فیس بوک برای خاموش کردن Onavo Protect VPN – برنامه جاسوسی نوجوانان


به روز شده در تاریخ 02.27.2019

سال گذشته ، فیس بوک سرانجام VPN جمع آوری داده های خود را حذف کرد (صدایی شبیه به این است) “گلوله های زندگی”به دلیل محافظت از فروشگاه اپل از فروشگاه اپل نامیده می شود نقض اپل’خط مشی رازداری به روز شده است. VPN تاکنون در Google Play در دسترس بود اما به عنوان VPN مدتی کار خود را ادامه خواهد داد.

این علامت پایان برای یکی از بزرگترین پروژه های جاسوسی نوجوانان مورد استفاده در برنامه تحقیقات Facebook که هنوز هم در Google Play موجود است. غول رسانه های اجتماعی ادعا می کند که از این پس فقط برنامه های کاربران پولی را پرداخت می کند. این باقی مانده است که اگر آنها حرف خود را حفظ کنند ، دیده می شود.

کاشت بذر شر در زمین مقدس

Onavo ، یک شرکت تحلیلی موبایل مستقر در تل آویو (هنوز هیچ سخنی در مورد VPN وجود ندارد) در سال 2013 به راه فیس بوک فروخته شد برای یک مبلغ ناشناخته ، تخمین زده می شود تا 200M ، و اولین دفتر آنها در اسرائیل شد. حتی پس از بسته شدن معامله ، هیچ گونه نکاتی در مورد ایجاد VPN یا برخی راه حلهای امنیتی دیگر وجود نداشت - تمام ارتباطات در مورد کمک به مشتریان برای کاهش استفاده از داده های تلفن همراه ، گسترش دسترسی به اینترنت موبایل در سراسر جهان و فراهم کردن زمینه بهتر الکترونیکی بود. تجربه.

onavo vpn

با این حال Onavo Protect اتفاق افتاده است ، بهتر یا بدتر (احتمالاً بدتر). معلوم شد این برنامه, تظاهر به VPN مناسب و معقول است, بود راهی برای فیس بوک برای جمع آوری داده ها در مورد همه برنامه های کاربر’تلفن. این به آنها اجازه می دهد تا بدانند که کدام برنامه ها بهتر از سایرین عمل می کنند و می توانند برای به دست آوردن مزیت نسبت به رقبا و کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه کدام شرکتها باید یا نیاز دارند ، استفاده شوند.’خریداری می شود.

مطمئناً ، بخش حقوقی فیس بوک مطمئن است که این موضوع در پایان شرایط و موافقت نامه ها ذکر شده است ، اما کمتر کسی صبر دارد که به اندازه کافی به پایین حرکت کند:

Onavo ترافیک داده تلفن همراه شما را جمع می کند… برای اینکه ما’ما بخشی از فیس بوک هستیم ، ما همچنین از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات فیس بوک ، به دست آوردن بینش در مورد محصولات و خدماتی که مردم از آنها ارزش دارند ، استفاده می کنیم و تجربیات بهتری را ایجاد می کنیم.

این جمله آخر هدف اصلی Onavo Protect VPN را می تپد - امنیت و حفظ حریم خصوصی را برای کاربر خود فراهم کند. در حالی که Onavo VPN ممکن است یک یا دو بار دیگر پاپ آپ را کشته باشد ، مطمئناً از بین نرفته است’انجام کاری که انجام داد در حالی که VPN ها داده های شما را رمزگذاری می کنند تا بتوانید یک ارتباط ناشناس داشته باشید, Onavo Protect ترافیک شما را از طریق یک سرور فیس بوک هدایت می کند تا دقیقاً بدانید چه مدت ، کجا ، چه زمانی و چه مدت شماست’انجام داده ام.

