راهنمای امنیت عمومی وای فای


آیا وای فای عمومی ایمن است؟ آی تی’سوالی است که ما’همه از ما پرسیدند که کی هستیم’دوباره بیرون و در مورد و مشتاق آنلاین شدن هستیم. امروزه تعداد زیادی کانون وای فای عمومی وجود دارد - در مکانهای جلسات ، اتاقهای هتل ، کافی شاپ ها و کتابخانه ها… حتی در قطارها و سوپر مارکت ها اما چگونه می توانیم مطمئن باشیم که نمی خواهیم’تی ناخواسته هنگام رفتن آنلاین ، خودمان را برای حمله به سرقت اطلاعات تنظیم می کنیم. مسئله امنیت وای فای عمومی ارزش دارد که جدی بگیریم - و ما’در اینجا با جزئیات بیشتری به آن نگاه خواهیم کرد.

چرا وای فای عمومی می تواند خطرناک باشد?

بله آن’اغلب رایگان و مخصوصاً وسوسه انگیز برای استفاده است ، اما آیا وای فای عمومی ایمن است؟ شما می توانید شبکه ها را به طور گسترده در کلیه اماکن عمومی پیدا کنید و به شما امکان می دهند بصورت رایگان آنلاین شوید. نقاط مهم آنقدر گسترده و در دسترس هستند که تبلیغ می شوند’وسوسه کننده است که بدون فکر کردن دو بار به هم وصل شوید و اطلاعات خود را حفظ کنید. خبر خوب این است که وجود ندارد’این خطر در فعالیتهای روزمره مرور ، مانند خواندن اخبار یا جستجوی اطلاعات بصورت آنلاین بسیار خطرناک است.

با این وجود ، هر فعالیتی که نیاز به ورود به سیستم داشته باشید ، مسئله امنیت وای فای عمومی را مطرح می کند. اگر می خواهید از حساب های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید ، ایمیل های خود را بررسی کنید ، به بانک خود وارد شوید یا هر نوع معاملات را انجام دهید ، می توانید خود را به طور بالقوه در معرض خطر قرار دهید.

تهدیدات استفاده از فای عمومی چیست؟?

واقعیت این است که امنیت وای فای عمومی چیزی شبیه به امنیتی نیست که از یک دفتر یا حتی خانه خود در یک ارتباط خصوصی از آن لذت می برید. مطمئناً چیزی نیست مانند امنیت و آرامش خاطر شما هنگام اضافه کردن یک لایه ایمنی اضافی با VPN. بله ، تمایل به آزاد بودن است - اما شما می توانید در هنگام استفاده از این شبکه ها بدون درک خطرات ، خود را در برابر حملات داده های جرایم سایبری باز کنید..

وقتی سیستم امنیتی وای فای عمومی را در نظر می گیرید ، سیستم های اندرویدی و iOS به طور یکسان محافظت می کنند ، اما مجرمان سایبری باهوش و با انگیزه هستند. امنیت WiFi عمومی Android و iOS باید به عنوان اولین لایه محافظت شما در نظر گرفته شوند و با افزودن سرویس ایمن ، ناشناس و رمزگذاری شده مانند شبکه خصوصی مجازی یا VPN ، بیشتر تقویت شوند. اجازه دهید’نگاهی به تهدیدهای متداول استفاده از فای عمومی.

5 تهدیدات امنیتی wifi عمومی برای دانستن

مرد در وسط حملات

این حملات MitM یکی از عادی ترین تهدیدهای امنیتی wifi عمومی است و شما می توانید از آنها به عنوان استراق سمع دیجیتال فکر کنید. وقتی دستگاه شما به اینترنت وصل می شود ، داده ها به وب سایت مورد نظر خود منتقل می شوند. این انتقال یک آسیب پذیری امنیتی را نشان می دهد ، جایی که یک مجرمان سایبری می توانند به انتقال داده های شما دسترسی داشته باشند “خواندن” محتوا با استفاده از نرم افزار snooping. ناگهان فعالیت های آنلاین شما دیگر خصوصی نیست و ممکن است در معرض خطر سرقت اطلاعات و سرقت هویت باشید.

توزیع بدافزار

مهاجمان همچنین می توانند برنامه های بدافزار را به دستگاه شما اضافه کنند بدون اینکه حتی بدانید که این اتفاق می افتد. این امر از طریق نقاط ضعف امنیتی یا سوراخ هایی که در برنامه های نرم افزاری یا سیستم عامل ها وجود دارد رخ می دهد. بله ، این بدان معناست که سیستم های اندیشه و iOS امنیتی وای فای داخلی و پیش فرض همیشه به تنهایی برای حفظ امنیت شما کافی نیستند. هکرها برای حمله به آسیب پذیریهای شناخته شده کد می کنند و سپس بدافزارها را برای ویران کردن دستگاه شما ارسال می کنند.

