بدترین VPN ها در تاریخ امنیت سایبر


شبکه های خصوصی مجازی تحسین برانگیز (VPN) زیادی وجود دارد. از NordVPN گرفته تا Astrill VPN ، بخش VPN ارائه دهندگان برجسته ای دارد و کاربران می توانند به آنها اعتماد کنند تا مرور خود را ایمن و سالم نگه دارند.

اما این هان’همیشه اینگونه بوده است اصلا. از زمانی که VPN ها برای اولین بار در دهه 2000 ظاهر شدند ، نمونه های تکان دهنده ای در مورد چگونگی عدم ارائه امنیت آنلاین وجود دارد.

حتی الان ، تو’برنامه هایی را پیدا خواهید کرد که نوید زیادی می دهند اما تعداد بسیار کمی ارائه می دهند. بنابراین ما فکر کردیم’d راهنمای ما را به بدترین ارائه دهندگان VPN تا کنون ارائه دهید. به این ترتیب ، کاربران می توانند از گارد محافظت شده استفاده کرده و بتوانند برنامه های سرکش را قبل از هرگونه خسارت مشاهده کنند.

چه چیزی باعث می شود VPN بد بسیار خطرناک باشد?

قبل از اینکه وارد لیست خود شویم ، اجازه دهید’کمی فکر کنید که چرا این VPN ها اینقدر بد و خطرناک هستند.

قرار است VPN ها امنیت را فراهم کنند. آنها باید رمزگذاری و ناشناس ماندن IP را بدون هیچ گونه تعجب ناخوشایند مانند بدافزار ارائه دهند. و قطعاً آنها نباید’باید در حال مرور تاریخ باشید تا به اشخاص ثالث بفروشید.

در یک VPN خوب ، خط مشی رازداری با عملکرد شرکت مطابقت دارد. شما چیزی را که پرداخت می کنید دریافت می کنید ، نه بیشتر ، نه چیزی کمتر. و می دانید که داده های شما محافظت می شود.

با بدترین ارائه دهندگان VPN ، هیچ یک از اینها درست نیست. حتی بدتر ، کاربران ممکن است فکر کنند که از درجه یک محافظت می کنند و آنها را کاملاً در معرض تهدیدات آنلاین قرار می دهند.

اما در بخشی که شهرت اهمیت دارد ، مطمئناً تعداد بسیار کمی VPN این خطوط قرمز را نقض کرده است؟ دوباره فکر کنید همانطور که ما’خواهید دید ، اپراتورهای سرکش بسیار متداول بوده اند. اجازه دهید’با بعضی از بدترینها آشنا می شوید.

1. هولا! یک VPN جعلی که میلیون ها نفر را گرفت

هلا! یکی از اولین محصولات VPN مصرف کننده در بازار انبوه بود. خوب ، ما آن را VPN می نامیم ، اما در واقع هرگز نوع حفاظت را ارائه نمی داد که یک VPN واقعی باشد.

بر اساس اتصالات P2P ، Hola قول داد كه مسیریابهای مسدودكننده را با مسیریابی ترافیك شما از طریق اتصالات سایر كاربران واقع در سراسر جهان ، شكسته كند. این سرمایه گذاری سرمایه گذاران فوق ستاره ای را از طرف سازندگان اسکایپ و صندوق های تحقیقاتی دولت اسرائیل جلب کرد.

اما به زودی ، حقیقت پدیدار شد. به دور از کارکردن به عنوان یک ابزار امنیتی ، Hola در واقع اقتباس کرده بود تا پهنای باند اضافی برای شرکت خواهر خود ، Luminati ارائه دهد..

هر کاربر در شبکه اساساً به عنوان یک عمل می کند “ربات,” افزایش سود سرویس میزبانی Luminati ، اما پهنای باند کاربر. علاوه بر این ، فعالان در آدیوس هلا! شبکه ضعف های مهلک در سرویس را برجسته می کند’کد s ، و همچنین پیگیری روتین روی سیستم عامل های Android.

و هنگامی که کاربران به سیاست حفظ حریم خصوصی Hola نگاه کردند ، آنها یک کابوس از ویژگی های ردیابی پیدا کردند. در نتیجه این سرویس بسیار کم محبوب تر شده است ، اما برای چند سال ، هلا اسفنجی بود ، داده ها را خیس می کند و امنیت کاربر را به خطر می اندازد.

کامل هلا ما را بخوانید! بررسی VPN

2. VPNBook: هنگامی که isn رایگان نیست’اصلاً آزاد است

بسیاری از VPN ها در تلاش برای جلب کاربران غیرمجاز خدمات رایگان ارائه می دهند. اما هنگامی که آنها فقط پوشش رایگان ارائه می دهند ، زنگ های زنگ دار باید زنگ بزنند. و این قطعاً در مورد ارائه دهنده رایگان بدنام VPNBook مشهور بود.

خود دوبله “ارائه دهنده VPN حق بیمه شماره 1 رایگان” در ایالات متحده و انگلیس ، VPNBook سعی می کند برای خود تصویری خیرخواهانه ایجاد کند و ادعا می کند که توسط کمک های مالی و تبلیغات اینترنتی تأمین می شود. اگر این واقعیت داشت ، شاید ارزش تحقیق کردن را داشته باشد. با این حال ، این نیست’تی.