پخش بذر در سراسر جهان

در ابتدای سال 2018 ، این VPN فیس بوک شروع به نمایش تبلیغات برای کاربران iOS خود کرد ، که مورد انتقاد شدید هم متخصصان و هم کاربران قرار گرفت. حتی به آن جاسوسافزار نیز گفته می شد ، و به درستی اینگونه بود. این ممکن است باشد که فیس بوک تصمیم به اجرای تست زنده با داده های جمع آوری شده درباره کاربران اپل داشته باشد ، بررسی کند که آیا پیش بینی های آنها درباره اینکه چه کسی روی چه چیزی صحیح کلیک خواهد کرد. ظاهراً جمع آوری داده ها کافی نبود و به نظر می رسید مرحله بعدی نمایش تبلیغات است, تبدیل کاربران از اهداکنندگان ناخواسته به اهداکنندگان تمایل / آزمایشگاه.

فیس بوک ادعا کرد که داده های Onavo isn’فقط برای نمایه کردن کاربران جداگانه ، فقط برای دیدن کدام برنامه ها در بین مخاطبان آن محبوب است ، بنابراین می توانند محصولات خود را بهبود بخشند.

وقتی در ماه ژوئن توسط کنگره ایالات متحده سؤال شد ، فیس بوک ادعا کرد که داده های Onavo VPN نیست’فقط برای مشاهده پروفایل کاربران ، فقط برای دیدن کدام برنامه ها در بین مخاطبان آن محبوب است ، بنابراین می توانند محصولات خود را بهبود بخشند.

این یکی از صنایع است’اسرار به بهترین نحو نگهداری می شود - تعداد اسپمرهای سطح پایین و فروشندگان پایگاه داده ایمیل شفاف وجود دارد ، در حالی که کسانی که پول بیشتری دارند از محتوای خراشیده استفاده می کنند یا حتی می فروشند. “کیفیت” پایگاه داده برای پول بزرگ طنز این است که این کار با استفاده از داده های جمع آوری شده به اصطلاح انجام می شود “ابزار امنیتی و حریم خصوصی.”

در ماه جولای, اپل خط مشی رازداری خود را به روز کرد. طبق آن ، برنامه های موجود در فروشگاه خود موظف هستند صریحاً مشخص کنند که چه اطلاعاتی جمع آوری می شود و دیگر نمی توانند داده های مربوط به سایر برنامه ها را برای تجزیه و تحلیل یا تبلیغات / بازاریابی جمع آوری کنند. این کار نکرد’طولی نکشید که می بینید که Onavo Protect VPN جایی در انطباق با این مقررات نبود زیرا هرگز برای آن منظور نشده است. اپل نکرد’برنامه خود را حذف کنید ، اما فیس بوک را مجبور به انجام این کار کرد, با استناد به این که قوانین جدید “محدود کردن توسعه دهندگان’ توانایی ایجاد بانکهای اطلاعاتی خارج از اطلاعات کاربر و فروش آن به اشخاص ثالث.”

متأسفانه برای کاربران کم اطلاع ، افرادی که برنامه را نصب کرده اند ، می توانند به استفاده از آن ادامه دهند.

در 22 اوت ، فیس بوک این کار را کرد. متأسفانه برای کاربران کم اطلاع ، افرادی که برنامه را نصب کرده اند ، می توانند به استفاده از آن ادامه دهند. این افراد فقط باید منتظر باشند تا اپل آیفون نسل بعدی را راه اندازی کند تا همه بتوانند آن را بخرند و از انگل خداحافظی کنند که’این مدت طولانی است که در تلفن های هوشمند خود زندگی می کنند.

Onavo Protect و Google

میوه پوسیده از فروشگاه اپل دور ریخته شده است ، اما تعداد زیادی وجود دارند که هنوز هم آن را می خورند. در مورد سایر فروشگاه ها ، مانند Google Play ، چه می توان گفت؟ بر اساس تعداد انباشته شده از اوایل سال 2018 ، وجود داشته است بیش از 33 میلیون بار برای Android و iOS بارگیری شده است. در آگوست سال 2018 ، Play Store 10M + را نشان داد که این بدان معنی است بیشترین خسارت به کاربران اپل وارد شده است. فقط زمانی که Onavo Protect از Google Play نیز ناپدید می شد ، مسئله ای بود.

