Kā ir ar decentralizētiem P2P un Blockchain VPN projektiem?


Ar vārdu “blokķēde” ievadot arvien savādākas kombinācijas, Blockchain VPN izklausās diezgan tramīgs - kaut kam, kā jūs zinājāt, ir jābūt, bet‘t diezgan labi zinu, kur un kā. Patiešām, kur un kā nav visvienkāršākos jautājumus atbildēt, bet tas gan’s ko mēs’re šeit par. Tāpēc lasiet tālāk un uzziniet blokķēdes VPN papildinājumus un trūkumus.

Kāds ir blockchain sakars ar VPN??

Lai sāktu uz to atbildēt, mums vispirms ir jāpiemin vissvarīgākā regulārā virtuālā privātā tīkla kritika.

Daudzi jau zinās, ka viss VPN mērķis ir norobežot lietotāju no viņa tiešsaistes darbībām - piešķirt brīvību internetā. Tas tiek darīts caur tunelēšanas protokoliem (kas šifrē jūsu trafiku, pārvietojoties no viena digitālā punkta uz otru) un VPN serveriem (kas rada sienu, lai jūs varētu stāvēt, mainot jūsu IP adresi resursdatora servera acīs un resursdatora servera IP adreses maiņa jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP) acīs).

Šīs procedūras rezultātā jūs varat paslēpt to, ko jūs darāt tiešsaistē, no sava ISP un tātad arī no valdības. Turklāt jūs varat izvēlēties, kurā atrašanās vietā atrodaties - vienkārši izveidojiet savienojumu ar VPN serveri ASV, un vietnes, piemēram, Netflix, uzņemsies jūs’re ASV lietotājs.

Kad VPN darbojas kā reklamēts, tie ir satriecošs rīks. Tomēr to pats dizains rada problēmas, kuras regulāri lietotāji nespēj novērst.

Blockchain VPN pakalpojumu izstrādātāji atpazīst šīs problēmas un piedāvā risinājumu. Viņi to atzīst galvenā problēma saistībā ar regulāriem VPN pakalpojumiem ir VPN uzņēmums, kas ir centrālais mezgls, kurā notiek visa lietotāju trafika. Tas’Tāpēc katram VPN ir kāds paziņojums par “mežizstrāde” - datu glabāšana par lietotāju savienojumiem, darbībām vai identitātēm. Tā’Tāpēc VPN pakalpojumu sniedzēji, kas ir snieguši lietotāju datus tiesībaizsardzības aģentūrām, tiek tik ļoti cildināti.

Centralizēts VPN vs decentralizēts VPN

Lietvedības patiesība ir šāda: katram VPN pakalpojumam ir tehniska spēja saglabāt visu informāciju, ko tā iegūst par lietotājiem. Un tā var pārdot visu šo informāciju trešām personām, ja tā to vēlas. Protams, VPN var darīt visu iespējamo, lai samazinātu vajadzību pēc reģistrēšanas. Piemēram, viņi var noņemt visus ierobežojumus, ko VPN pakalpojumi parasti uzliek lietotājiem - joslas platumu, datu pārsūtīšanu, vienlaicīgu savienojumu ierobežojumus. Nevajadzot ieviest šos ierobežojumus, VPN tehniski var atbrīvoties no reģistrēšanas. Viena lieta, ko viņi var’t darīt? Noņemt viņu spēju pieteikties.

Blockchain VPN mēģina padarīt šīs bažas par strīdīgām. Viņi noņem centrālo centru, kas jāiet cauri visai lietotāju trafikai, un tā vietā piedāvā decentralizētu brīvprātīgo mezglu tīklu, piemēram, Tor.

Atšķirības starp blockchain VPN un Tor

Pamata priekšnoteikums Tor un P2P blokķēdes VPN ir līdzīgs. Izmantojot Tor tīklu, lietotājs’satiksme tiek nosūtīta, izmantojot virkni brīvprātīgo releju - būtībā cilvēki, kuri darbojas serveros, lai novirzītu satiksmi (lai neizklausītos rupji…) no viņu sirds labestības. Katrā relejā trafiks tiek papildus šifrēts, tikai pēdējam mezglam ir iespēja atšifrēt trafiku un nosūtīt to uz resursdatora serveri..

Šī ir laba sistēma, taču tai ir vairākas nepilnības. Pirmais no šiem trūkumiem ir tāds, ka nav’daudzi no šiem brīvprātīgo mezgliem - tāpat kā to nav’t daudz brīvprātīgo jebko. Tas rada ļoti zemu ātrumu un padara vairāk vai mazāk neiespējamu iesaistīties noteiktās darbībās, par kurām mums patīk regulāri VPN pakalpojumi. Torrenting, piemēram.