محققان علائم محکمی را پیدا کرده اند که VPNBook داده های کاربر را به اشخاص ثالث می فروشد - تصوری که از اطلاعات آدرس سایه ای آنها گرفته شده است. هیچ کس نمی تواند بفهمد شرکت واقعاً در کجا مستقر است یا چه کسی پشت آن قرار دارد.

احتمال این است که VPNBook ، مانند بسیاری دیگر از VPN های رایگان در گذشته ، یک جریان درآمدی است که به عنوان یک ابزار امنیتی در حال جابجایی است. و آن’قبل از اینکه حتی در مورد سرعتهای حلزون مانند که کاربران تجربه می کنند صحبت کنیم. در کنار هم ، قطعاً یکی از بدترین ارائه دهندگان VPN را به اطراف اضافه می کند.

بررسی کامل VPNBook خود را بخوانید

3. Opera VPN: یک VPN sham که قصد دارد یک مرورگر ناموفق را تقویت کند’تصویر

روزگاری ، اپرا مانند اینترنت اکسپلورر یا فایرفاکس یک چالش بزرگ به نظر می رسید. اما تلاش کرد تا با مرورگرهای دیگری مانند Chrome ، و اکنون آن ، به جذب خود برسد’اساساً پاورقی در تاریخ وب است.

در یک مرحله ، مرورگر’توسعه دهندگان تلاش کردند تا از گرایش به استفاده از VPN استفاده کنند ، بنابراین آنها با یک افزونه به نام OperaVPN همراه شدند. ظاهراً این برنامه بدون هیچ زحمتی در بارگیری یا پرداخت هزینه برای مشتری خارجی ، محافظت و رمزگذاری در مرورگر را ارائه می دهد..

متأسفانه ، این نبود’حتی به واقعیت نزدیک باشید خیلی زود فاش شد که OperaVPN نبوده است’یک VPN واقعی. به جای استفاده از پروتکل های حق بیمه مانند OpenVPN ، به سادگی ترافیک را از طریق سرورهای پراکسی انجام می داد. این یک درجه از ناشناس ماندن IP را فراهم می کرد ، اما رمزگذاری جایی به چشم نمی خورد.

بنابراین چگونه اپرا اصلاً می تواند آنرا VPN بنامد؟ سؤال خوبی بود.

اپرا نکرد’واقعاً پاسخی دارید ، بنابراین آنها بی سر و صدا OperaVPN را در سال 2018 ، و آنجا کاهش دادند’هیچ علامتی از بازگشت آن به صورت به روز شده نیست.

بررسی کامل Opera VPN ما را بخوانید

4. OKVPN: قطعاً خوب نیست ، اصلاً خوب نیست

انتخاب نهایی ما احتمالاً بدترین VPN از همه است. و دان’فقط حرف ما را برای این حرف بزنید. محققان سازمان تحقیقات علمی و صنعتی مشترک المنافع در استرالیا صدها آندروید VPN را ارزیابی کردند و یک نام به دلایل اشتباهی بالاتر از بقیه قرار گرفت: OKVPN.

اکنون از Google Play حذف شد ، زمانی وجود داشت که OKVPN یک بارگیری محبوب بود. از این گذشته ، این برنامه رایگان بود و از برنامه اندرویدی جذاب برخوردار بود. این احساس صلاحیت را به وجود آورد. مشکل این بود که در زیر هود ، واقعاً چیزهای خیلی شیطانی بودند.

معلوم شد که OKVPN اساساً یک دستگاه تزریق بدافزار است و انواع ابزار ردیابی را به تلفنهای اندرویدی اشغال می کند. و همچنین این یک رژیم پایدار از تبلیغات پاپ آپ را ارائه داد ، فقط برای اینکه تجربه فوق العاده آزار دهنده باشد.

به نخبگان VPN بچسبید و از کابوسهای امنیتی خودداری کنید

OKVPN وحشتناک بود ، اما از بین نمی رفت’تنهایی همان مطالعه CSIRO نشان داد 38٪ از VPN های Android مورد بررسی درگیر در تزریق بدافزار هستند - درصد بسیار شگفت آور.

و همانطور که ما’دیده می شود ، حتی ارائه دهندگان محترمی مانند IPVanish طی این سالها مسائل خود را مطرح کرده اند. این باعث می شود کاربران جدید بتوانند VPN را که به آن اعتماد دارند ، انتخاب کنند.

اما آن’سخت نیست ارائه دهندگان نخبه مانند NordVPN ، CyberGhost ، Astrill VPN یا ExpressVPN به وعده های خود عمل می کنند و حریم شخصی را جدی می گیرند. آنها ممکن است چند دلار در ماه هزینه کنند ، اما وقتی شما در هزینه افشای امنیت و حفظ حریم شخصی خود نقش داشته باشید ، این مسئله است’قیمتی که ارزش پرداخت آن را دارد.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 9