کلاهبرداری VPN: چگونه قربانی نشویم


VPN (شبکه های خصوصی مجازی) مجموعه ای از مزایا را ارائه می دهد. در درجه اول ، آنها با فراهم کردن یک تونل رمزگذاری شده که از طریق آن می توانند داده های خود را طی کنند ، به شما امکان می دهند هنگام گشت و گذار در اینترنت ناشناس و ایمن باشید. گفته می شود ، همه VPN ها ایمن و حتی قانونی نیستند.

مقدار VPN

دیجیتال امن “تونل” مانع دسترسی هرگونه روبرو یا هکرها به اطلاعات شما می شود. در عین حال ، می توانید آدرس IP خود را بپوشانید تا بتوانید به ارائه دهندگان محتوای جغرافیایی قفل شده مانند Netflix USA ، iPlayer BBC هنگام خارج از کشور ، Hula و Amazon Prime دسترسی پیدا کنید..

VPN ها همچنین با اطمینان از اینکه ISP یا هر مقام مسئول قادر به دسترسی به داده های کاربری شما نیستند و شما را به عنوان یک فرد شناسایی می کنند ، به شما امکان می دهد با خیال راحت torrent و از شبکه های P2P استفاده کنید..

تعداد زیادی از ارائه دهندگان VPN در بازار وجود دارد و خدمات جدید تمام وقت به اینترنت می آیند. برخی از ارائه دهنده های معتبر شامل NordVPN و ExpressVPN هستند. با این حال ، اگرچه اکثر خدمات از کیفیت بالایی برخوردار هستند ، اما برخی از آنها در واقع کلاهبرداری هستند. در اینجا هفت مورد است که باید به دنبال آنها باشید.

1. “رایگان” کلاهبرداری VPN

هر کاربر اینترنت آرزو می کند خدمتی را بطور رایگان رایگان پیدا کند - اما واقعاً هیچ VPN وجود ندارد “رایگان.” معمولاً این سرویس ها به سادگی داده های کاربر را جمع می کنند و آن را به اشخاص ثالث می فروشند. برنامه های VPN رایگان برای بارگیری وجود دارد ، اما به یاد داشته باشید که همه آنها باید به نوعی درآمد کسب کنند.

بیشتر بخوانید: VPN های رایگان داده های شما را فاش می کنند

2. کلاهبرداری مشترک در طول زندگی

اگرچه برخی خدمات رایگان VPN وجود دارد ، اما بیشتر کاربران ترجیح می دهند هزینه خدمات قابل اعتماد و پشتیبانی را بپردازند. یک سرویس خوب پشتیبانی نرم افزاری و کاربردی و ویژگی های پیشرفته ای را به شما می دهد که در صورت ماندن ناشناس آنلاین ، به محتوای قفل شده و سانسور شده دسترسی داشته باشید..

پس چگونه می توان چنین ارزان قیمت را بدست آورد “برای زندگی” اشتراک ، با توجه به هزینه های بالا درگیر است?

خوب ،’دقیقاً مشکل به جای اینکه یک کلاهبرداری سر راست باشد ، اشتراک های VPN در طول زندگی معمولاً فقط یک تلاش ناامیدکننده برای به دست آوردن پول است. و ناامیدی به ندرت نشانه خوبی است.

3. VPN های جعلی

افزایش علاقه به خدماتی که VPN ها ارائه می دهند منجر به موجی از مشتریان جدید در بازار شده است. در پاسخ ، ارائه دهندگان جعلی VPN در ازای نقدی استفاده می کنند.

این شرکت های کلاهبرداری بدون هیچ گونه خدمات ارائه خدمات ، اشتراک را شارژ می کنند. به ویژه کاربران تازه کار اطمینان دارند که در حال خرید یک سرویس اصلی هستند و هیچ راهی ندارند که بدانند کلاهبرداری شده است. برای جلوگیری از این امر ، هرگز از VPN جدید و بدون هیچگونه سابقه ردیابی استفاده نکنید. به دنبال جزئیات در مورد عملکرد آنها و بررسی نظرات کاربران آنها باشید.

4. وب سایت های VPN جعلی

Scammers و Phishers در ایجاد وب سایتهای جعلی VPN که بسیار شبیه به حوزه های ارائه دهنده VPN رسمی هستند ، بسیار ماهر هستند. وب سایت های کلاهبرداری Fake ExpressVPN و NordVPN به دلیل سطح بالایی از اعتماد به نفس این ارائه دهندگان در بین کاربران VPN به ویژه در بین کلاهبرداران و هکرها محبوب هستند..

یکی از نمونه های کلاهبرداری وب سایت جعلی VPN کلاب nord-vpn [.] بود. در 8 آگوست 2019 ، هکرها یک سایت بدافزار را راه اندازی کردند که یک نسخه کاملاً یکسان از وب سایت رسمی NordVPN بود. چی’حتی تعجب آورتر این است که سایت کلون نیز دارای گواهی SSL معتبر است.

با استفاده از این وب سایت کلاهبرداری NordVPN ، مهاجمین نصب کننده های آلوده NordVPN را برای تحویل Trojan بانکی Win32.Bolik.2 به قربانیان مظنون مستقر کردند.’ کامپیوترها متأسفانه ، هزاران کاربر قبل از آنکه به عنوان یک وب سایت کلاهبرداری مشخص شوند ، از nord-vpn [.] بازدید کرده اند.

