رمزگذاری AES چیست؟

وقتی صحبت از شبکه های خصوصی مجازی (VPN) می شود ، بسیاری از اصطلاحات فنی وجود دارد که کاربران معمولی نمی توانند از آن مطلع شوند. رمزگذاری AES ، که در غیر این صورت با عنوان Advanced Encryption Standard شناخته می شود ، احتمالاً یکی از آنهاست. آن توسط یک میزبان کامل VPN در بازار استفاده می شود’برای سالها به آنها اعتماد شده است تا از دیده شدن داده های اشتباه توسط چشم جلوگیری کند.


با وجود این واقعیت’در حال حاضر بیش از 20 سال ، AES حتی امروز قوی است. اما ، فقط آن چیست؟ و چگونه از داده های شما محافظت می کند?

رمزگذاری AES چیست؟?

AES در حال حاضر رمزگذاری رمزگذاری استاندارد صنعتی است. این ابتدایی ترین سطح است ، برای تقریب داده ها به تکه هایی که توسط کسانی که دسترسی به یک کلید مناسب ندارند قابل خواندن نیست..

DES (استاندارد رمزگذاری داده ها) در طی دهه 1990 به شدت مورد استفاده قرار گرفت. اما این تنها رمزگذاری 56 بیتی را ارائه داده است - چیزی که می توان در چند دقیقه با استفاده از رایانه های مدرن شکسته شد. برای نگه داشتن سارقان داده فرصت طلب ، روشی محکم تر برای رمزگذاری لازم بود.

سرانجام ، AES به وجود آمد. این یک سیستم رمزگذاری کلید متقارن است که توسط یک جفت محقق بلژیکی ساخته شده است. آژانس های دولتی مانند NSA و شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت روش رمزگذاری جدید را تا سال 2005 اتخاذ کرده بودند ، و به زودی به جریان اصلی برای استفاده در فایروال ها و VPN تبدیل شد..

رمزگذاری AES-128

حالا که ما’با توجه به آنچه در واقع AES است ، بخش زیر عمیق تر به نسخه 128 بیتی می پردازد. با AES-128 ، کلید 128 بیت طول دارد ، از این رو پسوند. بدون استفاده از کلید رمزنگاری ، داده های رمزگذاری شده کاملاً غیرقابل درک هستند.

AES-128 طی ده مرحله رمزگذاری در طی فرآیند فشرده سازی داده ها ، تکه هایی از داده ها را می گیرد و آنها را طبق دستورالعمل تعیین شده توسط زیرگروه رمزگذاری ، مخلوط می کند. در این مرحله ، یک کلید ایجاد می شود ، به هر کسی که می تواند اطلاعات را دریافت کند ، قادر به جدا کردن شبکه رمزگذاری است.

الگوریتم های کلید متقارن (از جمله AES-128) با استفاده از همان کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی پیام کار می کنند. این امر باعث می شود آنها سریعتر از رمزهای عبور نامتقارن و از این رو برای استفاده در رمزگذاری داده های VPN مناسب باشند.

رمزگذاری AES-256

AES-256 جایگزین AES-128 شد و در واقع نسخه ای بسیار امن تر از نسخه قبلی خود است. استفاده از 14 دور رمزگذاری به جای 10 مرحله رمزگذاری تصویب شده توسط AES-128 ، استاندارد فعلی رمزگذاری 256 بیتی ، رمزگشایی اطلاعات را برای هکرها بسیار دشوارتر می کند..

با استفاده از دولت ایالات متحده برای محافظت از داده های حساس ، از آن استفاده می کند’مطمئناً می توان گفت كه AES-256 یكی از مطمئن ترین روش های تأمین اطلاعات است (البته در محدوده دلیل). در حالی که’کاملا سریع به عنوان AES-128 ، AES-256 قطعاً رمز امن تر است.

کد بهتر است - رمزگذاری AES-128 یا AES-256?

هرکسی که به دنبال سرمایه گذاری در یک VPN است ، بدون شک به رمزگذاری های رمزنگاری شده AES-128 و AES-256 رسیده است - هر دو استفاده زیادی را مشاهده می کنند. اما ، کدام یک بهتر است?

پاسخ وابسته به متن است. از نظر امنیتی ، هر دو AES-128 و AES-256 با استفاده از رایانه های گسترده که عملا در دسترس هستند ، ناگسستنی تلقی می شوند. با این حال ، نسخه 256 بیتی ، طبیعتاً ایمن تر است و حتی از منابع غنی از منابع نیز محافظت می کند.

