معامله با پروژه های غیرمتمرکز ، P2P ، Blockchain VPN چیست؟


با کلمه “blockchain” با ورود به ترکیب های عجیب و غریب تر ، Blockchain VPN به نظر می رسد کاملاً اهلی است - چیزی که می دانستید باید وجود داشته باشد ، اما نکرد‘کاملاً می دانید کجا و چگونه. در واقع ساده ترین سؤالات برای پاسخ به کجا و چگونه نیست ، اما همین’آنچه ما هستیم’دوباره اینجا هستم بنابراین در ادامه می خوانید و حواشی و outs های blockchain VPN را یاد بگیرید.

بلاکچین چه ارتباطی با VPN دارد?

برای شروع پاسخ به این موضوع ، ابتدا باید به مهمترین انتقادات مربوط به شبکه خصوصی خصوصی مجازی اشاره کنیم.

بسیاری از مردم در حال حاضر می دانند که هدف اصلی VPN ها جدا کردن کاربر از فعالیت های آنلاین خود - اعطای آزادی به اینترنت است. نحوه انجام این کار از طریق پروتکل های تونل زنی (که رمز عبور شما را هنگام مسافرت از یک نقطه دیجیتالی به نقطه دیگر) رمزگذاری می کند) و سرورهای VPN (که دیواری را برای شما ایجاد می کند که در پشت سر خود ایستاده ، تغییر آدرس IP خود را در نظر سرور میزبان و تغییر آدرس IP سرور میزبان از نظر ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP).

در نتیجه این رویه ، شما می توانید کارهایی را که انجام می دهید بصورت آنلاین از ISP و بنابراین دولت نیز پنهان کنید. بیشتر از این ، می توانید مکانی را انتخاب کنید که در آن مستقر هستید - فقط به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل شوید و سایتهایی مانند Netflix شما را فرض می کنند’دوباره یک کاربر مستقر در ایالات متحده هستید.

وقتی VPN ها به عنوان تبلیغ کار می کنند ، آنها ابزاری عالی هستند. با این حال ، طراحی آنها باعث می شود که کاربران عادی نتوانند از بین بروند.

توسعه دهندگان خدمات Blockchain VPN این مسائل را به رسمیت می شناسند و راه حلی ارائه می دهند. آنها این را تشخیص می دهند مسئله اصلی در مورد سرویس های منظم VPN ، شرکت VPN است که یک مرکز اصلی است که همه عبور و مرور کاربران از آن عبور می کند. این’چرا هر VPN اظهاراتی درباره آن دارد “ورود به سیستم” - ذخیره داده ها در اتصالات کاربر ، فعالیت ها یا هویت ها. آی تی’همچنین چرا ارائه دهندگان VPN که داده های کاربر را به سازمان های اجرای قانون داده اند اینقدر نفی می شوند.

VPN متمرکز در مقابل Decentrelized VPN

حقیقت مسئله ورود به سیستم این است: هر سرویس VPN تنها از لحاظ فنی توانایی ذخیره کلیه اطلاعاتی را که در مورد کاربران به دست می آورد دارد. و می تواند در صورت تمایل تمام اطلاعات را به اشخاص ثالث بفروشد. البته ، VPN ها ممکن است تمام تلاش خود را انجام دهند تا نیاز آنها برای ورود به سیستم به حداقل برسد. به عنوان مثال ، آنها می توانند تمام محدودیت های خدمات VPN را که معمولاً برای کاربران خود تحمیل می کنند ، حذف کنند - پهنای باند ، انتقال داده ، محدودیت اتصال همزمان. بدون نیاز به اجرای این محدودیت ها ، VPN ها از لحاظ فنی می توانند از ورود به سیستم خارج شوند. یک چیز آنها می توانند’انجام دهی؟ توانایی ورود به سیستم را حذف کنید.

Blockchain VPN ها سعی دارند این نگرانی را ایجاد کنند. آنها قطب مرکزی را که باید کلیه ترافیک کاربر از آن عبور کند ، حذف می کنند و در عوض ، شبکه غیر متمرکز گره های داوطلب را ارائه می دهند ، نوعی مانند Tor.

