چگونه می توان از بلاک WhatsApp چین دور زد؟


اگر شما’برنامه ریزی برای سفر به چین با تلفن هوشمند خود ، این سؤال که آیا WhatsApp در چین کار می کند احتمالاً مسئله اساسی خواهد بود. رمزگذاری نهایی به پایان می رسد استفاده از WhatsApp راهی عالی برای برقراری ارتباط با افراد در خانه یا تماس با ما در People’جمهوری با هزینه کمترین هزینه ممکن و جلوگیری از نظارت.

نیازی به گفتن نیست ، این خلاف خواسته دولت چین است ، که تلاش زیادی را برای مشاهده هر گوشه ای از فضای اینترنت آنها انجام داده است. از سال 2017 ، واتس اپ کاملاً در کشور مسدود شده است.

آیا راهی برای نادیده گرفتن این ممنوعیت وجود دارد ، بنابراین می توانید از واتس اپ در چین استفاده کنید?

بله ، حداقل چند روش برای رفع انسداد WhatsApp یا هر سرویس آنلاین مسدود شده دیگر وجود دارد. ما’در مورد بهترین و مطمئن ترین مورد بحث خواهیم کرد:

خدمات VPN (شبکه خصوصی مجازی).

اینجا’چگونه کار می کند

نحوه استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی برای ضرب و شتم ممنوعیت WhatsApp

اگر می خواهید از پیام های متنی و ویژگی های ویدئویی که WhatsApp ارائه می دهد لذت ببرید ، یک ابزار بر همه موارد برجسته است: VPN (شبکه های خصوصی مجازی).

اگر شما’از قبل می دانید ، VPN ها برنامه هایی هستند که می توانند بر روی دسک تاپ ، لپ تاپ و تلفن های هوشمند نصب شوند. آنها از طریق سرورهای واقع در سرتاسر جهان با استفاده از رمزگذاری برای ماسک کردن محتوای داده های خود و ناشناس سازی IP از طریق دستگاه های شما از طریق (و به) دستگاه شما را ترافیک می کنند..

به همین دلیل ، VPN ها زندگی را برای سانسور بسیار دشوار می کنند. دولت ها معمولاً برای شناسایی کاربران به اطلاعات آدرس IP تکیه می کنند ، اما با داشتن VPN روی سیستم شما می توانید فیلترهای آنها را بدون اشکال عبور دهید.

اگر متوجه شدید WhatsApp در چین و شما مسدود شده است’d دوست دارم از VPN استفاده کنید ، انجام این کار آسان است. اینجا’یک طرح ساده از نحوه شروع کار:

  1. VPN های موجود را تحقیق کنید و یکی را انتخاب کنید که در چین خوب عمل کند - VPN از نظر کیفیت و قابلیت اطمینان بسیار متفاوت است. بسیاری در کشورهایی مانند ایالات متحده کار می کنند ، اما در چین که شرایط خواستار آنها است ، ضعیف عمل می کنند. اما برخی گزینه های نخبه مانند NordVPN یا ExpressVPN تقریباً در سطح جهان کار می کنند. مهمتر از همه ، آنها سابقه ضرب و شتم خوبی در ضرب و شتم ممنوعیت WhatsApp دارند.
  2. بسته ای را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد - آن’به جای تکیه بر خدمات رایگان ، ایده خوبی برای پرداخت هزینه خدمات VPN است. VPN های رایگان تمایل به کیفیت پایین تر و بیشتر در معرض خطرات امنیتی دارند. و یک مشتری را انتخاب کنید که برای دستگاه شما بهینه شده باشد (مانند تلفن های Android یا iOS).
  3. سرویس گیرنده VPN را بارگیری کنید - پس از پرداخت ، این ضرایب’معمولاً کمتر از 5 دقیقه طول بکشد.
  4. برنامه VPN را بارگیری کنید - سرویس گیرندگان VPN تمایل به نصب بسیار آسان و دسترسی آسان دارند. به طور کلی ، وجود خواهد داشت “اتصال” دکمه و لیستی از سرورها. یکی از مواردی را انتخاب کنید که سرعت خوبی را به شما ارائه می دهد ، و محافظت آنلاین خود را به آتش بکشید.

با استفاده از VPN در تلفن خود ، باید دریابید که WhatsApp به حالت عادی برگشته است. در طول راه ممکن است چند سکسکه وجود داشته باشد (مانند اتصالات کاهش یافته). اگر این اتفاق بیفتد ، معمولاً تعویض سرورها این کار را انجام می دهد.

این کار را با یکی از بهترین VPN ها در صنعت از مزایای استفاده از NordVPN بگیرید’لیست گسترده سرورها ، سابقه حریم خصوصی بی عیب و نقص و ویژگی های امنیتی ضد آب - همه فقط از 3.49 دلار در ماه. NordVPN دریافت کنید

چرا واتس اپ در چین مسدود شده است?

تاریخچه WhatsApp در چین hasn’خوشحال بود در دهه 2010 ، با افزایش محبوبیت واتس اپ ، پکن مرتباً برای ادعای اقتدار خود اقدام به عمل آورد. هر بار دیگر ، دولت WhatsApp را هدف قرار می دهد ، سرورهای آن را مسدود کرده و سرویس های پیام رسانی ویدیویی و متنی را از بین می برد..