چگونه یک وب سایت جعلی VPN را بشناسیم

برای جلوگیری از آلوده شدن رایانه خود به یک بدافزار از وب سایت جعلی VPN ، همیشه مطمئن شوید که:

1. نام دامنه را دوبار بررسی کنید

بیشتر وب سایتهای جعلی VPN از یک نام دامنه استفاده می کنند که به نام تجاری رسمی یک ارائه دهنده برتر VPN ارجاع می دهد. وب سایت باشگاه nord-vpn [.] که در بالا به آن اشاره کردیم نمونه ای از این مثال است. بنابراین اگر قبل از کلیک بر روی لینک ، چیزی غیر از https://nordvpn.com/ یا https://expressvpn.com مشاهده می کنید ،’برو آنجا.

…مگر اینکه در کشوری زندگی کنید که VPN را مسدود می کند. در این حالت ، همیشه از تیم پشتیبانی مشتری ارائه دهنده VPN مورد نظر برای داشتن لینک دانلود جایگزین سوال کنید.

2. از پیشنهادهایی که برای صحت بیش از حد خوب هستند خودداری کنید

تخفیف مسخره ExpressVPN یا اشتراک بسیار ارزان قیمت NordVPN را در صفحه اصلی مشاهده می کنید؟ آی تی’احتمالاً یک وب سایت کلاهبرداری است. وب سایت های جعلی VPN سعی خواهند کرد تا کاربران با آگاهی از بودجه و قیمت های بسیار پایین را جذب کنند تا بتوانند بدون فکر کردن روی آنها کلیک کنند. دان’تی.

3. دان’گوش دادن به جعلی “نمایندگان”

نمایندگان قانونی پشتیبانی مشتری VPN هرگز از گذرواژه ، اطلاعات شخصی یا جزئیات کارت اعتباری شما درخواست نخواهند کرد. اگر شما یک “بلیط پشتیبانی” ایمیل از یک “نماینده” که درخواست هر یک از موارد فوق را دارد ،’کلاهبرداری VPN است که توسط یک فیشر ارسال شده است. اگر شک دارید ، همیشه از طریق کانال رسمی مانند ایمیل یا رسانه های اجتماعی با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محافظت از خود در برابر فیشر ، راهنمای جامع ما درباره نحوه شناسایی ایمیل های فیشینگ را بخوانید.

5- VPN های بد

برخی از برنامه ها فقط نمی دانند’به هیچ وجه از داده های خود به دلیل بد بودن محافظت کنید. آنها نشت می کنند ، وارد می شوند و دارای ویژگی هایی هستند که وجود ندارد’به عنوان تبلیغی کار می کنند ، آنها به راحتی داده ها را با اشخاص ثالث و غیره به اشتراک می گذارند. مانند طاعون از آنها دوری کنید.

6. ادعاهای جعلی

بسیاری از شرکت های VPN ادعا می کنند:

  • ارائه سریعترین VPN در جهان
  • جمع آوری یا ذخیره هر نوع داده شخصی و قابل شناسایی نیست
  • تضمین محافظت در برابر نشت

قبل از ثبت نام در VPN ، خصوصاً اگر پناهنده نیستید ، جمله هایی را با دقت آزمایش کنید’از شرکت شنیده اید یا توصیه کرده اید. ابزاری وجود دارد که برای بررسی نشت VPN وجود دارد. سرعت خود را بیش از حد تست کنید تا سرعت VPN را ببینید. در سیاست حفظ حریم خصوصی به چاپ کوچک دقت کنید.

با توجه به اینکه داده های شما بسیار با ارزش و به دنبال هستند ، خوب است که برای جلوگیری از سرقت از آن اقدامات دیگری را انجام دهید. همیشه به دنبال ارائه دهنده VPN باشید که کاملاً شفاف ، راحت ، صادق ، قابل اعتماد و قابل اعتماد باشد. می توانید با چک کردن لیست بهترین ارائه دهندگان VPN بدون سیاهه شروع کنید.

7. توصیفات شم

به نظر می رسد برخی خدمات جدید VPN ده ها بررسی دارند که سعی می کنند این پیشنهاد را قانونی جلوه دهند. برای جلوگیری از کلاهبرداری در اینجا ، فقط به وبلاگ های مورد اعتماد نگاه کنید. به یاد داشته باشید که برخی از سایت ها در ازای پرداخت هزینه ، نظرات مشتری جعلی را ارائه می دهند.

به هر قیمتی از این موارد خودداری کنید و فقط نظرات سایتهای معتبر را بخوانید. ما همیشه بررسی های بی طرفانه از خدمات VPN را انجام می دهیم تا مطمئن شوید که در این زمینه حضور ندارید’قربانی کلاهبرداری VPN.

خلاصه

تعداد زیادی VPN در بازار وجود دارد و هر یک چیز متفاوتی را ارائه می دهند. آی تی’آسان است که در نهایت به یک VPN جعلی فریب خورده باشید و ساده ترین راه برای جلوگیری از کلاهبرداری VPN ، دنبال کردن مراحل عقل سلیم است:

  • دان’تی’ برای وعده سرویس VPN رایگان سقوط کنید - هیچ چیز واقعا رایگان نیست!
  • نظرات را از سایتهای قانونی بخوانید
  • نام دامنه VPN را دوبار بررسی کنید
  • چاپ کوچک را با دقت بخوانید
  • اطمینان حاصل کنید که ویژگی ها را درک کرده اید ، به خصوص اگر می خواهید کاری خاص انجام دهید ، مانند دسترسی به Netflix ، torrent ، دسترسی به Facebook از پشت فایروال بزرگ چین و غیره..

آی تی’همچنین ارزش تماس با تیم خدمات مشتری سرویس VPN را که در نظر گرفته اید ، دارید تا بتوانید درک کنید که عملکرد حرفه ای و مشروع چقدر است. به یاد داشته باشید که آخرین بررسیهای VPN ما را بررسی کنید تا خدمات با کیفیت و معتبری را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

62 + = 67

map