpārtrauc jūsu interneta ātruma samazināšana. Tīkla neitralitātes izzušana deva zināmu stimulu VPN (piemēram, NordVPN) pieaugumam, kas lietotājiem un maziem uzņēmumiem ļauj apiet tīkla neitralitāti..

Pašreizējā tiešsaistes pieredze pilnībā var būt atkarīga no tā, kurā valstī dzīvojat. Labā ziņa ir tā, ka VPN ļauj jums pasargāt savu identitāti, slīdot trafiku caur serveri citā valstī, ārpus jūsu valsts noteikumiem.

Kas ir tīkla neitralitāte?

Dzīvei vienmēr ir divas puses, un tīkla neitralitāte neatšķiras. Cīņa starp patērētājiem un viņu interneta pakalpojumu sniedzējiem ir nedaudz sarežģītāka, nekā daudzi saprot. Pozitīvajā pusē tīkla neitralitāte piedāvā pilnīgu vārda brīvību, ja tiešais lietotājs izlemj, kuram emuāram, vietnei vai straumēšanas pakalpojumam viņi var piekļūt..

Internets, kurā mēs visi esam izauguši, nodrošina pilsoņiem visā pasaulē vienlīdzīgu digitālo iespēju zemi. Vienādi konkurences apstākļi, kur viss tiek piegādāts tik ātri, cik ļauj jūsu interneta savienojums. Īsumā - tīkla neitralitāte pārtrauc ātro interneta joslu ieviešanu un neļauj interneta pakalpojumu sniedzējiem iekasēt maksu no satura radītājiem par lielāku joslas platumu. Bez tā ISP varētu arī pārdot jūsu pārlūkošanas datus mārketinga uzņēmumiem.

Tomēr ISP apgalvos, ka viņi nav sliktais puisis. Mūsu negausīgās slāpes pēc joslu platuma video straumēšanas un lielām lejupielādēm nozīmē, ka tie nav nepieciešami’t nav resursu jauninājumiem. Ja viņiem būtu iespēja iekasēt piecus lielos tehnoloģiju uzņēmumus par resursietilpīgiem pakalpojumiem, viņi varētu ieguldīt uzlabojumu ieviešanā, kas uzlabotu mūsu tiešsaistes pieredzi. Iespējams.

Interneta pakalpojumu sniedzēji arī apgalvo, ka tas viņiem ļautu labāk kontrolēt internetu. Viņi varētu apturēt pieaugušajiem paredzēta satura nokļūšanu nepareizajās rokās un izskaust nelegālu vienādranga failu apmaiņu. Galu galā jūsu nostāja attiecībā uz tīkla neitralitāti būs atkarīga no tā, vai jūs priecājaties par globālās sabiedrības necenzētu internetu un piekrītat, ka vārda brīvībai ir pozitīvas un negatīvas.

Izmantojot VPN, lai apietu tīkla neitralitātes ļaunprātīgu izmantošanu

Vai VPN var apiet tīkla neitralitāti? Atbilde ir jā, bet ir dažas lietas, kas jums jāzina, pirms akli izvēlaties VPN pakalpojumu jums vai jūsu uzņēmumam šajā notiekošajā cīņā starp jums un jūsu ISP..

Kaķa un peles spēle sākas ar brīdi, kad VPN šifrē un maskē jūsu darbību internetā, lai neļautu jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam redzēt to, ko jūs darāt..

Kaut arī datu šifrēšana neļauj jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam pārraudzīt jūsu tiešsaistes aktivitātes, viņi, iespējams, varēs redzēt, vai jūs atkārtoti izveidojat savienojumu ar VPN serveri. Bet daudzi uzņēmumi saviem attālinātajiem darbiniekiem drošības nolūkos nodrošina VPN. ISP jāspēj pierādīt, ka jūs apzināti izvairāties no viņu veiktajiem pasākumiem, pirms viņi var attiecīgi rīkoties.