این دوباره سوء ظن را نسبت به گوگل از بین می برد - آیا این احتمال وجود دارد که کاربران اندرویدی نیز جزئی از یک بازی مشابه پایگاه داده باشند؟ ما قبلاً می دانیم که گوگل در گذشته دارای موارد مشابه با حریم خصوصی بوده است. اما احتمالاً فروش داده به اشخاص ثالث کمتر اتفاق می افتد Google با استفاده از آن داده ها برای نمایش تبلیغات خود در برنامه های شما پول می گیرد. این کار نمی کند’یعنی وضعیت برنده شده’تغییر کنید ، اما اکنون آنها با نگه داشتن انحصار قدرت را حفظ می کنند - اکثر مردم از جستجوی Google ، Gmail و غیره استفاده می کنند.

Onavo VPN دیگر در فروشگاه Google Play نیست

فیس بوک onavo

تا فوریه سال 2019 ، هیچ چیز برای خوشحال کردن در مورد Onavo و فروشگاه Google Play وجود نداشت ، جایی که نیمی از بررسی ها (و 215K + از آنها وجود دارد ، برنامه رتبه بندی 4.4 / 5 را رتبه بندی می کنند) مثبت هستند.

هنگام بررسی این برنامه در اندروید 7.x (Nougat) ، این بررسیها همانند نسخه دسک تاپ به نظر می رسید.

اما متأسفانه ، اندروید 6.x در عوض ، نقد برجسته را نشان داد. و همه آنها مثبت هستند ، که مسئله بزرگی بود زیرا این نسخه از سیستم عامل آندروید هنوز توسط تقریباً 1 از 4 کاربر در سراسر جهان استفاده شده است..

onavo محافظت از VPN

فروشگاه بازی این انگل را به عنوان ارائه کرد “از VPN + Manager Manager رایگان محافظت کنید,” که ظاهراً داده ها را رمزگذاری می کند ، VPN رایگان ارائه می دهد (تاکنون در مورد پنیر رایگان شنیده شده است؟.

اگرچه شرکت Onavo در جستجوی راه هایی برای به حداکثر رساندن عمر باتری بود ، اما آخرین بررسی ها از کاهش عمر باتری شکایت داشتند که در صورت صحت ، این اتحاد بین VPN و Data Manager را به حقیقتاً غیرمسئولانه تبدیل می کند.

از طرف روشن ، دوازدهمین نظر مفید ابراز نگرانی از بازگشت در ماه مه سال 2018 مبنی بر اینکه این برنامه داده هایی را برای فیس بوک جمع کرده است. متأسفانه ، این نظر ششم مرداد بود. و ، صحبت از اتحادها ، نظر دیگر اشاره می کند که آنها نمی توانند از مدیر داده استفاده کنند بدون اینکه VPN را روشن کنند (ما نمی دانیم چرا؟) - آنها مانند اسب و کالسکه با هم به نظر می رسند.

facebook vpn

حداقل Google Play کاربران را در مورد داده هایی که فیس بوک بلافاصله پس از لیست ویژگی ها جمع می کند ، آگاه کرد. متأسفانه ، این کار را نکرد’بیان کنید که اطلاعات جمع آوری شده می تواند به عنوان بخشی از بانک اطلاعاتی به اشخاص ثالث فروخته شود (ادعایی که در اپل وجود داشت)’بیانیه).

