آیا VPN از داده استفاده می کند؟

اگر چهار حرف می توانست دنیای مدرن را خلاصه کند, “داده ها” بسیار نزدیک به علامت خواهد بود.


ما’دائماً می گفتیم که این عصر بزرگ داده ها است و ما “داده ها” به همان اندازه بدن و ذهن ما اهمیت دارند. و ما’همچنین به شما توصیه می شود كه داده های ما را از نزدیكی محافظت كنید ، با دلیل خوب. نقض داده می تواند منابع مالی ما را خراب کند و منجر به سرقت هویت شود ، بنابراین’توصیه ای که ارزش گرفتن دارد.

شبکه های خصوصی مجازی (VPN) در مورد امنیت داده ها در صدر لیست قرار دارند. اما چگونه این برنامه ها از داده استفاده می کنند؟ آیا اینها گره داده های دستگاه های تلفن همراه هستند و آیا تأثیر آن بر قبض های داده شما خواهد بود?

این وبلاگ تمام آنچه را که باید در مورد استفاده از داده های VPN بدانید توضیح می دهد. امیدوارم ، ما می توانیم برخی از اسطوره ها را برطرف کنیم و مسائل را مستقیماً تنظیم کنیم ، به شما کمک می کنیم VPN ایده آل را برای نیازهای امنیتی خود پیدا کنید.

آیا VPN از داده استفاده می کند?

VPN ها برای رمزگذاری داده های ارسال شده و ناشناس کردن هویت آنلاین خود در نظر گرفته شده اند. این ویژگی ها باعث می شود که برخی از افراد ادعا كنند كه VPN ها می توانند مقدار داده شما از ISP یا ارائه دهندگان تلفن همراه را مخفی كنند..

این به طور بالقوه می تواند راه را برای کاهش صورتحساب در حین کار در مورد سیاستهای پوشش داده استفاده کند که توسط بسیاری از ISP ها بعنوان بخشی از ساختارهای پرداخت دقیق آنها استفاده می شود.

اما آیا این درست است؟ خوب ، یک چیز باید فوراً درک شود: پاسخ به سؤال “آیا VPN از داده استفاده می کند” است: بله ترافیک رمزگذاری شده از VPN ها باید از طریق ISP شما عبور کنند’سرورهای قبل از پردازش توسط سرورهای VPN. این’فقط یک جنبه غیرقابل اجتناب از وب است’معماری.

هنگامی که داده های شما از طریق ISP یا شرکت تلفن همراه شما جریان می یابد’سرورها ، آن برنده شد’t ممکن است برای پیدا کردن آنچه در آن وجود دارد. برای رمزگذاری اطلاعات می توانید به VPN خود اعتماد کنید. اما استفاده از داده های VPN بسیار دشوار است.

ISP شما قادر به نظارت بر میزان خام داده هایی است که می فرستید و دریافت می کنید. بنابراین در تئوری ، صورتحساب های شما نباید’t با استفاده از VPN کاهش یا افزایش می یابد. اما این’دقیقاً کل داستان نیست.

آیا VPN باعث افزایش مصرف داده می شود?

از یک چیز ، VPN ها در واقع می توانند میزان داده هایی را که مصرف می کنید ، افزایش دهند و منجر به صورتحساب ماهانه بالاتری شوند.

چرا این هست؟ خوب ، پاسخ به روش رمزگذاری داده های VPN است. رمزگذاری همیشه با یک قیمت همراه است. وقتی داده ها رمزگذاری می شوند ، تقریباً همیشه تبدیل می شود “بزرگتر” نسبت به نسخه اصلی ، پهنای باند بیشتری را اشغال می کند.

اندازه این “قیمت” بستگی به راندمان رمزگذاری مورد استفاده دارد ، اما می تواند تا حدود 15٪ از پهنای باند کلی شما کارآیی داشته باشد. این’تعداد زیادی از داده ها - به خصوص برای تورنت یا طرفداران جریان.

کدام پروتکل VPN از کمترین داده استفاده می کند?

همه VPN ها از پروتکل برای بسته بندی داده ها استفاده می کنند “تونل ها” که اطمینان حاصل می کند که از امنیت برخوردار است زیرا راه خود را در اطراف وب بافته می کند. اما همه پروتکل ها برابر نیستند و برخی از آنها داده های بسیار کمتری نسبت به سایرین استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، پروتکل تونلینگ Point به Point قدیمی (PPTP) یکی از سریعترین موجود است. با این حال ، ممکن است خیلی امن نباشد. در واقع ، اگر شما اطلاعات پرداخت محرمانه را ارسال می کنید ، هرگز نباید از PPTP استفاده کنید. اما اگر از Netflix در حال پخش هستید ، آن را پخش می کند’گزینه خوبی است به دلیل سربار رمزگذاری کم.