با این گفته رمزگذاری بیشتر به معنای رمزگذاری بیشتر وقت صرف می کند ، که گزینه AES-128 را سریع تر می کند (هر چند که تفاوت شدید نیست). از این رو ، مبادله بین سرعت و امنیت است و در چشم انداز تکنولوژیکی فعلی ، رنج خاصی به آن وارد نمی شود.

بهترین VPN ها با رمزگذاری AES

حالا که تو’شما همه چیزهایی را که باید در مورد رمزگذاری AES بدانید ، فهمیدید’احتمالاً جای تعجب دارید - کدام یک بهترین VPN هایی هستند که از این پروتکل امنیتی خاص استفاده می کنند?

NordVPN

با یک لیست سرور باورنکردنی که از 5،700 سرور در 60 کشور تشکیل شده است ، ارزش پولی که با NordVPN می گیرید ، قابل انکار نیست. با شروع قیمتها فقط از 3.49 دلار در ماه ، می توانید از سرعت مناسب ، شیوه های حریم خصوصی بی عیب و نقص و امنیت عالی و بدون شکسته شدن بانک بهره مند شوید.

عالی برای Netflix و مناسب برای اهداف تورنت ، شما می توانید با اطمینان از اینکه اطلاعات شخصی شما در امان خواهد بود ، ایمن باشید - همه به لطف رمزگذاری AES-256 ، که توسط دولت آمریکا نیز استفاده می شود..

بررسی NordVPN را بخوانید

ExpressVPN

با وجود این واقعیت که ExpressVPN نیست’مقرون به صرفه ترین VPN خارج از کشور (با قیمت ها از 8.32 دلار در ماه) ، شما’متوجه می شوم که اغلب در بسیاری از بررسی های VPN در سراسر وب در صدر قرار می گیرد. شما با داشتن 3000 سرور فوق العاده مستقر در بیش از 90 کشور در سراسر جهان ، شما’مطمئناً وقتی می توانید از مرور ایمن و ناشناس ، رفع انسداد Netflix و موارد دیگر لذت ببرید ، گزینه های کوتاهی ندارید.

ExpressVPN دارای رمزگذاری عالی است: AES-256-CBC همراه با دستی 4096 بیتی RSA و هشی که با استفاده از SHA-512 تأیید شده است. این باعث می شود اطلاعات شخصی شما در همه زمان ها ایمن باشد.

Windscrib VPN

با شروع قیمت فقط از 1.00 دلار در ماه ، Windscrib VPN ثابت می کند که شما اهدا نمی کنید’برای نگه داشتن سارقان داده ممکن و چشمان خجالت آور ، باید یک سکه زیبا خرج کنید.

با محافظت از چندین دستگاه به طور همزمان و در عین حال از جمله ویژگی های مسدود کردن آگهی و بدافزار ، می توانید این سرویس را در همه سیستم عامل های اصلی دریافت و اجرا کنید ، و حتی برای رفع انسداد Netflix کار می کند. شما با رمزگذاری درجه نظامی AES-256 ، شما’قادر خواهید بود با اطمینان کامل وب را مرور کنید و بدانید که داده های شما همچنان محافظت می شوند.

Astrill VPN

Astrill VPN با لیست صحیح از سرورها (300+ در 60+ کشور) ، یکی از معتبرترین VPN ها است که امروز در بازار موجود است. با سرعت های عالی ، پروتکل های امنیتی فوق العاده و برنامه های سفارشی در دسترس برای همه سیستم عامل های اصلی و همچنین دستگاه هایی مانند روترها ، آن را’با اطمینان می توان گفت که Astrill VPN یک سرمایه گذاری ارزشمند برای کسانی است که به دنبال ایمن و ناشناس مرور وب هستند..

همراه با این واقعیت که دارای رمزگذاری درجه نظامی AES-256 بیتی است ، می توانید مطمئن باشید که اطلاعات شخصی شما به دور از هرگونه چشم کنجکاو دور نگه داشته می شود. فقط توجه داشته باشید که مانند ExpressVPN ، این VPN خاص نیست’مقرون به صرفه ترین قیمت ها با قیمت ها از 10 دلار در ماه شروع می شود.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

66 − 57 =

map