با این حال ، این ممنوعیت ها ماهیت موقت داشتند. اما وقتی 2017 گزارش شد که یک بلاک کامل واتس اپ ایجاد شده است ، اوضاع تغییر کرد. طبق گفته TechCrunch ، ممنوعیت کامل فیلم ها و پیام های متنی توسط دولت چین اعمال شد.

با نگاهی به دلایلی که ممکن است واتس اپ را در چین مسدود کنید

تا آنجا که می توانیم بگوییم ، به نظر می رسد که حزب کمونیست سرانجام تصمیم گرفت که وجود سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده و در دسترس جهانی قابل تحمل نیست. بنابراین آنها سرورهای WhatsApp چین را خراب کردند و اظهارات روشنی را برای کاربران محلی بیان کردند.

چین همچنان کشوری کاملاً استبدادی است ، جایی که قدرت در حزب حاکم متمرکز است. اما این نیز در معرض اعتراضات منظم و نارضایتی اجتماعی در مورد دستمزدها ، محیط زیست و عدم آزادیهای اساسی است.

در سال 2017 ، کاتالیست از ترس از افزایش سن در اعتراضات منتهی به کنگره حزب کمونیست - جمع بزرگی برای تجلیل از هماهنگی و قدرت بدن حاکم بود. با نزدیک شدن به کنگره ، اداره فضای مجازی چین واتس اپ را به هشدار داد “اقدامات پیشگیرانه برای رهگیری اطلاعات در رابطه با خشونت و ترور انجام دهید.”

با این حال ، این ممکن است به یک ممنوعیت کاملاً ضد آب منجر نشود. پکن می فهمد که باید قدرت فن آوری را مهار کند تا چین بتواند در حالی که در جنبش های اعتراض آمیز رقابت می کند ، رقابت کند - یک عمل دستکاری سخت. و مسدود کردن واتس اپ در چین بخشی از استراتژی آنها است.

دلیل دیگر این مشکل می تواند WhatsApp باشد’ارتباط با فیس بوک. شبکه های اجتماعی’واقعاً با پکن خوب روبرو شد و با دولت بر سر سانسور درگیری شد. و تمام شرکت های تابعه آن از جمله واتس اپ و اینستاگرام تحت تأثیر قرار گرفته اند.

اگر سعی کنید به WhatsApp در چین دسترسی پیدا کنید چه اتفاقی می افتد?

اجازه دهید’فرض کنید که شما برای تعطیلات یا یک سفر کاری کوتاه از چین بازدید می کنید. WhatsApp یک ابزار مفید برای در اختیار شما خواهد بود ، زیرا امکان ارتباط بسیار ارزان با کاربران تلفن های هوشمند و لپ تاپ را در هر جای دنیا فراهم می کند..

وقتی برنامه را آتش می کنید ، چه اتفاقی می افتد؟ آیا تیمی از مأمورین دولتی بلافاصله در هتل شما را می کوبند و خواستار تسلیم شدن تلفن خود هستند؟ آیا به دلیل نقض قوانین چین بازداشت خواهید شد?

تقریباً قطعاً اینطور نیست. این’چگونگی کار سانسور در چین مدرن نیست. اگر موضوع را آزمایش کنید WhatsApp در چین مسدود شده است ، شما’ناامید خواهم شد تمام آنچه اتفاق می افتد این است که تلفن شما در اتصال قطع می شود.

WhatsApp به سادگی به شما اطلاع می دهد که برنامه نمی تواند به یک سرور محلی متصل شود و ویژگی های ارتباطی مفید آن کاملاً غیرقابل اجرا است. و آن’برای بسیاری از مسافران یک ناراحتی واقعی است. اما آیا راه حلی وجود دارد?

آیا می توانید از واتس اپ در چین استفاده کنید؟ راه های ضرب و شتم ممنوعیت

دولت چین احتمالاً در مورد سرکوب مخالفان دیجیتالی فعال ترین در جهان است. اما حتی مقامات فناوری در پکن نیز نمی توانند کاملاً نحوه استفاده مردم عادی از اینترنت را کنترل کنند ، و وضعیت واتس اپ چین نمونه ای عالی است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، چین نمی خواهد’لزوماً می خواهم هر برنامه غربی را خفه کنیم. دولت’هدف اصلی داخلی است: جلوگیری از مخالفت کارگران چینی. بنابراین’جای تعجب نیست که بدانید که برخی از نقاط ضعف اصلی برای افرادی که می خواهند پاسخی به این سوال دهند ، آیا WhatsApp در چین کار می کند وجود دارد?

برای غلبه بر سانسور در سراسر جهان از راه حل های امنیتی استفاده کنید

همانطور که ما’دیده می شود ، پاسخ به این سؤال که می توانید از WhatsApp در چین استفاده کنید پیچیده است. از نظر فنی ، نه ، شما نمی توانید. مقررات در چین در حال حاضر در مورد دسترسی WhatsApp کاملاً واضح است و این سرویس به خوبی و به طور کامل مسدود شده است.

با این حال ، به لطف VPN ها ، ممنوعیت WhatsApp می تواند به راحتی و با اطمینان قابل دور باشد. بنابراین اگر قصد دارید به شانگهای ، هنگ کنگ یا پکن بروید ، خود را با ابزارهایی که برای برقراری ارتباط ارزان و آسان می خواهید مسلح کنید.

خوانده شده توصیه می شود:

بهترین VPN برای چین

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − = 14