KeePassX pārskats

KeePassX ir lietojumprogramma, kas paredzēta cilvēkiem, kuri ļoti cer uz drošu datu pārvaldību. Tie nodrošina atvērtā koda starp platformu paroļu pārvaldības risinājumu ar plaša spektra funkciju atbalstu un pilnīgi bez maksas.


Plusi un mīnusi

Plusi:

  • Viegls un ērti lietojams interfeiss
  • Labas drošības funkcijas
  • Daudzas funkcijas ir viegli lietojamas

Mīnusi:

  • Grūtāk ir izmantot faktisko instalāciju un daudzas uzlabotās funkcijas
  • Nav mobilā atbalsta
  • Diezgan ierobežots ierīces atbalsts
  • Daudzām funkcijām nepieciešami papildu spraudņi

Tehniskās specifikācijas

KeePassX ļauj veikt plašu paroļu pārvaldību, ieskaitot ierakstu nosaukumus, derīguma termiņus, pielikumus, lietotāja definētas grupas un daudz ko citu. Tā kā šis ir atvērtā pirmkoda risinājums, kas tiek nepārtraukti pilnveidots, ir plašs paroļu pārvaldības funkciju klāsts, un dažas no tām var būt grūti izmantot mazāk tehnoloģiju prasmīgiem lietotājiem.

Tajos ietilpst arī meklēšanas funkcija, eksperimentālas automātiskās aizpildes funkcijas un plašs šifrēšanas iespēju klāsts.

Vai KeePassX ir drošs?

KeePassX ir bezmaksas atvērtā koda rīks, kuram ir labas un sliktas daļas. Labā ziņa ir tā, ka tie atbalsta plašu spēcīgas šifrēšanas un citu drošības elementu klāstu, taču dažus no šiem līdzekļiem var būt grūti izmantot, ja neesat lietpratējs. Projekts noteikti koncentrējas uz drošību un programmatūras izstrādes ētiku, kas vienmēr ir laba zīme, kad runa ir par atvērtā koda paroļu pārvaldītājiem.

Vienīgais trūkums ir tas, ka viņiem nav lielu vārdu resursu, lai nodrošinātu pilnveidotu GUI vai visaptverošu klientu atbalsta sistēmu. Lai arī pati programmatūra ir koncentrēta uz ļoti vienkāršu un ērti lietojamu GUI sistēmu, lietotājiem, kuriem nav iepriekšēju tehnisko zināšanu, daudzām sarežģītākām funkcijām var būt grūti piekļūt..

Lai arī programmatūra ir ļoti droša un daudzpusīga, maz ticams, ka tā būtu noderīga liela mēroga profesionālām lietojumprogrammām vai līdzīgiem lietošanas vektoriem.

Kā lietot KeePassX

Tā kā KeePassX ir atvērtā koda risinājums, iestatīšanu var būt nedaudz grūtāk nekā dažiem citiem paroļu pārvaldniekiem. Viņiem savā vietnē ir pieejamas avota koda lejupielādes, lai izstrādātāji, kas vēlas kļūt, varētu tam piekļūt, lai sniegtu savu ieguldījumu. Viņi arī piedāvā bināros failus MacOS un ZIP paketi operētājsistēmai Windows, kā arī dažus GPG parakstus, lai pārbaudītu lejupielādes. Iekļautas arī Avast paroles aktivizēšanas koda iespējas.

Failu izpakošana un programmatūras instalēšana nevajadzētu’t lielākajai daļai lietotāju nav pārāk grūti. Mape satur programmatūras izpildāmu programmu, kas atver dīvainu GUI ar viegli iezīmētām pogām, lai piekļūtu dažādām paroļu pārvaldības funkcijām..

Tā kā šis ir atvērtā koda programmatūras risinājums, ir vairākas uzlabotas funkcijas, kurām nepieciešama zināšana par spraudņu un citu programmatūras risinājumu izmantošanu. Iesācējiem tas var būt nedaudz grūti, taču pieredzējuši lietotāji var izmantot plašu papildu funkciju klāstu, ja viņi ieskatās plašajā līdzdalībnieku kopienā, kuri strādā pie KeePassX projekta.