تفاوت بین blockchain VPN و Tor

فرضیه اساسی در پشت Torch و P2P blockchain VPN مشابه است. هنگام استفاده از شبکه Tor ، کاربر’ترافیک از طریق یک سری رله های داوطلبانه ارسال می شود - در واقع ، افرادی که سرورها را برای عبور از ترافیک کار می کنند.…) از نیکی قلبهایشان. در هر رله ، ترافیک علاوه بر رمزگذاری می شود که تنها آخرین گره قادر به رمزگشایی ترافیک و ارسال آن به سرور میزبان است..

این یک سیستم خوب است اما ضعف های زیادی دارد. اولین این ضعف ها وجود ندارد’بسیاری از این گره های داوطلبانه - دقیقاً همانطور که وجود ندارد’بسیاری از افراد داوطلبانه. این کار با سرعت بسیار ضعیفی انجام می شود و مشارکت در برخی فعالیت ها که ما عاشق سرویس های VPN معمولی هستیم ، کم و بیش غیرممکن است. به عنوان مثال تورنت.

شاید مهمتر از همه ، کم بودن گره ها مسئله امنیتی ایجاد کند. یک مهاجمی که بخش قابل توجهی از شبکه را کنترل می کند ممکن است بتواند ترافیک را به منبع خود ردیابی کند یا آن را رمزگشایی کند. این مهم است که در وهله اول کل استفاده از یک سرویس محافظت از حریم خصوصی را شکست دهد.

در بهترین مثال ، Blockchain VPN کمابیش همان سیستم را می گیرد اما از blockchain برای معرفی اقتصاد به شبکه استفاده می کند., اجازه می دهد آن را به طور همزمان غیر متمرکز و ناشناس بماند. اگر اعتقاد بر این باشد که برخی از این توسعه دهندگان BlockPain VPN ، این باعث می شود شبکه از ارزانتر از یک VPN معمولی استفاده کند - ترافیک همیشه به ارزان ترین و سریعترین گره های شبکه هدایت می شود. امیدوارم انگیزه های اقتصادی مسئله اندازه شبکه و بنابراین سرعت و امنیت را حل کند.

با این وجود ، در اینجا نیز نگرانی هایی وجود دارد.

خوب به نظر می رسد - چه’مشکل?

کامپیوتر

خوب ، برای یک چیز, مگر اینکه شبکه به اندازه خوبی رشد کند ، همان مشکلات (احتمالاً) همچنان مانند Tor وجود دارد. کنترل بخش قابل توجهی از شبکه ممکن است به مهاجمان اجازه دهد “به کاربر دسترسی پیدا کنید.”

جنبه دیگر این است که افراد پیرو داستان Hola VPN آن را تشخیص خواهند داد. Hola یک سرویس VPN بسیار مشهور است که دارای یک ویژگی جالب است - این کاربر را به فروش می رساند’پهنای باند بیکار برای سایر کاربران در شبکه. اصولاً اگر شما Hola را اجرا می کنید و در رایانه خود کاری انجام نمی دهید ، VPN از اینترنت شما برای مسیریابی افراد دیگر استفاده می کند’ترافیک.

به اندازه کافی منصفانه - اگر شما می خواهید به طور رایگان VPN ، شما’من فقط در نهایت پرداخت هزینه آن را به روش دیگری. مسائل از جای دیگر شروع می شود. به طور خاص ، Hola همچنین یک شرکت موازی به نام Luminati دارد که پهنای باند بیکار کاربران Hola VPN را به مشاغل می فروشد. یک بار ، لومیناتی در یک حمله سایبری ، این پهنای باند را به شخصی که از آن استفاده می کند ، فروخت. وقتی اتفاقی شبیه به این اتفاق می افتد ، گره های انتهایی مقصر هستند.

شما می توانید ببینید که در آن ما هستیم’با این کار می روم. اگر شما’گره انتهایی برخی از تبادل ترافیک نامطبوع را در شبکه VPN blockchain قرار دهید ، دقیقاً کجا واقعاً شما را ترک می کند?

البته سوالات مهم دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مثلاً هنوز مشخص است که آیا سرعت در چنین شبکه ای خوب خواهد بود یا خیر, چه رسد به قادر به رقابت با سرورهای فلزی لخت بالا از ارائه دهندگان معمولی VPN. همچنین, نیمی از VPN های P2P که نگاه کردیم حتی چند هاپ نیستند (که باعث می شود گره خروج به همان اندازه قادر به ورود به سیستم به عنوان سرورهای VPN باشد).

تلاش برای پاسخگویی به این و سایر نگرانی ها در طبیعت یافت می شود.

بازار VPN blockchain ، مانند آن

بازار Blockchain

در حال حاضر ، بازار blockchain VPN چندان چشمگیر به نظر نمی رسد. چند نام قابل توجه وجود دارد ، اما خود خدمات در مراحل مختلف توسعه قرار دارند. آنجا’s Privatix ، شبکه Mysterium ، Orchid و Lethean درمیان دیگران. به نظر می رسد که از زمان آخرین بررسی چند ماه پیش ، هر یک از این موارد پیشرفتی داشته است و همه در آینده برای پیش بینی نوعی محصول VPN blockchain هستند. شاید تنها استثناء در اینجا Orchid باشد که وب سایت آن هنوز فقط یک صفحه فرود است (اگرچه به نظر می رسد whitepaper از همه آنها قانع کننده ترین است).

طی چند ماه گذشته ، ما’به همه این پروژه ها رسیدیم و از همان سؤالاتی که در بخش قبلی این مقاله مطرح می کنیم ، از آنها پرسیدیم. تنها کسانی که به تفسیر عمیق پرداختند ، لایتن بود که ما به آنها kudos می دهیم. فارغ از این ، ما’به نوبه خود به هر یک از پروژه ها نگاه می کنیم و سعی می کنم به برخی سوالات پاسخ دهم.

ارکیده

از بعضی حواس, به نظر می رسد ارکیده جدی ترین پروژه است. آزمایشگاه های Orchid در دلاور ، مستقر در ایالات متحده ، تعدادی از افراد را با سوابق عمومی جمع می کند - افرادی که می توانند به خوبی صحبت کنند و شهرتی برای نگرانی از آنها داشته باشند. بیشتر پروژه های VPN P2P دیگر نه این دارایی روابط عمومی دارند و نه میزان مسئولیت شخصی که ایجاد می کند.

دانش و تجربه افراد در Orchid به وضوح در whitepaper خود نشان می دهد. توجه زیادی به جزئیات نشان می دهد و برخی از نگرانی های متداول راجع به ایده P2P Blockchain VPN P2P را پوشش می دهد..

در مرحله اول ، Orchid راه حلی را برای خطرات کسی که بخش بزرگی از شبکه را کنترل می کند فراهم می کند. این کار با متوقف کردن حمله کنندگان از کار کردن تعداد نامتناسب فروشندگان پهنای باند در رابطه با سهم خود از کل توان محاسباتی شبکه Orchid.

این نیست’تنها سناریوی حمله Orchid راه حل هایی را ارائه می دهد. ما بردیم’به اینها بروید - گفتن کافی است آنها’کارهای خانه خود را انجام داده اند.

ثانیا, ارکیده گره های خروجی را از سوء استفاده از پهنای باند خود با استفاده از لیست های سیاه و لیست های سفید محافظت می کند. در واقع ، اگر شما’یک فروشنده پهنای باند هستید که می گویند در آلمان اقامت دارد و دوست دارد مردم از استفاده از IP شما برای تورنت جلوگیری کنند - می توانید با لیست سیاه ترافیک P2P این کار را انجام دهید. مطمئناً این یک راه حل است ، اما تعجب می کنیم که آیا ظروف سرباز یا مسافر ایجاد شده در بازار برای راحتی بیش از حد خواهد بود. یا ، برای آن موضوع ، خواه آن باشد’به اندازه کافی.

در حالی که به نظر می رسد تیم Orchid اطمینان دارد که سرعت اتصال در شبکه آنها رقابتی خواهد بود ، ما همچنان تردید داریم. این خصوصاً برای Orchid ، جایی که اتصالات وجود دارد ، صادق است “چند تکه,” به این معنی که آنها قبل از رسیدن به سرور میزبان ، از چندین رله عبور می کنند.

صفحه فرود آزمایشگاه های ارکیده

پس از موفقیت مالی اولیه (سرمایه گذاران بیش از 36 میلیون دلار برای حق خرید سکه در طول ICO عمومی پرداخت کرده اند), به نظر می رسد که این پروژه به طرز مشکوکی ساکت بوده است. این وب سایت هنوز هم فقط یک صفحه فرود با چند آرم خوب و پیوندهای اجتماعی است. Reddit رسمی ماه ها غیرفعال بوده است و آخرین اظهار نظرهای کاربر که درخواست بروزرسانی وضعیت را دارند ، بی پاسخ مانده اند. ارکیده’صفحه توییتر هنوز هم به طور فعال در حال ارسال است ، اما این پست ها عمدتا به Orchid ربطی ندارند (اگرچه باید بپذیریم - آن را’منبع خوبی از مقالات جالب).

آیا این قبل از طوفان آرام است؟ حدس بزنید ما’باید صبر کنم و ببینم.

شبکه Mysterium

برخلاف Orchid ، Mysterium قبل از داشتن یک محصول فعال ICO انجام داد و تقریبا 15 میلیون دلار افزایش داد. همچنین برخلاف ارکیده, Mysterium با بروزرسانی ها کاملاً فعال بوده و توانسته نسخه Alpha را تولید کند. کاربران حتی می توانند گره آزمایشی را در شبکه اجرا کنند (در صورت داشتن تخصص فنی برای انجام این کار) یا VPN را امتحان کنند.

آمار شبکه mysterium alpha

مسائل مربوط به شبکه Mysterium این است آنها نتوانند مسئله سرعت ، سناریوهای مختلف حمله یا مسئله آسیب پذیری گره خروج را برطرف کنند. در سؤالات متداول Mysterium یک سؤال وجود دارد: “اگر کسی از گره من برای مقاصد غیرقانونی استفاده کند چه می کند?” جواب کمی نگران کننده است:

“آنها احتمالاً قانون را نقض می کنند. با نصب نرم افزار مشتری ما ، کاربران متعهد شدند كه آن را فقط برای مقاصد قانونی استفاده كنند و از هرگونه اقدامات مجرمانه یا غیرقانونی جلوگیری كنند.”

خوب پس از آن ، پرونده بسته است?

بقیه سوالات در “مجاز” بخش سوالات متداول به نگرانی نگران کننده خیانت می کند ، اساساً تکرار می کند که اگر درک آنها از قانون صحیح باشد ، باید مسائل خوب باشد. ما را به سبک قدیمی یاد کنید ، اما ما’d راه حل های بیش از تسلی را ترجیح می دهند.

درک ما این است که میستریوم نیز نمی کند’T ارائه می دهد چند هاپ, که نگرانی های حتی بزرگتری را ایجاد می کند شاید یک عامل اجرا کننده گره فردی برای افرادی که می خواهند داده های کاربر را بدست آورند ، هدف کمتری نمایان کند ، اما در صورت تبدیل شدن به هدف ، احتمال مقاومت در برابر مقاومت نیز کمتری دارند..

نشان MYST همانند آنچه در زمان ICO وجود داشت جذاب نیست ، و ما می دانیم که دلایل خوبی برای آن وجود دارد.

خصوصی

این ابزار بسیار شبیه شبکه Mysterium Network است. Privatix همچنین در مرحله آلفا محصولی دارد و ICO عمومی خود را نیز دراختیار داشته است (تقریبا 2.4 میلیون دلار افزایش یافته است). کاغذ سفید بسیار بزرگ است - 78 صفحه (!) - و آنها حتی آن را به 9 زبان دیگر ترجمه کردند.