L2TP / IPsec از دیدگاه امنیتی پیشرفته تر است ، و شکستن آن تقریباً غیرممکن است. آی تی’همچنین نسبتاً کارآمد است و داده های بسیار کمی از اتصال شما در حال ضبط است. با این حال ،’آنقدر دشوار نیست که بتواند رهگیری کند و در نتیجه ، اغلب تلاش می کند تا در اطراف جکو بلاکرها کار کند.

مایکروسافت’sSTP گزینه دیگری است (تا زمانی که ویندوز را اجرا می کنید ، بنابراین کاربران گوشی های هوشمند شانس ندارند). آی تی’امن ترین نیست اما به طور قابل اعتماد در اطراف مسدود کننده کار می کند.

با این حال ، SSTP در مقایسه با OpenVPN ناچیز است. در OpenVPN قادر به کار بر روی همه سیستم عامل ها ، کارآمد است (هرچند که به همان سرعت L2TP / IPSec یا PPTP نیست) و قابل انعطاف است. آی تی’همچنین بسیار امن است ، بنابراین تعادل بین سرعت و امنیت به وجود می آید. کاربران همچنین باید توجه داشته باشند که OpenVPN به چند شکل ارائه می شود. به عنوان مثال ، نسخه های 256 بیتی و 128 بیتی و “مخفیکاری” انواع مختلف نیز هست. Stealth OpenVPN 256 بیتی به راحتی کمترین سرعت است - این نشان دهنده تجارت بین رمزگذاری و سرعت است.

سرانجام ، آنجا’IKEv2 طراحی شده برای دستگاه های تلفن همراه ، IKEv2 بهترین گزینه برای اندروید و iOS است. آی تی’سریع ، کارآمد داده و ایمن است. شما برنده شد’اگر آن را با تمام VPN ها همراه باشید ، پیدا کنید ، اما در صورت امکان آن را شکار کنید.

بیشتر بخوانید: امن ترین پروتکل های VPN

آیا از شمارش VPN در برابر کلاه های داده استفاده می کند?

حالا ، بگذار’حرکت به یکی از سؤالهای کلیدی در مورد استفاده از داده های VPN. مسئله اینجا نیست’آیا VPN از داده استفاده نمی کند یا خیر. این’قابل مذاکره نیست درعوض ، ما باید بدانیم که آیا VPN ها می توانند از پوشش داده های تحمیل شده توسط شرکت های تلفن همراه و ISP ها جلوگیری کنند. در این صورت ، این می تواند کاربران را از صورتحساب ارتباطات تلفیقی خود صرفه جویی کند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم ، به طور کلی ، ISP ها قادر خواهند بود تا چه میزان داده شما مصرف می کنند. بنابراین ، در صورت چیزها ، نباید’ممکن است برای VPN ها ISP ها را گول بزنند تا فکر کنند کمتر از آنچه در واقع مصرف می کنید هستند.

با این حال ، همه چیز نیست’خیلی خیلی ساده برخی از کلاه ها پیچیده تر هستند و کلاه های جداگانه ای را برای مرور وب ، پخش ، بارگیری P2P و غیره تعیین می کنند.

اگر این نوع از “نرم” پوشش در دسترس است ، VPN ها می توانند کمک بزرگی باشند. در حالی که آنها می توانند’استفاده از داده های خام را مخفی کنید ، آنها می توانند برای ISP ها سخت بگویند نوع داده هایی که مصرف می کنید. بنابراین ، اگر ارائه دهنده شما یک کلاه را در جریان فیلمبرداری قرار دهد ، یک VPN برای اجرای آن ، آن را سخت خواهد کرد.

پس اگر شما’دوباره تعجب می کنم: “آیا می توانم از VPN استفاده کنم تا از ISP خود دور شوم’درپوش داده,” شما ممکن است از شانس باشید. VPN ها ابزارهای امنیتی چشمگیری هستند ، اما اینها متفق القول نیستند’کارگران معجزه آسا ، و شما باید در مورد آنچه می توانند به دست آورند واقع بین باشید.

چه کاری می تواند VPN ها برای مقابله با ISP انجام دهد?

با این حال ، یک مشکل وجود دارد که VPN تقریباً به یقین می تواند به آن کمک کند: پرتاب ISP.

