Telegramos peržiūra

Anksčiau šį dešimtmetį šifruota pokalbių tarnyba „Telegram“ susilaukė žinios apie tai, kad „Islamo valstybei“ buvo suteiktas ryšių kanalas prieš didelius teroristinius išpuolius..


Nuo to laiko ji’dar labiau pagarsėjo po to, kai kibernetinio saugumo ekspertai pasiūlė, kad net negali būti taip saugu. Daugelis su „Telegram“ susijusių rūpesčių kyla dėl nepasitikėjimo jo įkūrėju Pavelu Durovu.

Nuo tada, kai Durovas buvo prieštaringai vertinamas veikėjas, įkūręs didžiausią Rusijos socialinių tinklų svetainę VK. Buvę verslo partneriai jį apibūdino kaip “nenuspėjamas,” ir jis’Šiuo metu jis yra pabėgėlis iš savo gimtosios šalies po kelių įsiliejimų į Kremlių.

Vis dėlto kur palikti „Telegram“? Neaiškioje teritorijoje tai’ai tikrai. Mes nusprendėme išbandyti programinę įrangą, kad galėtume kartą ir visiems laikams išsiaiškinti, ar „Telegram“ išlieka tinkama šifruoto ryšio galimybė, ar ji tapo tokia nepatikima kaip jos įkūrėja..

Kaip naudotis „Telegram“

Telegrama’diegimo procesas yra gana neskausmingas. Mobiliesiems vartotojams programą galima rasti „App Store“, „Google Play“ ir „Microsoft“ parduotuvėje. Iš ten visi jūs’Turėsite atsisiųsti programą į savo telefoną ir užregistruoti savo mobiliojo telefono numerį programoje.

Telegrama’Sąsaja iš esmės veikia kaip dauguma kitų „Messenger“ programų. Yra galimybė pateikti vartotojo vardą, kad kiti galėtų ieškoti jūsų, nors jei jūs’atminkite savo internetinių duomenų privatumą, tada tai nėra’t patartina - bet kuris vartotojas gali ieškoti jūsų vartotojo vardo ir pranešti jums per „Telegram“ programą.

Kaip ir daugelyje kitų pranešimų sistemų, „Telegram“ taip pat galima rasti darbalaukyje („OS X“, „Windows“ ir „Linux“). Tačiau iš dalies dėl to, kad programinė įranga naudoja mobiliųjų telefonų numerius kaip identifikatorius, pirmiausia turite įregistruoti savo sąskaitą naudodami programą mobiliesiems. Tada „Telegram“ jums atsiųs patvirtinimo kodą SMS žinute, kuris suaktyvins programą jūsų darbalaukio įrenginyje.

Ar „Telegram“ yra saugus?

Skirtingai nuo daugelio kitų pasiuntinių, „Telegram“ programa leidžia vartotojams susikurti asmeninį slaptažodžio užraktą. Gerai tai, kad užrakinus programą vartotojas niekada negaus tiesioginių pranešimų. Bendrovė teigia, kad tai turi užtikrinti “privatūs duomenys lieka paslėpti nuo smalsių akių.”

Tačiau problema, susijusi su slaptažodžio užraktu, yra ta, kad ji yra tik keturių skaitmenų. Tai nėra’t geriausia apsaugos forma, nes keturių skaitmenų kodą kompiuteris gali priverstinai atlikti per septynias minutes. Telegrama’Taigi slaptakodo užraktas yra silpnas saugumo pažadas.

Dviejų etapų autentifikavimas

Iš pradžių nerimavome pradėję „Telegram“ apžvalgos tyrimus, nes pirminis prisijungimo patvirtinimas atliekamas SMS žinutėmis. Tokia komunikacijos rūšis yra labai nesaugi ir daugelis vartotojų pranešė, kad jų keturių skaitmenų SMS kodas buvo perimtas ir jų sąskaita buvo nulaužta..

Laimei, mes netrukus nustatėme, kad „Telegram“ leidžia atlikti dviejų etapų autentifikavimą, kai vartotojo sugeneruotą slaptažodį taip pat galima pritaikyti prisijungimo etape. Nors tai yra prasminga kibernetinio saugumo požiūriu, tai’Atrodo, kad „Telegram“ komanda tiesiog sunaikina gaisrus, kai tik jie pasirodo.

Aktyvios sesijos

Iš dalies dėl aukščiau paminėto dviejų etapų patvirtinimo, „Telegram“ programą galima naudoti keliuose įrenginiuose. Tai gali būti labai patogu arba košmaras; tai’Nesunku tapti paranojišku dėl to, ar prisimenate atsijungti nuo bet kokių įrenginių, kuriuos taip pat gali naudoti kiti žmonės, jau nekalbant apie tai, kad vienas iš tų įrenginių yra pavogtas.

Nepaisant to, „Telegram“ turi “aktyvios sesijos” funkcija, leidžianti pamatyti, kuriuose įrenginiuose esate prisijungę. Taigi jūs turite galimybę nutraukti bet kurį iš šių seansų, jei jums to tikrai reikia.

Blogas dalykas, tačiau, jei to nepadarėte’Jei norite užrakinti dingusio įrenginio sesiją, tada, kas pakelia rankas į jūsų įrenginį, jis gali lengvai peržiūrėti jūsų aktyvius seansus. Jie turi galimybę atsijungti nuo jūsų sąskaitos, taip pat turi informacijos apie kitus jūsų IP adresus. Mūsų nuomone, ši savybė yra didžiulė „Telegram“ saugumo priežiūra.