خوانده شده توصیه می شود: بدافزار چیست و مدیون محافظت در برابر آن است

شبکه های بدون رمزگذاری

رمزگذاری پیامهایی را که بین دستگاه و روتر شما منتقل می شود ، تقسیم می کند ، به گونه ای کدگذاری می کند که هکر نتواند محتوا را بدون کلید لازم بخواند. تمایل دارد روترها به صورت کارخانه ای بدون رمزگذاری ارسال شوند و صاحبان مشاغل که آنها را نصب می کنند ، تمایل ندارند هنگام تنظیم اولین بار شبکه ، به صورت دستی روشن شوند. اگر وای فای عمومی توسط یک متخصص IT نصب شده باشد ، احتمال بهتری وجود دارد که رمزگذاری به درستی نصب شده باشد. اگر بخاطر داشته باشید ، هیچ راه تضمینی برای شناختن این موضوع وجود ندارد ، بنابراین شما’اگر انجام فعالیت های حساس آنلاین را با استفاده از شبکه وای فای عمومی انجام دهید و آن را به واقعیت بسپارید ، خودتان را در معرض خطر قرار می دهید!

کانون های مخرب

بعضی اوقات ممکن است فکر کنید که وارد شبکه وای فای عمومی مشروع می شوید زیرا نامی دارد که صدا می کند “درست” و معتبر به عنوان مثال ، ممکن است به نظر می رسد نام هتلی که در آن اقامت دارید یا رستورانی که در آن می روید. اما هکرها اغلب تنظیم می شوند “سرکش” نقاط دسترسی فای عمومی که نامهایی را نشان می دهند “میتوانست” درست باش - اما آرزو نیست’تی ناگهان ، شما به یک کانون جعلی متصل خواهید شد و داده های شما در معرض خطر مجرمان سایبری قرار می گیرند..

وای فای تند و زننده

به نظر می رسد ، این نوع نقض امنیت وای فای عمومی جایی است که مجرمان سایبری در دستگاه ها و کیت های نرم افزاری سرمایه گذاری می کنند که به آنها اجازه می دهد تا روی سیگنال های وای فای عمومی استراق سمع کرده و از آن استفاده کنند. با انجام این کار ، افرادی که قصد انجام حملات مخرب را دارند می توانند به همه کارهایی که ممکن است بصورت آنلاین انجام دهید ، دسترسی پیدا کنند. این شامل دیدن صفحات وب است که شما به آنها مراجعه کرده اید ، فرم هایی که شما تکمیل کرده اید ، سایت هایی که وارد آنها شده اید - از جمله جزئیات ورود به سیستم - و حساب های رسانه های اجتماعی خود. سپس آنها می توانند حسابهای شما را ربودند. آی تی’این فکر وحشتناک است ، اما همچنین برای افرادی که طعمه این حملات می شوند بسیار واقعی است.

چگونه می توانید هنگام استفاده از wifi عمومی در امان بمانید?

از VPN استفاده کنید

هنگام استفاده از VPN ، وای فای عمومی می تواند ناگهان به یک تجربه بی خطر تبدیل شود. شبکه خصوصی مجازی یا VPN یک شبکه ایمن است که چندین کار را انجام می دهد.

 1. هویت شما را بصورت آنلاین پنهان می کند
 2. این امکان را به شما می دهد تا بدون شناسایی ، به صورت آنلاین فعالیت کنید
 3. داده های شما را از طریق سرور دیگری مسیریابی می کند تا آن را ناشناس کنید
 4. داده های شما را رمزگذاری می کند تا از خواندن آن توسط یک هکر جلوگیری کند.

اگر تصمیم به استفاده از VPN دارید ، می توانید با خیال راحت از خدمات وای فای عمومی استفاده کنید. طیف وسیعی از خدمات VPN ارائه شده است و ما در وبلاگ های دیگر خود آنها را با جزئیات شرح داده ایم.

سایر اقدامات جهت رعایت ایمن از وای فای عمومی

مطمئن شوید که شما

 1. غیرفعال کردن هر نوع اشتراک فایل
 2. فقط از وب سایت هایی استفاده کنید که از HTTPS استفاده می کنند
 3. پس از استفاده از آنها ، از حساب خود خارج شوید
 4. تنظیمات وای فای خود را همیشه تضمین کنید “فراموش کردن” شبکه ها به جای اینکه امکان اتصال خودکار را داشته باشند
 5. از VPN خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که کلیه اتصالات وای فای عمومی رمزگذاری شده و ناشناس شده است تا اتصالات شما در پشت یک لایه امن تونل شوند و خصوصی بمانند..

علاوه بر این ، هرگز:

 1. از طریق برنامه هایی که داده های خصوصی دارند وارد حساب شوید. برای اطمینان از وجود لایه امنیتی HTTPS به طور مستقیم به وب سایت بروید
 2. پس از اتمام ، بلوتوث یا وای فای خود را فعال کنید
 3. برای دسترسی به حساب های حساس یا وب سایت هایی که حاوی داده های خصوصی درباره شما هستند از Wi-Fi عمومی استفاده کنید
 4. بدون محافظت از رمز ورود به هر نوع شبکه یا حساب کاربری خود وارد شوید (و در مورد موسسات مالی ، یک فرآیند احراز هویت دو مرحله ای.)

در نتیجه

مسائل امنیتی وای فای عمومی بدان معنی است که درخواست تجدیدنظر در یک ارتباط آزاد و سریع باید با دقت انجام شود! مراحل فوق را دنبال کنید تا هنگام ورود به سیستم ایمن باشید و یک قدم جلوتر از مجرمان سایبری بمانید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =