امن ترین برنامه های پیام رسانی


همه روزه میلیون ها پیام در سراسر دنیا رد و بدل می شوند ، اما چه تعداد از ما واقعاً می دانیم که هنگامی که برای گیرندگان مورد نظر ارسال شد چه اتفاقی می افتد؟ به عنوان مثال ، آیا آنها توسط برخی از گروه های شخص ثالث مورد بازجویی قرار می گیرند تا بتوانند اطلاعات ارزشمند خود را بدست آورند?

شما ممکن است این پارانویا را صدا کنید ، اما حقیقت غم انگیز این است که ما اکنون در زمانی زندگی می کنیم که ورود به سیستم و نظارت بر اینترنت امری عادی است. همه شرکت ها ، آژانس ها و مجرمان سایبری می خواهند به مکالمات خصوصی ما دسترسی داشته باشند. در حقیقت ، ما موارد بسیار زیادی در مورد FBI یا CIA در تلاش برای دسترسی غیرمجاز به وسایل الکترونیکی داشته ایم.

این رویدادهای پر مخاطب ، به درستی نگرانی های بسیاری را برانگیخته است. بنابراین ، تنها راه برای اطمینان از اینكه پیام های شما برای خانواده ، دوستان و یا همكاران شما در بین شما و آنها باقی می ماند ، استفاده از برنامه های پیام رسانی ایمن است كه از رمزگذاری نهایی استفاده می كند..

رمزگذاری نهایی به پایان

بنابراین ، رمزگذاری نهایی به پایان چیست؟ به طور خلاصه ، اگر پیام رمزگذاری شده باشد ، هرگونه اطلاعات موجود در آن پیام خاص فقط توسط گیرنده در نظر گرفته شده قابل خواندن است..

برای تجزیه بیشتر آن ، هنگامی که دو دستگاه (یا بیشتر) با استفاده از یک برنامه پیام رسانی امن که دارای رمزگذاری نهایی به پایان است ، در حال برقراری ارتباط هستند ، هر اطلاعاتی که منتقل می شود ، به جای یک متن ساده ، کد مخفی دارند. . در هنگام استفاده از رمزنگاری به پایان ، حتی مقامات دولتی ، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی یا خود تولید کنندگان برنامه نمی توانند پیام های گفته شده را بخوانند. این’خیلی جالب است اگر از ما بخواهید.

بنابراین ، اگر محرمانه بودن چیزی است که شما نگران آن هستید (اجازه دهید’با آن روبرو شوید ، این چیزی است که همه باید به آن اهمیت دهند) ، پس باید به طور جدی در مورد بارگیری یکی از برنامه های زیر فکر کنید. این برنامه ها برخی از بهترین ها در مورد پیام رسانی رمزگذاری شده است.

پیام رسان خصوصی سیگنال

این برنامه در واقع ارزیابی جدی از خود ادوارد اسنودن دریافت کرده است ، بنابراین ما فکر می کنیم’امن است که فرض کنیم که’یک برنامه پیام رسانی ایمن است. در Android و iOS به صورت رایگان در دسترس است ، از برنامه های رمزگذاری پیشرفته برای اطمینان از محرمانه بودن تمام پیام ها و تماس های صوتی که بین کاربران سیگنال استفاده می شود ، استفاده می کند. همچنین می توان پیام ها را پس از مدت زمانی ناپدید شد. چی’دوست ندارم?

بررسی کامل برنامه سیگنال ما را بخوانید

تلگرام

تلگرامTelegram برنامه ای است که با استفاده از شبکه ای از مراکز داده منحصر به فرد ، مردم را به سراسر جهان متصل می کند. در حالی که این ممکن است بهترین برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده در اطراف باشد ، رمزگذاری نهایی به پایان نمی رسد’به محض بارگیری برنامه فعال شوید ، به این معنی که باید اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع ارسال پیام ، آن را روشن کنید.

این کار به اندازه کافی ساده است ، زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخاطبین خود را بروید و پیام ارسال کنید به یک پیام مخفی و خود تخریب کننده. رابط کاربری این برنامه بسیار مینیمالیستی است و استفاده از آن نیز بسیار آسان است.

تلگرام به صورت رایگان در اندروید و iOS در دسترس است ، بنابراین ما فکر می کنیم’با اطمینان می توان گفت که این برنامه واقعا یک پیام عالی امن است.

بررسی کامل برنامه تلگرام ما را بخوانید

خط

خطاین برنامه پیام رسانی خصوصی دارای پیش زمینه بسیار غیرمعمول است. در ابتدا توسط تیمی از مهندسان ژاپنی پس از وقوع زلزله مخرب توهوجو در سال 2011 ایجاد شد. این عمل فاجعه آمیز ارتباطات غیرفعال مادر طبیعت در سراسر کشور از کار افتاد ، بنابراین برنامه های متصل به اینترنت تنها راهی بود که مردم می توانستند ارتباط برقرار کنند. اگر روشن کنید “آب بندی نامه,” هیچ کس ناخواسته قادر به خواندن پیام های شما نخواهد بود.