Daži VPN ir labāki nekā citi. Pirms izvēlaties VPN, jums jāpārliecinās, ka tas neizdarīs norādījumus jūsu ISP. Pārbaudiet, vai ir ievērota stingra politika žurnālu neizmantošanai, kā arī aizsardzība pret noplūdēm. Ja nopietni domājat izmantot VPN, lai izvairītos no tīkla neitralitātes, jums arī jāpārliecinās, ka ir spēcīga šifrēšana un uzlabotas drošības funkcijas.

Tādi pakalpojumi kā NordVPN vai ExpressVPN atbilst visām šīm un vairāk prasībām.

NordVPN NordVPN VPNpro vērtējums: 9.6 / 10

Vai ISP var droseļot VPN trafiku?

Ja sekojat iepriekš minētajiem noteikumiem un uzmanīgi izvēlaties savu VPN pakalpojumu sniedzēju, varat pārtraukt ISP traucēt jūsu VPN savienojumu. Jūsu ISP redzēs tikai to, ka izveidojat savienojumu ar VPN serveri.

Ja izvēlaties nepareizu pakalpojumu sniedzēju, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs drīz var atklāt, ka izveidojat savienojumu, izmantojot VPN, un automātiski aktivizē droseļvārsta procesu, līdz to atkal izslēdzat. Paredzams, ka bezmaksas VPN un starpniekservera pakalpojumi ir ērti izmantojami jūsu ISP.

Par laimi ir daži parocīgi tiešsaistes ceļveži, kas palīdzēs uz visiem laikiem apturēt ISP ierobežošanu. Vienkārši atcerieties veikt pats savus pētījumus un atcerieties zelta likumu, ka, ja jūs pērkat lēti, jūs, iespējams, maksāsit divreiz.

Es dzīvoju valstī bez tīkla neitralitātes. Vai man joprojām ir nepieciešams VPN??

Tas, kā citas valstis rīkojas ar tīkla neitralitāti ārpus ASV, reģionos ievērojami atšķiras. Tādas valstis kā tīkla neitralitāte, piemēram, Krievija un Ķīna, bieži tiek apsūdzētas par pret patērētāju vērstu prakšu izmantošanu. Populāra taktika ir piedāvāt bezmaksas trafiku, lai izvēlētos vietnes ar dārgākiem datu plāniem.

Par laimi, mēs esam attālinājušies no mājienu, ka VPN izmanto tikai noziedznieki un cilvēki, kam kaut ko slēpt. Patiesībā VPN var nodrošināt lielāku aizsardzību un brīvību tiešsaistē neatkarīgi no tā, vai jūsu tīklā ir neitralitāte.

Arvien pieaug izpratne par mūsu personas datu un privātuma aizsardzību tiešsaistē. Jūsu Facebook konta iestatīšana uz privātu, sīkdatņu tīrīšana katru dienu vai inkognito režīma izmantošana pārlūkprogrammā lietotājiem to vairs nesamazina. Bet jūs don’katru reizi, kad izveidojat savienojumu ar internetu, nav jāzaudē anonimitāte.

Mēs jau zinām, ka daudzi ISP apkopo savu lietotāju pārlūkošanas žurnālus un pārdod tos reklāmas uzņēmumiem. Tā’s jūsu dati, kas reklāmdevējiem ļauj pielāgot to saturu tieši veseliem reģioniem. VPN var gan uzlabot, gan aizsargāt jūsu tiešsaistes pieredzi.

Mūsu arvien digitālākā pasaule likvidē ģeogrāfiskos šķēršļus un ierobežojumus, kas nosaka to, ko varat lasīt, apskatīt un dzirdēt. Laikmetā, kad tehnoloģija apvieno globālo sabiedrību un veicina netraucētu sadarbību, kāpēc gan kāds gribētu izveidot ierobežojumu sienas??

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 − = 66