Varbūt vēl svarīgāk, ka mazais mezglu skaits rada drošības problēmu. Uzbrucējs, kas kontrolē ievērojamu tīkla daļu, iespējams, varēs izsekot trafiku atpakaļ uz tā avotu vai to atšifrēt. Tas ir pretrunā ar visu privātās dzīves aizsardzības pakalpojuma izmantošanas mērķi.

Labākajos piemēros Blockchain VPN vairāk vai mazāk izmanto to pašu sistēmu, bet izmanto blockchain, lai ieviestu ekonomiku tīklā., ļaujot tai vienlaikus palikt decentralizētai un anonīmai. Ja ticam dažiem no šiem blokķēdes VPN izstrādātājiem, tas arī padarītu tīkla izmantošanu daudz lētāku nekā parasto VPN - trafiks vienmēr tiktu novirzīts uz lētākajiem un ātrākajiem tīkla mezgliem. Cerams, ka ekonomiskie stimuli atrisinās tīkla lieluma problēmu un tādējādi arī ātruma un drošības problēmas.

Neskatoties uz to, arī šeit ir bažas.

Izklausās labi - kas’s problēma?

dators

Nu, par vienu lietu, ja vien tīkls faktiski nepieaug līdz pietiekamam izmēram, tās (domājams) joprojām pastāvētu tās pašas problēmas kā ar Tor. Kontrolējot ievērojamu tīkla daļu, uzbrucēji var atļauties “nokļūt pie lietotāja.”

Vēl viens aspekts ir tāds, kuru atpazīs tie, kas seko Hola VPN stāstam. Hola ir pazīstami ēnains VPN pakalpojums, kam ir viena interesanta īpašība - tas pārdod lietotāju’s dīkstāves joslas platums citiem tīkla lietotājiem. Būtībā, ja jūs vadāt Hola un neko nedarāt ar datoru, VPN izmantos jūsu interneta savienojumu, lai maršrutētu citus cilvēkus’s satiksme.

Pietiekami godīgi - ja vēlaties VPN bez maksas, jūs’Jūs galu galā maksāsit par to kaut kādā citā veidā. Jautājumi sākas citur. Konkrēti, Holai ir arī paralēls uzņēmums Luminati, kas uzņēmumiem pārdod Hola VPN lietotāju dīkstāves joslas platumu. Vienu reizi Luminati pārdeva šo joslas platumu kādam, kurš to izmantoja kā robottīklu - kiberuzbrukumā. Kad notiek kaut kas līdzīgs, gala mezgli ir vainīgi.

Jūs varat redzēt, kur mēs esam’es turpinu ar šo. Ja jūs’ir nejaukas trafika apmaiņas beigu mezgls blokķēdes VPN tīklā, kur tas jūs tieši atstāj?

Protams, ir arī citi svarīgi jautājumi, kas jāņem vērā. Piemēram, tā atliek noskaidrot, vai ātrums šādā tīklā būtu labs, nemaz nerunājot par iespēju konkurēt ar parasto VPN pakalpojumu sniedzēju top-botch metal metal serveriem. Arī, puse no P2P VPN, kurus mēs apskatījām, pat nav multi-hop (kas padara izejas mezglu tikpat spējīgu reģistrēt datus kā VPN serveri).

Mēģinājumi atbildēt uz šīm un citām bažām meklējami savvaļā.

Blokķēdes VPN tirgus, kāds tas ir

Blockchain tirgus

Pašlaik blockchain VPN tirgus neizskatās ļoti iespaidīgi. Ir daži pamanāmi nosaukumi, taču paši pakalpojumi atrodas dažādās attīstības stadijās. Tur’s Privatix, Mysterium Network, Orchid un Lethean starp citiem. Šķiet, ka katrs no tiem ir nedaudz progresējis, kopš pēdējo reizi pārbaudījām pirms dažiem mēnešiem, un visi ir paredzamā nākotnē piegādājuši sava veida blokķēdes VPN produktu. Iespējams, ka vienīgais izņēmums šeit ir Orhideja, kuras vietne joprojām ir tikai galvenā lapa (lai arī tās baltā grāmata šķiet vispievilcīgākā no tām).

Pēdējo pāris mēnešu laikā mēs’mēs esam uzrunājuši visus šos projektus un uzdevuši viņiem dažus no tiem pašiem jautājumiem, kurus mēs izvirzījām iepriekšējā šī raksta sadaļā. Vienīgie, kas komentēja padziļināti, bija Lethean, par kuru mēs viņiem dodam idejas. Neatkarīgi no tā, mēs’Apskatīsim katru projektu pēc kārtas un mēģināsim atbildēt uz dažiem jautājumiem.