برنامه Line رایگان و در Android و iOS موجود است.

بحث کاکائو

بحث کاکائوKakao Talk یک برنامه مستقر در کره است و بیش از 220 میلیون کاربر ثبت نام کرده دارد. با داشتن تعداد زیادی کاربر خوشحال ، می توانید مطمئن باشید که می تواند به عنوان بهترین برنامه پیام رسانی خصوصی برای هر کسی در نظر گرفته شود’لیست بهترین ها. با این حال ، دقیقاً مانند تلگرام ، باید آن را روشن کنید “چت مخفی” خود را از تنظیمات عملکرد کنید.

Kakao Talk همچنین رایگان است و در دستگاه های Android یا iOS قابل دسترسی است.

واتس اپ

واتس اپواتس اپ یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی در خارج از کشور است ، اما بسیاری از 1.5 میلیارد کاربر آن از این برنامه غافل هستند که از این برنامه برای رمزگذاری پیام های انتهایی برای همه پیام های ارسال شده استفاده می کند. در واقع ، این کار نمی کند’فقط از هر پروتکل رمزگذاری قدیمی استفاده کنید ، از یکی از قویترین موارد موجود در این لحظه به موقع استفاده می کند و آن را به یک مدعی قوی برای بهترین برنامه پیام رسانی خصوصی تبدیل می کند..

چیز زیادی وجود ندارد که WhatsApp نتواند انجام دهد. در کنار مکالمات متنی معمول ، همچنین قادر است چت های گروهی ، تماس های ویدیویی ، امکان انتقال فایل ها و به اشتراک گذاری موقعیت مکانی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. همچنین به کاربران خود امکان ترک یادداشت های صوتی را می دهد.

واتس اپ برای بارگیری در دستگاه های Android یا iOS در دسترس است و کاملاً رایگان است.

بررسی کامل واتس اپ ما را بخوانید

گرد و خاک

گرد و خاکاین برنامه که قبلاً Cyber ​​Dust نامیده می شد ، یکی دیگر از برنامه های پیام رسانی است که از رمزگذاری نهایی به انتها استفاده می کند. این برنامه عالی کاربران خود را قادر می سازد تا پیام های افراد دیگر را پاک کنند’دستگاه های تلفن همراه علاوه بر این ، هیچ پیامی که ارسال شود بطور دائم روی سرورها یا تلفن ها ذخیره نمی شود. از رمزگذاری AES 128 و RSA 2048 استفاده می کند ، که در حال حاضر برخی از بهتر (اما نه بهترین) در اطراف هستند.

گرد و غبار رایگان است و در Android و iOS قابل بارگیری است.

ترمه

ترمهدر حال حاضر ، Threema بیش از 5 میلیون کاربر دارد و این رقم تنها با یک روش پیش می رود’بلند شد در حقیقت ، به سرعت به یکی از برنامه های قابل اعتماد پیام رسانی برای ویندوز ، اندروید و iOS تبدیل می شود. برخلاف سایر برنامه های این لیست ، این یکی رایگان نیست. شما باید 2.99 دلار برای این برنامه پرداخت کنید ، اما این هزینه یک باره ارزش آن را دارد.

هر آنچه شما هنگام استفاده از Thema ارسال می کنید دارای رمزگذاری انتهایی است ، بنابراین این شامل پیام هایی در چت های گروهی ، پرونده های رسانه ای ، تماس های صوتی و پیام های وضعیت است. سازندگان برنامه همچنین اعلام می کنند که پیام های ارسال شده را از سرور خود به محض تحویل گیرنده در نظر گرفته شده حذف می کنند. Threema همچنین دارای کد QR و شناسایی اثر انگشت برای جلوگیری از هرگونه حمله شخص ثالث است.

بررسی کامل برنامه Threema ما را بخوانید

وایبر

وایبروایبر’تی همیشه رمزگذاری انتهایی داشت ، اما آنها می فهمیدند که اگر می خواهند با رقبای خود همگام باشند ، باید با اوقات خود کنار بیایند. بنابراین ، وقتی نسخه 6.0 خود را راه اندازی کردند ، مطمئن شدند که آن را درج می کنند. این برنامه تماس های با کیفیت بالا و پیام های ویدیویی و همچنین متن را به کاربران خود ارائه می دهد.

Viber برای کاربران iOS و Android قابل بارگیری است.

بررسی کامل وایبر ما را بخوانید

نتیجه

در دنیای دیجیتال که اکنون ما در آن زندگی می کنیم ، امنیت شخصی و حفظ حریم شخصی ما بیش از آنچه که قبلاً انجام داده است اهمیت دارد. بنابراین ، اگر نگران این هستید که چه کسی می تواند به داده های ارزشمندی که از طریق دستگاه تلفن همراه خود ارسال می کنید دسترسی پیدا کنید و به حریم شخصی خود ارزش قایل باشید ، واقعاً باید یکی از برنامه های فوق را بارگیری کنید. شما برنده شد’پشیمانم!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

67 + = 70