چگونه بررسی کنیم VPN من کار می کند یا خیر


اگر شما’یکی از کاربران VPN را بپرسید “نحوه بررسی اینکه آیا VPN من کار می کند یا خیر?” یا “چگونه می توانم شبکه خصوصی مجازی خود را تست کنم?”, ما’دوباره اینجا برای شما منطقی است که نگران این موضوع باشیم’کار می کند یا نه. حتی با بهترین ارائه دهندگان VPN همیشه وجود دارد پتانسیل بروز نشت IP برای توسعه در حالی که در یک اتصال VPN هستید.

چندین کار انجام می شود تا به شما کمک کند بررسی کنید و ببینید شبکه خصوصی مجازی شما در واقع درست کار می کند و از داده های شما محافظت می کند. برای مرور وب ، تست های پایه ممکن است تمام آنچه شما نیاز دارید با این حال ، برای به اشتراک گذاری فایل p2p ، شما می خواهید از پیشرفته تر استفاده کنید تست نشت DNS, تا مطمئن شوید که VPN شما با دقت کار می کند و شما را از کلاهبرداران آنلاین ایمن می کند. همچنین باید احتیاط کنید نحوه سازماندهی و مدیریت VPN شما, بنابراین می توانید اتصال مناسب VPN را ایمن کنید. در اینجا چندین روش وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بررسی کنید و ببینید آیا شبکه خصوصی مجازی شما در واقع درست کار می کند یا خیر.

آزمایش برای بررسی اینکه آیا VPN کار می کند یا خیر

آزمون آدرس IP پایه

آزمون آدرس IP

یکی از ساده ترین راه های بررسی عملکرد VPN شما این است که انجام دهید یک تست معمول آدرس IP - مکان VPN را بررسی کنید. ابتدا ، قبل از اتصال به شبکه خصوصی مجازی خود ، به یک وب سایت بررسی IP مراجعه کنید یا به سادگی تایپ کنید ‘آی پی من چیه’ در Google ، برای دیدن آدرس IP شما چیست. این باید آدرس IP معتبر شما باشد ، که در حال حاضر توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) به شما ارائه شده است و می توانید از ISP به شما ردیابی کنید.’سوابق بعد ، نرم افزار VPN را وصل کنید و از همان سایت استفاده کنید آدرس IP شناسایی شده را بررسی کنید. آدرس IP باید متفاوت باشد. اگر اینگونه نباشد ، VPN کار نمی کند. علاوه بر این ، آدرس IP جدید صادر شده توسط ارائه دهنده شبکه خصوصی مجازی شما باید با کشور مطابقت داشته باشد’سروری که در برنامه VPN خود انتخاب کردید.

شما می توانید این تست IP را در هر زمان معین انجام دهید تا ببینید’دوباره به طور منظم IP یا IP VPN شما استفاده می شود. اما آیا روشهای دیگری وجود دارد که چگونه بررسی کنید که vpn من کار می کند ، ممکن است بپرسید. و ، پاسخ این است: بله ، البته.

تست آدرس IP گسترده

یک تست IP طولانی مدت است تجزیه و تحلیل دقیق تر برای یک نشت تشخیص VPN و همچنین مرورگر. وب سایت های مختلف مانند https://ipleak.net/ یا https://whoer.net/ این آزمون را انجام می دهند. این گزینه Flash ، Java و DNS شما را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که IP یا DNS شما را در معرض دید شما قرار نمی دهد. تست IP طولانی تمام منابع را جستجو می کند در مرورگر خود و IP شناسایی شده را نشان می دهد. این مسئله باعث می شود که هیچ آدرس IP دیگری شناسایی نشود یا فقط آدرس IP شبکه خصوصی مجازی ظاهر شود. اگر آدرس IP VPN نشان داده شود ، نشتی رخ داده است ، و VPN شما کار نمی کند.

از تست نشت DNS استفاده کنید

آزمایش نشت DNS است شایع ترین و مهمترین نشت از همه. مدتی طول میکشد که سرور VPN را آزمایش می کند و ممکن است گاهی اوقات کامپیوتر شما یخ بزند. پس از اتمام آزمایش ، نام میزبان DNS و آدرس IP خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر یک از سرورهای DNS ممکن است که نمایش داده می شوند ، به ISP شما مرتبط نیستند. شما ممکن است طیف وسیعی از میزبان DNS را ببینید ، که خوب است. تنها چیزی که شما باید اطمینان حاصل کنید این است DNS شخصی شما نیست. اگر چنین باشد ، شما به درستی توسط VPN محافظت نمی شوید.

یک آزمایش تورنت انجام دهید

بررسی IP من

یک تست آدرس IP تورنت با بارگیری یک تست تورنت روی یک کاربر p2p کار می کند. این اطلاعات IP را که استفاده می کنید بررسی می کند و سرور VPN را آزمایش می کند. شما می توانید آن را بگویید اگر آدرس VPN شما نشان داده شود ، ایمن هستید و نه آدرس IP ارائه شده توسط ISP شما. اطلاعات مبتنی بر VPN شما باید تنها نکاتی باشند که در سایت ذکر شده اند.

صفحه تست WebRTC

به صفحه آزمایش WebRTC مراجعه کرده و آدرس IP نمایش داده شده در صفحه را یادداشت کنید. اگر این’آدرس IP VPN شما نیست ، بنابراین VPN شما به درستی کار نمی کند. WebRTC پروتکل است که به مرورگر وب اجازه می دهد تا لوازم جانبی را کنترل کند مانند وب کم اما می توان از آن به طرز مخرب نیز استفاده کرد مرورگر خود را در فاش کردن آدرس IP غیر VPN خود فریب دهید.

اگر VPN شما کار نمی کند چه باید بکنید?

اگر VPN شما کار نمی کند ، همیشه یک نشت IP خواهید داشت. خب چکاری باید انجام بدی?

  • فوراً به ارائه دهنده شبکه شخصی مجازی خود گزارش دهید.
  • باید برنامه VPN را ببندید و دوباره وصل کنید.
  • همچنین می توانید با استفاده از فلش یا تست جاوا ، سرویس VPN را انتخاب کنید تا ببینید چقدر از افزونه Flash یا Java استفاده می شود. این باید براساس چگونگی برقراری اتصال و در صورت بروز مشکلات مربوط به شبکه خصوصی مجازی ، مورد نظارت قرار گیرد.
  • همچنین باید به درگاه های مورد استفاده برای اتصال P2P نگاهی بیندازید. بررسی کنید که آیا آنها به درستی تراز شده اند ، بنابراین می توانید از نحوه اجرای تنظیمات خود ایده کاملی بدست آورید.
  • مطمئن شوید که به خوبی اتصال VPN شما وصل شده است. شما باید آن را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در وجود IP شما رخ نمی دهد.

در یک مورد ایده آل, “چگونه بررسی کنیم که vpn من کار می کند یا خیر?” دیگر سؤالی نیست. اما اگر ما می توانیم در مورد هر گونه سؤال مربوط به شما یاری کنیم ، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 55