Ceļvedis sabiedriskās wifi drošībai


Vai sabiedriskais wifi ir drošs? Tā’s jautājums, ka mēs’mēs visi jautājām, kad mēs’atkal un vēlētos, lai tiešsaistē. Mūsdienās arvien vairāk ir publisko wifi karsto punktu - sanāksmju telpās, viesnīcu numuros, kafijas veikalos un bibliotēkās… pat vilcienos un lielveikalos. Bet kā mēs varam būt pārliecināti, ka mēs neesam’t netīšām izveidojot datu zādzības uzbrukumu, kad mēs ejam tiešsaistē. Jautājumu par publiskā wifi drošību ir vērts uztvert nopietni - un mēs’Šeit to apskatīsim sīkāk.

Kāpēc publiskais wifi var būt bīstams??

Jā tas’Tas bieži ir bezmaksas un īpaši vilinošs lietošanai, bet vai publiskais wifi ir drošs? Tīklus var atrast plaši visās publiskās vietās, un tie ļauj jums tiešsaistē piekļūt bez maksas. Karstie punkti ir tik plaši pieejami un reklamēti, ka tas’vilinošs savienojums, nedomājot divreiz, un saglabāt savus datus. Labā ziņa ir tā, ka tur nav’t tik lielas briesmas ikdienas pārlūkošanas darbībās, piemēram, ziņu lasīšana vai informācijas meklēšana tiešsaistē.

Tomēr jebkura darbība, kurā jums jāpiesakās, aktualizēs jautājumu par publisko wifi drošību. Ja vēlaties izmantot savus sociālo mediju kontus, pārbaudīt savus e-pastus, pieteikties bankā vai veikt jebkāda veida darījumus, jūs potenciāli varat pakļaut sevi briesmām.

Kādi ir publiskā wifi izmantošanas draudi?

Patiesībā publiskā wifi drošība nav nekas līdzīgs drošībai, kas jums patīk no biroja vai pat jūsu mājās, izmantojot privātu savienojumu. Tas, protams, nav nekas tāds kā drošība un sirdsmiers, ko piedzīvosit, pievienojot VPN papildu drošības slāni. Jā, tas mēdz būt bezmaksas, taču, izvēloties šos tīklus, jūs varat atvērt kibernoziegumu datu uzbrukumus, neizprotot riskus.

Apsverot publiskā wifi drošību, gan Android, gan iOS sistēmas piedāvā zināmu aizsardzības pakāpi, taču kibernoziedznieki ir gudri un motivēti. Publiskā wifi drošība Android un iOS būtu jāuzskata par jūsu pirmo aizsardzības slāni, un tos vēl vairāk pastiprina, pievienojot drošu, anonīmu un šifrētu pakalpojumu, piemēram, virtuālo privāto tīklu vai VPN. Ļaujiet’apskatīsim vispārīgos draudus, kas saistīti ar publiskā wifi izmantošanu.

5 sabiedriskās wifi drošības draudi jāzina

Cilvēks vidējos uzbrukumos

Šie MitM uzbrukumi ir viens no tipiskākajiem sabiedrības wifi drošības draudiem, un jūs tos varat uzskatīt par ciparu noklausīšanos. Kad ierīce izveido savienojumu ar internetu, dati tiek pārsūtīti uz jūsu izvēlēto vietni. Šī pārsūtīšana ir drošības ievainojamība, kur kibernoziedznieks var piekļūt jūsu datu pārraidei un “lasīt” saturu, izmantojot snooping programmatūru. Pēkšņi jūsu aktivitātes tiešsaistē vairs nav privātas, un jūs varētu tikt pakļauts datu zādzības un identitātes zādzības riskam.

Ļaunprātīgas programmatūras izplatīšana

Uzbrucēji var arī pievienot jūsu ierīcei ļaunprātīgas programmatūras programmas, pat nezinot, ka tā notiek. Tas notiek drošības trūkumu vai nepilnību dēļ, kas atrodamas programmatūras programmās vai operētājsistēmās. Jā, tas nozīmē, ka iebūvēta un noklusējuma wifi drošība Android un iOS sistēmas pašas par sevi ne vienmēr ir pietiekamas, lai jūs būtu drošībā. Hakeru kods, lai uzbruktu zināmajām ievainojamībām un pēc tam nosūtītu ļaunprogrammatūru, lai nodarītu postījumus jūsu ierīcē.