Slapti pokalbiai

„Telegram“ taip pat yra galimybė atidaryti tai, kas vadinama “slapti pokalbiai,” kurios naudoja šifravimą iš vieno galo į kitą ir save naikinančius pranešimus. Vartotojas gali nustatyti pranešimo savaiminio sunaikinimo terminą. Be to, galite nustatyti, kad nuotraukos sunaikintų save, o jų skaičiavimas prasideda, kai tik imtuvas atidaro nuotrauką..

Tokiu būdu „Telegram“ yra tarsi labiau pritaikoma „Snapchat“ versija. Vis dėlto apgailestaudami apžiūrėjome šią funkciją per „Telegram“ programos apžvalgą, nes iš esmės paaiškėja, kad „Telegram“ slaptų pokalbių metu naudoja tik šifravimą nuo galo iki galo. Su kitais greitaisiais pasiuntiniais tai paprastai būna.

Sunaikinančios sąskaitos

Mes’dar kartą nežinote, kaip peržiūrėti šią kitą funkciją: „Telegram“ automatiškai ištrina jūsų sąskaitą, jei ji buvo neaktyvi šešis mėnesius. Tai’suprantama svarstant poreikį „Telegram“ palaikyti pakankamai vietos diske, kad būtų galima vykdyti paslaugą, tačiau tam tikra informacija, kurią radome tyrinėdami „Telegram“ programos apžvalgą, sukėlė rimtą susirūpinimą..

Kadangi „Telegram“ žinutės yra decentralizuotos, jos neturi galimybės pasiekti jūsų pranešimų, jau nekalbant apie jų ištrynimą. Nors tai techniškai gera žinia, ji’Taip pat verta paminėti, kad įmonė pripažįsta, kad negali pašalinti jūsų pranešimų iš kitų vartotojų’ įrenginiai (nebent įgalinate automatinį tų pranešimų naikinimą, kurie, vėlgi, pasiekiami tik slaptuose pokalbiuose).

Tai reiškia, kad jei kurį laiką tiesiog pamiršite naudotis „Telegram“, jūsų paskyra gali būti visam laikui ištrinta, tačiau visos žinutės, kurias išsiuntėte prieš tai įvykus, liks asmens, kuriam jūs jį išsiuntėte, rankose. Paprasčiausiai yra begalė būdų, kaip tai gali suklysti.

Internetinė būsena

Vienas dalykas, kuris mums patinka „Telegram“, yra tas, kad jis suteikia jums galimybę nebendrinti savo “Paskutinį kartą matytas” statusas. Tai yra didžiulis trūkumas, susijęs su kitomis paslaugomis, tokiomis kaip „Facebook Messenger“, ir tuo, kad jūs’Jei tai pakeisite, tikrai pagerės jūsų privatumas.

Telegramos trikčių šalinimas

„Telegram“ vartotojai visada skundžiasi sulaužyta pranešimų sistema - „Telegram“ iš esmės nepaiso daugelio naujų vartotojų pranešimų apie gaunamas žinutes. Tai yra nustatymų problema, kurią galima lengvai optimizuoti šiek tiek šalinant triktis. Deja, svetainėje apie tai labai neaišku, todėl pašaliniams žmonėms lengva įstrigti prie šios problemos.

Atsižvelgiant į prieštaringą istoriją, „Telegram“ yra užblokuota daugelyje teritorijų. Tai apima: Iranas, Rusija, Pakistanas, Bahreinas ir Kinija. Tai yra iki šiol labiausiai cenzūruota momentinių pranešimų paslauga, kuri šiuo metu yra rinkoje, ir, be abejo, tai smarkiai atbaido tuos, kurie nori naudotis „Telegram“ ir nesikonsultuoti su VPT..

Kaip „Telegram“ palyginti su kitomis privačių pranešimų programomis

Telegrama

Paleista: 2013 m
Savininkas: „Telegram Messenger“ LLP
Vartotojai: 200 mln. (Kas mėnesį)
Šifravimas nuo galo iki galo: Taip, bet tik slaptuose pokalbiuose
Slapti pokalbiai: Taip
Saugus dalijimasis failais: Ne
Duomenų saugojimas serveriuose: Ne
Pokalbių / pranešimų savęs naikinimas: Taip, bet tik slaptuose pokalbiuose
Reikia mobiliojo telefono numerio: Taip
Palaikomos platformos: „Android“; „iOS“; „Windows Phone“; Kompiuteris; „Mac“; „Linux“

„WhatsApp“

Paleista: 2009 m
Savininkas: „WhatsApp“ Inc.
Vartotojai: 1,5 milijardo
Šifravimas nuo galo iki galo: Taip
Slapti pokalbiai: Taip
Saugus dalijimasis failais: Ne
Duomenų saugojimas serveriuose: Taip, bet tik tol, kol pranešimas nebus išsiųstas. (Jei pranešimas nebuvo išsiųstas, jis lieka serveryje 30 dienų.)
Pokalbių / pranešimų savęs naikinimas: Ne
Reikia mobiliojo telefono numerio: Taip
Palaikomos platformos: „Android“; „iOS“; „Windows Phone“; Kompiuteris; „Mac“

Rekomenduojama:

Saugiausios pranešimų siuntimo programos

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 2