چگونه Netflix خدمات VPN را تشخیص می دهد؟


با تعداد بسیاری از ارائه دهندگان خدمات VPN در خارج ، آنجاست’روشن است که استفاده از یک مزیت وجود دارد ، درست است؟ یکی از این موارد ، امکان دور زدن ردیابی دقیق Netflix برای پخش برنامه های تلویزیونی با محدودیت جغرافیایی است. اما ، چگونه Netflix خدمات VPN را در وهله اول تشخیص می دهد؟ چرا مسئله است?

در اصل ، از VPN استفاده می شود:

  • اتصال خود را پنهان کرده و سیگنال خود را رمزگذاری کنید تا فعالیت مرور شما ناشناس شود.
  • آدرس IP خود را دستکاری کنید تا به نظر برسید که از کشور دیگری آمده اید ، و نه به ذکر رایانه دیگری.

جای تعجب نیست که چگونه یا چرا می توان از یک راه حل VPN برای دسترسی به محتوای سانسور شده و جغرافیایی مسدود شده استفاده کرد. اما آیا آنها همیشه موفق می شوند؟ اجازه دهید’اطلاعاتی راجع به خدمات VPN و Netflix می دانید.

دسترسی به Netflix و پخش محتوای خارج از ایالات متحده

شرکت هایی مانند نتفلیکس ، هولو و پاندورا موافقتنامه حق چاپ را دارند که مانع پخش هرگونه محتوا در خارج از ایالات متحده می شوند. از این رو ، مردم انگلستان ، کانادا ، استرالیا و آمریکای جنوبی نمی توانند فیلم های Netflix را پخش کنند. با این حال ، آنها آموخته اند که آدرس IP را با استفاده از VPN دستکاری کنند تا امکان پخش ویدئو در Netflix فراهم شود. متأسفانه ، Netflix راهی برای شناسایی کاربران VPN ایجاد کرده است. یک API در سیستم آنها رایانه شما را قادر می سازد از آدرس IP واقعی پرس و جو کند تا سریعاً ISP و مکان را بازیابی کند.

کاربران از سراسر جهان از VPN برای دسترسی به محتوای Netflix از کشورهای خود استفاده می کنند. به عنوان مثال ، شخصی که در آلمان زندگی می کند اما می خواهد نمایشگاهی را که فقط در ایالات متحده موجود است تماشا کند ، فقط نیاز به راه اندازی نرم افزار VPN ، اتصال به وب سایت Netflix و تماشای فیلم با سهولت دارد. با این حال ، این روش برای بیشتر کاربران متوقف شده است. اما چرا؟ چگونه Netflix VPN را تشخیص می دهد?

سرکوب استفاده از VPN

اگر شما’دوباره اینجا ، تو’احتمالاً از ممنوعیت Netflix VPN شنیده اید. اگر نه ، در اینجا است. در سال 2016 ، یک ارائه دهنده اصلی خدمات رسانه ای تصمیم گرفت تا تلاش برای دور زدن محتوای قفل شده منطقه ای خود را با استفاده از VPN مسدود کند. البته ، ممنوعیت Netflix VPN دسترسی به محتوای آنها را از کشورهای دیگر دشوار می کند. این تصمیم احتمالاً پس از تحت فشار قرار دادن دارندگان حق چاپ بر شرکت تأسیس شد. فیلمی را پخش کنید که در منطقه شما دارای مجوز نیست دارندگان حق چاپ را بدون پرداخت هزینه برای بینندگان می گذارد.

سرکوب استفاده از VPN با این واقعیت شدت گرفت Netflix نه تنها توزیع کننده محتوا بلکه یک سازنده محتوا است. نمایش های اخیر آنها مانند “نارنجی سیاه جدید است”, یا “خانه کارت” بینش عظیمی رشد کرده اند از این رو ، این شرکت نسبت به قوانین حفظ حریم خصوصی و حق نسخه برداری موضع سخت تری گرفت.

سرانجام ، نتفلیکس اعلام کرد که آنها قصد دسترسی جهانی به محتوا را دارند. یعنی شما می توانید هر محتوا را در هر کجای دنیا مشاهده کنید. با این حال ، این تصمیم پس از طی مدت طولانی مذاکره با دارندگان حق چاپ انجام می شود. ما’بعید است که به زودی Netflix جهانی را ببینید.

بنابراین چگونه Netflix خدمات VPN را تشخیص می دهد?

کاربران بی اطلاع از ممنوعیت Netflix VPN به سایت می روند ، طبق معمول مطالب را مرور می کنند و به روز رسانی های ویدیویی را دریافت می کنند. با این وجود ، ممکن است بدانید که در ابتدا ، Netflix نسخه وب سایت مربوط به موقعیت مکانی واقعی کاربر را باز می کند. به عنوان مثال ، یک کاربر در انگلستان یک نسخه از وب سایت Netflix در انگلستان را مشاهده می کند. با این حال ، وقتی نوبت به تماشای ویدیو می رسد ، کاربر خطای پروکسی را دریافت می کند. سیستم VPN شما را مسدود می کند ، و می توانید’تماشای محتوا در Netflix!

چگونه اتفاق می افتد?

Netflix از a استفاده می کند تشخیص پیشرفته VPN. در ابتدا سایت طوری عمل می کند که گویی نسخه ای از آن در کشور شما وجود دارد. از این رو, آی تی’قادر به خواندن کد کشور آدرس IP آتی هستید. جدا از وب سایت ، Netflix سرور دیگری را که میزبان محتوای ویدیو است ، کار می کند. یک پروتکل دقیق برای تعیین اینکه آیا کاربر با VPN در حال کار است قبل از اجازه دسترسی به سرور با محتوای ویدیو استفاده می شود ، استفاده می شود.

به دنبال نزدیکتر: آدرس های IP مشترک در VPN

متأسفانه اولین چیزی که تشخیص VPN به دنبال آن است ، یک آدرس IP مشترک است. بیشتر ارائه دهندگان خدمات VPN از یک آدرس IP مشترک استفاده می کنند. بنابراین ، Netflix چگونه خدمات VPN را تشخیص می دهد؟ این سیستم ده ها کاربر را در همان آدرس IP متوجه می کند. از این رو ، اگر شما’دوباره به دنبال دور زدن این ممنوعیت هستید, سعی کنید از یک آدرس IP شخصی استفاده کنید. ارائه دهندگان VPN معمولاً آدرس IP را به صورت انبوه خریداری می کنند. بنابراین ، سرورهای کاملاً زیادی تحت آدرسهای IP مشابه وجود دارند.

Netflix می تواند آدرس IP خاص را تشخیص داده و آن را مسدود کند. این بدان معناست که حتی آن دسته از کاربرانی که اهدا نمی کنند’از VPN استفاده كنيد ، اما جغرافيايي واقعي آن با آدرس IP مطابقت دارد. Netflix قبلاً استفاده از VPN و دسترسی به محتوا را دشوار کرده است - حتی اگر شما’شما یک مشتری Netflix هستید ، شما’باید قربانی حریم شخصی خود باشم!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 3