Ieteicamais lasījums: Kas ir ļaunprātīga programmatūra un kā aizsargāt pret to

Nešifrēti tīkli

Šifrēšana kodē ziņojumus, kas tiek pārsūtīti starp jūsu ierīci un maršrutētāju, to kodējot, lai hakeris nevarētu nolasīt saturu bez nepieciešamās atslēgas. Maršrutētāji parasti tiek piegādāti no rūpnīcas bez jebkādas šifrēšanas, un uzņēmumu īpašnieki, kas tos instalē, parasti nesaprot, ka šifrēšanas funkcijai jābūt manuāli ieslēgtai, kad tīkls tiek uzstādīts pirmo reizi. Ja publisko wifi ir uzstādījis IT profesionālis, ir daudz lielākas iespējas, ka šifrēšana ir instalēta pareizi. Lai gan atcerieties, ka tas nav garantēts veids, kā to uzzināt, tāpēc jūs’Pateiksit sevi briesmām, ja veiksit sensitīvas tiešsaistes aktivitātes, izmantojot publisko wifi tīklu, un atstājat to tikai nejaušības pēc!

Ļaunprātīgi tīklāji

Dažreiz jūs domājat, ka piesakāties likumīgā publiskajā wifi tīklā, jo tam ir nosaukums, kas skan “taisnība” un cienījama. Piemēram, tas varētu izskatīties pēc tās viesnīcas nosaukuma, kurā apmetaties, vai restorāna, kurā jūs ēdat. Bet hakeri bieži ierīkojas “blēdis” publiskie wifi piekļuves punkti, kas norāda nosaukumus “varētu” taisnība - bet aren’t. Pēkšņi jūs faktiski izveidosit savienojumu ar viltus tīklāju, un kibernoziedznieki riskēs ar jūsu datiem..

Wifi sniffing un snooping

Kā izklausās, šāda veida publiskās wifi drošības pārkāpumi ir gadījumi, kad kibernoziedznieki iegulda ierīcēs un programmatūras komplektos, kas ļauj viņiem noklausīties un snaust publiskos wifi signālus. To darot, cilvēki, kas domā veikt ļaunprātīgus uzbrukumus, var piekļūt ikvienai lietai, kuru jūs varētu darīt tiešsaistē. Tas ietver apmeklēto Web lapu, aizpildīto veidlapu, vietņu, kurās esat reģistrējies, ieskaitot jūsu pieteikšanās informāciju, un sociālo mediju kontu apskati. Pēc tam viņi var nolaupīt jūsu kontus. Tā’Tā ir biedējoša doma, bet arī ļoti reāla cilvēkiem, kuri ir šo uzbrukumu upuri.

Kā jūs varat būt drošs, izmantojot publisko wifi?

Izmantojiet VPN

Izmantojot VPN, publiskais wifi var pēkšņi kļūt par drošu pieredzi. Virtuālais privātais tīkls jeb VPN ir drošs tīkls, kas veic vairākas lietas.

 1. Tas tiešsaistē slēpj jūsu identitāti
 2. Tas ļauj jums darboties tiešsaistē, netika atklāts
 3. Tas novirza jūsu datus caur citu serveri, lai tos anonimizētu
 4. Tas šifrē jūsu datus, lai hakeris tos nevarētu lasīt.

Ja izvēlaties izmantot VPN, publiskos wifi pakalpojumus var droši izmantot. Piedāvājumā ir virkne VPN pakalpojumu, un mēs tos detalizēti apskatījām citos mūsu emuāros.

Citi pasākumi, kas jāievēro, lai droši izmantotu publisko wifi

Pārliecinies, ka tu

 1. Atspējojiet jebkura veida failu koplietošanu
 2. Apmeklējiet tikai tās vietnes, kurās tiek izmantots HTTPS
 3. Pēc to izmantošanas izrakstieties no saviem kontiem
 4. Vienmēr nodrošiniet savus wifi iestatījumus “aizmirst” tīkli, nevis atļaut automātisku savienojumu
 5. Izmantojiet savu VPN, lai nodrošinātu, ka visi publiskie wifi savienojumi tiek šifrēti un anonimizēti, lai jūsu savienojumi tiktu tunelēti aiz droša slāņa un paliktu privāti..

Turklāt nekad:

 1. Piesakieties kontos, izmantojot lietotnes, kurām ir privāti dati. Dodieties tieši uz vietni, lai pārliecinātos, ka HTTPS drošības slānis ir vietā
 2. Kad esat pabeidzis, atstājiet iespējotu Bluetooth vai wifi
 3. Izmantojiet publisko wifi, lai piekļūtu sensitīviem kontiem vai vietnēm, kurās ir privāti dati par jums
 4. Piesakieties jebkura veida tīklā vai kontā bez paroles aizsardzības (un finanšu iestāžu gadījumā - divpakāpju autentifikācijas process.)

Noslēgumā

Sabiedriskā wifi drošības problēmas nozīmē, ka uzmanīgi jāizsver bezmaksas un tūlītēja savienojuma pievilcība, atrodoties ceļā! Veiciet iepriekš norādītās darbības, lai saglabātu drošību, piesakoties ceļā, un palieciet vienu soli priekšā kibernoziedzniekiem.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1