دومین نظر مفید از هفتم هفته گذشته منتشر شد. کاربر ابراز ناامیدی از مراجعه به این VPN توسط مک آفی. ما پناه نداریم’مدتی درباره مک آفی و فیس بوک شنیدید’پروژه های متقابل ، اما در سال 2010 آنها با هم تجارت می کردند. بنابراین یک شبکه ارجاع ممکن است کانال اصلی تبدیل به دلیل Onavo باشد’وب سایت و حساب فیس بوک آنها مطمئناً نیستند’تی.

fb vpn

دو صفحه ای که نباید بازدید کنید

صادقانه بگویم ، وقتی صفحه اصلی روی لپ تاپ های ما بارگذاری شد ، فکر می کردیم onavo.com یک کلاهبرداری صفحه وب است که کلاهبرداری است و مدت زمان کمی را صرف چک کردن WHOIS و پیوندها می کند تا از عدم امنیت آن بازدید کند. متاسفانه ، همه چیز درست بود - این’وب سایت رسمی این crAPP با پیوندی کارآمد و دیگر کارگر Google Play و Apple Store. Web.Archive.Org نشان می دهد که وضعیت در ژوئیه بهتر بود اما به هیچ وجه چیزی جز صفحه فرود نبود - اطلاعات پراکنده است ، و شما می توانید تصاویر بیشتری را در یک فرهنگ لغت پیدا کنید..

خود فیس بوک نیز قطعاً از بین نمی رفت’همه را دعوت کنید تا صفحه VPN Onavo Protect را دوست داشته و به اشتراک بگذارید ، و در نتایج جستجو پیوند دهید “از VPN + Manager Manager رایگان محافظت کنید” مستقیم به Google Play هدایت شوید. و به درستی ، به همین دلیل به نظر می رسد که این وب سایت در دانشکده زشت طراحی شده است ، صفحه فیس بوک توسط کارشناسان دانشگاه منزجر کننده مورد توجه قرار گرفته است. ما صمیمانه امیدواریم که حداقل مورد دوم به نوعی کلاهبرداری در پولشویی باشد.

نتیجه

برای فیس بوک ، Onavo Protect مانند گسترش شاخه های خود بود. آنها’اطلاعات زیادی را در مورد کاربران فیسبوک جمع کرده بودیم ، اما اطلاعاتی درمورد آنچه اتفاق می افتاد فراتر از آن نبود. و Onavo VPN به غلبه بر این مسئله کمک کرد. در ابتدای سال 2018 ، برخی از کاربران و رسانه ها عصبانی شدند که فیس بوک این نرم افزار را تبلیغ کرده و آنرا خراب نکرده است’ذکر آن متعلق به آنها بود. دوباره کلیک کنید ، اگر کلیک کنید “بیشتر بخوانید,” شما می توانید در مورد آن بیاموزید ، درست مثل اینکه می دانید اگر تمام راه را تا انتها حرکت کرده اید ، Onavo چیست.

همانطور که یکی از مفسران خاطرنشان کرد ، اپل مقصر دانستن فیس بوک به دلیل حفظ حریم خصوصی همان گلدان است که کتری را سیاه می نامد. آی تی’هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا این یک اتهام واقعی بود یا فقط توافق نامه ای برای نشان دادن اینکه همه چیز به خاطر حفظ حریم خصوصی و امنیت ما انجام می شود.

هرکسی که حداقل کمی در مورد VPN ها و امنیت الکترونیکی به طور کلی خوانده باشد ، باید بداند که اسرائیل شریک ایالات متحده است - کشوری 5 Eyes با یکی از پیشرفته ترین چارچوب های نظارت بر روی زمین. بنابراین حتی برای یک VPN واقعی ، این ترکیب خوبی نیست. فیس بوک را به مخلوط اضافه کنید ، و محصولی مرتبط با امنیت دارید’بدتر از عینک ارزان - نه تنها بد به نظر می رسید ، بلکه چشمان شما حتی بیشتر از بدون آنها می سوزد. از آنها به اندازه کافی بلند استفاده کنید ، و ممکن است خورشید هرگز برای شما طلوع نکند.

خوشبختانه ما مکانی را می شناسیم که می توانید گزینه های بهتری برای VPN های Android پیدا کنید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 59