KeePassX operētājsistēmai Windows

Windows instalēšana ir ārkārtīgi vienkārša, un GUI ir ļoti viegli izmantot, kad pie tā esat pieradis. Izmantojot rīkjoslas viegli iezīmējamās pogas, varat atvērt datu bāzes, saglabāt datu bāzes, rediģēt ierakstus utt. Kopumā GUI ir ļoti viegli izmantot.

KeePassX operētājsistēmai Mac

Process operētājsistēmai Mac ir ļoti līdzīgs Windows instalēšanai, un arī GUI ir ļoti līdzīgs. Lietotājiem, kurus izmanto atvērtā pirmkoda programmatūrai, nevajadzētu būt grūtībām orientēties dažādās funkcijās. Lietotājiem, kuri nav pieraduši instalēt un izmantot atvērtā pirmkoda programmatūru, tiešsaistē jāatsaucas uz dažiem ceļvežiem vai KeePassX vietni..

KeePassX pārlūkam Chrome

KeePassX nav īpaša pārlūka paplašinājuma pārlūkam Chrome, lai gan tas ir izmantojams Chromebook OS, izmantojot programmatūras risinājumus, piemēram, rollApp. Lai arī programmatūrai nav noteikta pārlūka Chrome paplašinājuma, tā automātiskās aizpildīšanas funkcijas un citas lietas darbosies ar pārlūka Chrome programmatūru.

KeePassX for FireFox

Ciktāl tas attiecas uz šo paroļu pārvaldnieku, Firefox lielā mērā ir tas pats stāsts kā Chrome. Viņiem nav īpaša Firefox paplašinājuma, taču viņu programmatūra un dažādie atvērtā pirmkoda spraudņi ļauj lietotājiem Firefox pieredzē piemērot dažādus paroļu pārvaldības risinājumus..

KeePassX nedarbojas

Tā kā GUI ir tik vienkārša un viegli lietojama, maz ticams, ka lietotāji, kuri vienkārši izmanto paroļu pārvaldības funkcijas, nonāks daudz nepatikšanas. Jāsaka, ka ir vairākas problēmas, ar kurām lietotāji var saskarties, mēģinot izmantot dažas no daudzajām papildu funkcijām, kas pieejamas, izmantojot eksperimentālos spraudņus, un tādas.

Daži no visbiežāk sastopamajiem pārskatiem ir par kļūdu ziņojumiem, mēģinot palaist .exe operētājsistēmā Windows. Tādas problēmas kā šo var atrisināt, atkārtoti lejupielādējot programmatūru vai atsaucoties uz KeePassX vietnē pieejamo informāciju..

KeePassX cenu noteikšana

KeePassX ir bezmaksas atvērtā koda paroļu pārvaldības risinājums, kas visu savu programmatūru piedāvā bez maksas. Viņi arī piedāvā savas programmatūras avotu kodus attīstības vajadzībām, lai cilvēki ar programmēšanas prasmēm varētu dot ieguldījumu projektā.

Lai arī nav pieejami apmaksāti plāni, ir plašs bezmaksas, lietotāja izstrādāta satura klāsts, kas programmatūru padara ārkārtīgi universālu lietotājiem, kuriem ir tehniskas zināšanas šo funkciju izmantošanai. Ņemot vērā faktu, ka tas ir pilnīgi bezmaksas un caurspīdīgs atvērtā koda risinājums, pieejamo funkciju klāsts un relatīvā lietošanas vienkāršība ir ļoti kompetenti.

KeePassX vs KeePass

Iespējas KeePassX KeePass
Divfaktoru autentifikācija
Tīmekļa veidlapu automātiska aizpildīšana Jā (eksperimentāls)
Paroles stipruma ziņojums
Droša kopīgošana
Sinhronizācija starp ierīcēm

Svarīgi atzīmēt, ka tā kā programmatūra ir atvērtā pirmkoda, dažas no šīm funkcijām var būt pieejamas, izmantojot KeePassX projektā īpašus spraudņus vai citas trešo personu iemaksas..

Kopumā tas ir ļoti labs atvērtā pirmkoda risinājums, kam ir daudz praktisku pielietojumu pat tiem lietotājiem, kuri nav pietiekami lietpratīgi, lai varētu izmantot savas modernākās funkcijas. Lai gan tas nebūtu’Lai tas būtu piemērots biznesa lietojumprogrammām, tas joprojām ir ļoti uzticams risinājums.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − = 87