خصوصیات زبانهای سفید

همچنین مانند Mysterium, Privatix اقدامات کمی برای پرداختن به مهمترین مسائل امنیتی انجام داده است. به عنوان مثال ، به نظر می رسد که اتصالات آنها تک حالته است و این سؤال را ایجاد می کند که آیا این واقعاً از نظر راه حل های متمرکز ، از نظر امنیتی بهتر است. و آنها همچنین نمی دانند’t یک راه حل رضایت بخش برای امنیت گره خروج ارائه دهید.

مطابق با Whitepaper Privatix:

“ما سندی را در اختیار همه نمایندگان قرار می دهیم که می گوید ما به عنوان یک شرکت شبکه آنها را برای استفاده خود اجاره می دهیم و آن را دوباره می فروشیم. این سند شامل نماینده خواهد بود’IP گره s و hash در blockchain و Agent می تواند آن را از داشبورد خود بارگیری کند.”

اولا ، این به نظر می رسد کمی مانند ورود به سیستم. ثانیا ، این سؤال را به وجود می آورد که آیا این راه حل به کاربران کمک می کند تا از خطر قانونی باز شوند. این احتمالاً به عامل بستگی دارد’کشور ، پرونده فردی ، و غیره. مردم در Mysterium حداقل don’وانمود كنيد كه آنها مي دانند كه چگونه اوضاع در وحش فرو مي رود.

مانند هر یک از این ابزارها ، به نظر نمی رسد دلیلی وجود داشته باشد که بتوانند سطح عملکردی را ارائه دهند که بتواند با سرویسهای برتر متمرکز VPN رقابت کند..

لایتان

و آخر ، ما لایتن را داریم که به اندازه کافی مهربان بودند تا به روشی دقیق و صادقانه به سؤالات ما پاسخ دهند. این پروژه از بعضی جهات مهم متفاوت است اما در سایر موارد مشابه است.

ویژگی های اصلی vpn lethean

برخلاف سرویس های VPN در مورد blockchain P2P که قبلاً ذکر شد ، Lethean روی blockchain Ethereum کار نمی کند و سکه های آن ERC20 نیستند. Lethean با استناد به باز بودن دفترچه اتریوم به عنوان یک مسئله حریم خصوصی ، تصمیم گرفت تا به یک الگوریتم متفاوت متکی باشد ، پروتکل CryptoNight. به گفته لتیان ، این “معاملات را از طریق فرایندی به نام RingCT ارسال می کند ، که چندین ورودی و خروجی را برای مخفی کردن فرستنده از یک منبع خارجی ایجاد می کند..”

Lethean قصد دارد یک مورد را ارائه دهد “حالت حفظ حریم خصوصی,” که در اصل یک ویژگی چند هاپ است. در حال حاضر ، Lethean فقط به عنوان یک پسوند مرورگر در دسترس است و فقط اتصالات تک هاپ را ارائه می دهد. این باید در مقطعی در Q2 2019 تغییر کند. تا آن زمان ، این نرم افزار از همان مسئله حفظ حریم خصوصی مانند Mysterium یا Privatix رنج می برد.

در مورد امنیت گره خروج در برابر سوء استفاده از پهنای باند آنها ، Lethean همان جواب Mysterium یا Privatix را دارد. از یک طرف گره های خروج باید انجام شود “اقدامات احتیاطی برای اطمینان از اینکه کاربران نهایی از مقررات محلی خود پیروی می کنند.” از سوی دیگر, “کیف پول داده هایی را ذخیره می کند که تأیید سوء استفاده از گره خروج را تأیید می کند’پهنای باند توسط شخص میزبان گره خروج انجام نشده است.”

علاوه بر این ، طبق گفته لته ، این “سوال نگرانی کلیه ارائه دهندگان VPN است.” ما مخالفیم و از این فرصت استفاده خواهیم کرد تا یک نکته را مطرح کنیم’قبلاً به طور خلاصه لمس کردم. به معنای عملی ، سوءاستفاده از ترافیک نگرانی بزرگی برای ارائه دهندگان VPN ایجاد نمی کند ، زیرا آنها می توانند به یک ساختار ساخته شده برای مقابله با مسائل قانونی اعتماد کنند.. غالباً آنها تحت پوشش شرکتهای پوسته دریایی فعالیت می کنند. و حتی اگر آنها اهدا کنند’آنها ، تیم های حقوقی برای رسیدگی به سؤالات مربوط به اجرای قانون دارند.