بسیاری از ارائه دهندگان اینترنت وقتی می بینند که کاربران به سایت های خاصی دسترسی پیدا می کنند ، اتصالات را به زیر می اندازند. به عنوان مثال ، ISP شما می تواند هنگام بارگیری بسته های داده از سیستم عامل های جریان مانند Netflix یا HBO بگوید..

آنها نمی توانند’قرار است اتصالات را متناسب با نیازهای وسیع خود بریزید ، اما ISP ها اغلب این کار را می کنند. آنها به جای اینکه به کاربران اجازه می دهند آزادانه ویدئو را پخش کنند ، محدودیت های سرعت را برای آزاد کردن پهنای باند برای دیگران اعمال می کنند.

اگر واقعاً این ممکن است تحریک کننده باشد’هزینه اشتراک در نتفلیکس را پرداخت کرده اید ، اما ورایزون تصمیم به تحمیل یک بلاک سرعت دارد. خوشبختانه ، VPN معمولاً این نوع فشار را خنثی می کنند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، VPN بسته های داده را برای بازرسی سخت می کند ، بنابراین داده های Netflix فقط در جریان از بین می روند - ابزاری مفید برای طرفداران تلویزیون و فیلم که همیشه خواهان تصویری صاف و ابریشمی هستند..

آیا عواملی وجود دارد که بر میزان داده شما از VPN تأثیر می گذارد?

ما’کمی در مورد اینکه چرا VPN ها از داده ها استفاده می کنند ، صحبت می کنند و چگونه رمزگذاری می تواند در صورتحساب ماهانه شما نشان دهد. اما آیا چیز دیگری وجود دارد که می تواند تاثیری در میزان داده های VPN شما داشته باشد?

احتمالاً اگر VPN شما سرورهای بسیار کندی دارد که از لحاظ جغرافیایی از مکان فیزیکی شما فاصله دارند ، این می تواند باعث شود آنها کارایی کمتری داشته باشند. مشکلات مربوط به تأیید صحت داده ها می تواند باعث تکرار درخواست شود ، که به عنوان استفاده بیشتر از داده ها نشان داده می شود.

در بعضی موارد ، VPN های با کیفیت پایین نیز تبلیغاتی را به مرورگر یا مشتری شما ارسال می کنند که این باعث می شود چمدان های بیشتری به پهنای باند شما اضافه شود. و در بدترین حالت ، آنها می توانند به بدافزارها یا ردیابی کوکی ها تزریق کنند. این همچنین می تواند یک فشار اضافی به اتصال شما اضافه کند.

اما در بهترین VPN ها ، تنها سربار واقعی از رمزگذاری و پروتکل ها ناشی می شود. و بهترین چیزها آن سرریزها را تا حد ممکن کوچک نگه دارید.

VPN را انتخاب کنید که از داده ها تا آنجا که ممکن است کارآمد باشد

پس چه آموخته ایم؟ برای مبتدیان ، VPN ها اهدا نمی کنند’یک گره جادویی داشته باشید آنها می توانند’ISP ها یا شرکت های تلفن همراه را متوقف کنید تا ببینند چه مقدار داده بین دستگاه شما و دیگر سرورهای وب جریان دارد. بنابراین مقدار اصلی داده ای که مصرف می کنید می تواند’پنهان شود.

علاوه بر این ، VPN ها به ناچار یک AN اضافه می کنند “رمزگذاری بالای سر” بالای داده هایی که استفاده می کنید این’از نظر امنیتی چیز بسیار خوبی است ، زیرا نشان می دهد داده های شما به درستی محافظت می شوند.

اما VPN ها می توانند به کار در شکل های مختلف ISP کمک کنند و برای دسترسی به سیستم عامل های جریان بسیار مفید هستند. استحکام آنها به شکلی است که آنها می توانند ماهیت داده های شما را مخفی کنند ، نه میزان داده های شما.

هنگام انتخاب VPN ، باید چند نکته را در نظر بگیرید. در مرحله اول ، سرورهای سریع سرور رمزگذاری را جبران می کنند. و آنها باید با پروتکل های پیشرفته مانند OpenVPN ، با رمزگذاری 256 بیتی ، متعادل شوند.

اگر تعادل بین سرعت و امنیت برقرار شوید ، برنده شدید’کلاه های داده خود را بزنید و برنده شوید’داده های خود را افشا کنید. و به یاد داشته باشید: همه VPN ها قادر نیستند هر دو مورد را برآورده سازند ، بنابراین عاقلانه و دان را انتخاب کنید’با قول های مربوط به شکستن داده ها یا سرعت فوق سریع فریب خورده باشید.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 4 = 2

map