Orhideja

Dažās sajūtās, Orhideja šķiet visnopietnākais projekts. Delaveras ASV bāzētā Orchid Labs apvieno vairākus cilvēkus ar diezgan publiskiem ierakstiem - cilvēkiem, kuri prot labi uzstāties un kuriem ir reputācija, par kuriem jāuztraucas. Lielākajai daļai citu P2P VPN projektu nav ne šī PR aktīva, ne arī tā radītās personiskās atbildības līmeņa.

Orhidejas cilvēku zināšanas un pieredze skaidri redzams viņu baltajā grāmatā. Tas parāda daudz uzmanības detaļām un aptver dažas no vispārēji minētajām bažām par P2P blokķēdes VPN ideju..

Pirmkārt, Orchid nodrošina risinājumu briesmām, kas rodas kādam, kurš kontrolē lielu tīkla daļu. Tas tiek darīts, pārtraucot uzbrucējus darboties nesamērīgi daudz joslas platuma pārdevēju, salīdzinot ar viņu daļu no Orchid tīkla kopējās aprēķina jaudas.

Tas nav’t vienīgais uzbrukuma scenārijs Orhideja piedāvā risinājumus. Mēs uzvarējām’t iedziļināties šajos - pietiek pateikt viņi’Veikuši viņu mājasdarbus.

Otrkārt, Orhideja aizsargā izejas mezglus no to joslas platuma nepareizas izmantošanas, izmantojot melnos un baltos sarakstus. Būtībā, ja jūs’Joslas platuma pārdevējs, kurš dzīvo, teiksim, Vācijā un vēlas, lai cilvēki neļautu jūsu IP izmantot straumēm - to varat izdarīt, iekļaujot melnajā sarakstā P2P trafiku. Tas noteikti ir risinājums, bet mēs domājam, vai nepatikšanas, ko tas rada tirgū, būs par daudz ērtības labad. Vai, neatkarīgi no tā, vai tas tā ir’s pietiek.

Kaut arī Orchid komanda šķiet pārliecināta, ka savienojuma ātrums viņu tīklā būs konkurētspējīgs, mēs joprojām esam skeptiski. Īpaši tas attiecas uz Orchid, kur ir savienojumi “multi-hopped,” kas nozīmē, ka tie nonāk caur vairākiem relejiem, pirms nonāk hostinga serverī.

orhideju laboratoriju galvenā lapa

Pēc dažiem sākotnējiem finansiāliem panākumiem (investori ir samaksājuši vairāk nekā USD 36 miljonus par tiesībām pirkt monētas publiskās SIO laikā), šķiet, ka projekts ir aizgājis aizdomīgi kluss. Vietne joprojām ir tikai galvenā lapa ar dažiem jaukiem logotipiem un sociālajām saitēm. Oficiālā Reddit vairākus mēnešus nav bijusi aktīva, un pēdējie lietotāju komentāri, kuros tiek lūgts atjaunināt statusu, paliek neatbildēti. Orhideja’s Twitter lapa joprojām aktīvi izliek ziņas, taču ziņas galvenokārt nav saistītas ar Orchid (lai gan mums jāatzīst - tā)’s labs interesantu rakstu avots).

Vai tas ir mierīgs pirms vētras? Uzminiet mēs’Man būs jāgaida un jāredz.

Mysterium Network

Atšķirībā no Orchid, Mysterium veica ICO, pirms tam bija aktīvs produkts, un ieguva gandrīz 15 miljonus USD. Arī atšķirībā no Orhidejas, Mysterium ir bijis diezgan aktīvs ar atjauninājumiem un spējis radīt Alfa versiju. Lietotāji pat var palaist testa mezglu tīklā (ja viņiem ir tehniskas zināšanas to darīt) vai izmēģināt VPN.

mysterium tīkla alfa statistika

Mysterium Network problēmas ir šādas viņi neatrisina ātruma problēmu, dažādus uzbrukuma scenārijus vai izejas mezgla ievainojamības problēmu. Uz Mysterium FAQ ir jautājums: “Ko darīt, ja kāds izmanto manu mezglu nelikumīgiem mērķiem?” Atbilde ir mazliet satraucoša:

“Tad viņi, visticamāk, pārkāps likumu. Instalējot mūsu klienta programmatūru, lietotāji apņēmās to izmantot tikai likumīgiem mērķiem un izvairīties no jebkādām kriminālām vai nelikumīgām darbībām.”

Labi, tad lieta slēgta?