این همچنین در بحث سؤال درباره حریم خصوصی کاربر صدق می کند - کاربران می توانند به یک VPN خوب اعتماد کنند تا بین آنها و مثلاً اجرای قانون (البته تا یک نقطه) بایستد. در همین حال ، در مورد خدمات P2P VPN کاربران باید به افرادی اعتماد کنند که هیچ گونه مسئولیتی در قبال هویت خود ندارند.

آخر اینکه ما’دوست دارم لایت را برجسته کنیم’پاسخ در مورد عملکرد:

“سرعت خدمات VPN مربوط به خود blockchain نیست. blockchain مکانیسم پرداخت است و ابزاری نیست که VPN یا Browser Extension در حال ترافیک از طریق اینترنت باشد. پس از اتصال و پرداخت ، به شرط اینکه گره از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد ، عملکرد باید مانند سایر سرویس های VPN باشد.”

البته آنها درست هستند. با این حال, دلیل ما برای این ادعا که P2P VPN (تقریبا) هرگز نمی تواند سریع باشد به عنوان بهترین خدمات VPN متمرکز دقیقا کیفیت گره است. به عبارت ساده ، شرکت سهامی برای تأمین اعتبار سرمایه گذاری های گرانقیمت اختراع شد - ایجاد پست های معاملاتی در طول مسیر تجارت به هند یا ایجاد زیرساخت های لازم برای ارائه سریع کاربران VPN.

شاید استدلال بتواند این باشد که این گره ها نیازی به مدیریت توسط افراد خصوصی ندارند. این’احتمالاً صحیح است ، اما این سؤالات بیشتر را ایجاد می کند - آیا این شرکت ها می توانند بدون استفاده از رویه های سایه دار سودآوری در چنین زیرساخت هایی داشته باشند؟ آیا چنین شرکت هایی در صورت موفقیت ، کم و بیش به همان ارائه دهندگان خدمات متمرکز VPN در روز فعلی تبدیل می شوند?

Blockchain VPN - نتیجه گیری ما

با بررسی صنعت P2P VPN مبتنی بر blockchain ، می توانیم این را بگوییم انتقادات آنها معتبر است ، اما راه حل های آنها شک و تردید ایجاد می کند. حتی اگر توسعه دهندگان این ابزارها موفق به حل مسائل امنیتی شوند (همانطور که به نظر می رسد Orchid حداقل ، روی کاغذ) ، هنوز مسئله رقابت وجود دارد..

بازیکنان برتر در صنعت منظم VPN عملکرد عالی و بسته ای غنی از امکانات را به کاربران ارائه می دهند. ما نمی خواهیم’ببینید چگونه فروشندگان پهنای باند خصوصی همیشه می توانند با سرعتی که کاربران برای مثال Astrill VPN از آن لذت می برند ، رقابت کنند..

ما طاقچه ای را می بینیم که در آن است این ابزارها می توانند مفید باشند - کشورهای توسعه نیافته و سنگین سانسور. دلیل این امر این است که گره های یک شبکه P2P ، از نظر تئوری ، مانع از دسترسی به ISP ها نسبت به سرورهای VPN دشوارتر می شوند. علاوه بر این ، این واقعیت که کاربران به جای هزینه اشتراک عمومی ، فقط برای ترافیکی که استفاده می کنند پرداخت می کنند ، می تواند خدمات را مقرون به صرفه تر کند. به عنوان مثال ، Privatix تخمین می زند که کاربران سرویس های VPN P2P “کمتر از 5-10 دلار در سال پرداخت کنید.”

با این حال ، اگر این VPN ها فقط جذابیت خاصی دارند و به خصوص سودآور نیستند ، سیستم تشویقی از هم پاشیده می شود.

فعلاً پیشنهاد می کنیم سرویس معمولی VPN را انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید که تحقیقات خود را قبل از سرمایه گذاری انجام می دهید - بهترین لیست خدمات VPN ما مکان خوبی برای شروع است!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 33