Pārējie jautājumi “Likumīga” Bieži uzdoto jautājumu sadaļā ir izteikta satraucoša attieksme, galvenokārt atkārtojot, ka, ja viņu izpratne par likumu ir pareiza, lietām vajadzētu būt kārtībā. Zvaniet mums vecmodīgi, bet mēs’d dod priekšroku risinājumiem, nevis mierinājumiem.

Mēs to saprotam Mysterium arī to nedara’t piedāvā multi-hop, kas rada vēl lielākas raizes. Varbūt atsevišķs mezglu skrējējs ir mazāk pamanāms mērķis tiem, kas vēlas iegūt lietotāja datus, taču viņiem arī ir mazāka iespēja, ka viņiem būs līdzekļi pretoties, ja tie tomēr kļūs par mērķi.

MYST žetons nav tik pievilcīgs kā tas bija ICO laikā, un mēs domājam, ka tam ir pamatoti iemesli.

Privatix

Šis rīks ir ļoti līdzīgs Mysterium Network. Privatix ir arī produkts, kas atrodas tās Alfa stadijā, un tam jau ir bijusi sava publiskā ICO (piesaistīti apmēram USD 2,4 miljoni). Baltā grāmata ir milzīga - 78 lappuses (!) - un viņi to pat tulkoja vēl 9 valodās.

privatix whitepaper valodas

Tāpat kā Mysterium, Privatix ir izdarījis maz, lai risinātu steidzamākos drošības jautājumus. Piemēram, šķiet, ka viņu savienojumi ir vienoti, un rodas jautājums, vai tas tiešām ir labāks drošības ziņā nekā centralizēti risinājumi. Un viņi arī don’t nodrošināt apmierinošu izejas mezgla drošības risinājumu.

Kā minēts Privatix dokumentā:

“Mēs visiem aģentiem piegādāsim dokumentu, kurā teikts, ka mēs kā uzņēmums nomājam viņu tīklu mūsu lietošanai un pārdosim to tālāk. Šajā dokumentā būs aģents’mezgla IP un hash in blockchain, un aģents to varēs lejupielādēt no sava paneļa.”

Pirmkārt, tas izklausās mazliet kā mežizstrāde. Otrkārt, nav atklāts jautājums par to, vai šis risinājums palīdzēs lietotājiem izkļūt no juridiskās briesmām. Tas, iespējams, būs atkarīgs no aģenta’valsts, individuālais gadījums utt. Mysterium cilvēki vismaz don’Izliekas, ka viņi zina, kā situācija pasliktināsies savvaļā.

Tāpat kā jebkuram no šiem rīkiem, šķiet, ka nav iemesla, kāpēc tie varētu piedāvāt tādu veiktspējas līmeni, kas varētu konkurēt ar labākajiem centralizētajiem VPN pakalpojumiem.

Lethean

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, ka mums ir Lethean, kas bija laipni, lai sīki un godīgi atbildētu uz mūsu jautājumiem. Šis projekts dažos nozīmīgos veidos ir atšķirīgs, bet citos - līdzīgs.

lethean vpn galvenās iezīmes

Atšķirībā no iepriekšminētajiem P2P blokķēdes VPN pakalpojumiem, Lethean nedarbojas Ethereum blokķēdē, un tā monētas nav ERC20. Citējot Ethereum virsgrāmatas atvērtību kā privātuma problēmu, Lethean ir izvēlējušies paļauties uz atšķirīgu algoritmu - CryptoNight protokolu. Saskaņā ar Lethean teikto, tas “kavē darījumu nosūtīšanu, izmantojot procesu ar nosaukumu RingCT, kas izveido vairākas ieejas un izejas, lai paslēptu sūtītāju no ārēja avota.”

Lethean plāno piedāvāt “Uzlabota privātuma režīms,” kas būtībā ir vairāku apiņu funkcija. Pašlaik Lethean ir pieejams tikai kā pārlūkprogrammas paplašinājums un piedāvā tikai viena savienojuma savienojumus. Tam vajadzētu mainīties 2019. gada otrajā ceturksnī. Līdz tam programmatūra cieš no tās pašas privātuma problēmas kā Mysterium vai Privatix.

Kas attiecas uz izejas mezglu drošību pret to joslas platuma nepareizu izmantošanu, Lethean ir tāda pati atbilde kā Mysterium vai Privatix. No vienas puses, izejas mezgliem vajadzētu būt “piesardzības pasākumi, lai nodrošinātu, ka galalietotāji ievēro vietējos noteikumus.” Uz citiem, “makā tiks glabāti daži dati, kas pārbaudīs, vai izejas mezgls tiek nepareizi izmantots’s joslas platumu neveica persona, kas mitina izejas mezglu.”

Turklāt, pēc Lethean teiktā, tas “jautājums rada bažas visiem VPN pakalpojumu sniedzējiem.” Mēs nepiekrītam un izmantosim šo iespēju, lai paustu punktu, ko mēs’es jau īsi pieskāros tam. Praktiskā nozīmē trafika ļaunprātīga izmantošana ne tuvu nerada lielas bažas VPN pakalpojumu sniedzējiem, jo ​​viņi var paļauties uz struktūru, kas izveidota, lai risinātu juridiskus jautājumus.. Bieži vien tie darbojas ar ārzonu korporāciju aizsegā. Un pat ja viņi to nedara’t., viņiem ir likumīgas komandas, kas strādā ar tiesībaizsardzības jautājumiem.

Tas attiecas arī uz diskusijām par lietotāju privātuma jautājumu - lietotāji var uzticēties labam VPN, lai nostātos starp viņiem un, piemēram, tiesībaizsardzības iestādēm (protams, līdz punktam). Tikmēr P2P VPN pakalpojumu lietotājiem jāpaļaujas uz personām, kurām nav pienākuma aizsargāt savu identitāti.

Visbeidzot, mēs’vēlētos izcelt Lethean’atbilde par sniegumu:

“VPN pakalpojumu ātrums nav saistīts ar pašu blokķēdi. Blokķēde ir norēķinu mehānisms, un tas nav līdzeklis, ar kuru VPN vai pārlūka paplašinājums maina trafiku caur internetu. Kad savienojums ir izveidots un maksājums ir saņemts, ja mezgls ir kvalitatīvs, tā veiktspējai jābūt tādai pašai kā jebkuram citam VPN pakalpojumam.”

Viņiem, protams, taisnība. Tomēr, mūsu iemesls apgalvojumam, ka P2P VPN nekad (gandrīz) nekad nevar būt tik ātrs, jo labākie centralizētie VPN pakalpojumi ir tieši mezgla kvalitāte. Vienkārši sakot, akciju sabiedrība tika izgudrota, lai finansētu dārgus uzņēmumus - tirdzniecības vietu celtniecību pa tirdzniecības ceļu uz Indiju vai nepieciešamās infrastruktūras izveidi, lai nodrošinātu VPN lietotājiem ātru savienojumu.

Varbūt arguments varētu būt tāds, ka šie mezgli nav jāvada privātpersonām. Tas’s, iespējams, taisnība, bet tas rada tikai vairāk jautājumu - vai šie uzņēmumi var gūt peļņu šādā infrastruktūrā, neizmantojot ēnas prakses? Vai šādi uzņēmumi, ja gūst panākumus, kļūst vairāk vai mazāk tādi paši kā mūsdienu centralizēto VPN pakalpojumu sniedzēji?

Blockchain VPN - mūsu secinājumi

Izpētījuši uz blockchain balstītu P2P VPN nozari, mēs to varam teikt viņu kritika ir pamatota, bet viņu risinājumi rada šaubas. Pat ja šo rīku izstrādātājiem izdodas atrisināt drošības problēmas (kā Orchid vismaz šķiet uz papīra izdarīts), joprojām paliek konkurētspējas jautājums.

VPN nozares labākie spēlētāji lietotājiem piedāvā lielisku sniegumu un bagātīgu funkciju paketi. Mēs don’nevar redzēt, kā privāti joslas platuma pārdevēji kādreiz varētu konkurēt ar ātrumu, kāds patīk, piemēram, Astrill VPN lietotājiem.

Mēs redzam nišu, kur šie rīki varētu būt noderīgi - nepietiekami attīstīti, cenzūras ietekmējoši stāvokļi. Iemesls ir tāds, ka P2P tīkla mezgliem ISP teorētiski būtu grūtāk bloķēt nekā VPN serveriem. Turklāt tas, ka lietotāji maksātu tikai par izmantoto trafiku, nevis vispārēju abonēšanas maksu, varētu padarīt pakalpojumus pieejamākus. Piemēram, Privatix lēš, ka P2P VPN pakalpojumu lietotāji to darītu “maksā mazāk nekā USD 5-10 gadā.”

Tomēr, ja šiem VPN ir pievilcīga niša un tie nav īpaši rentabli, stimulu sistēma sabrūk.

Pagaidām mēs iesakām izvēlēties parasto VPN pakalpojumu. Pirms ieguldīšanas pārliecinieties, ka esat veicis pētījumu - mūsu labāko VPN pakalpojumu saraksts ir piemērota vieta, kur sākt!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 2