نحوه نصب Kodi در لینوکس – یک راهنمای گام به گام


غالباً می توانید بشنوید که رایانه های دارای لینوکس فاقد نرم افزار رده بالا هستند (مخصوصاً وقتی صحبت از رسانه و سرگرمی است). با این حال ، توسعه دهندگان Kodi اختصاص داده شده اند که با همه منصفانه رفتار کنند. با این گفته ، آن را’جای تعجب نیست که شما می توانید از Kodi در تغییرات مختلف Linux استفاده کنید.

به دلیل ساختار منحصر به فرد آن ، نصب Kodi در لینوکس از طریق یک سری دستورات انجام می شود. البته این برای کاربران با تجربه لینوکس چیز عجیبی نیست و کل روند نسبتاً آسان است. آنچه شما نیاز دارید یک راهنمای قابل اعتماد - و شما’به جای مناسب آمده اید.

بدون آداب و رسوم بیشتر ، اجازه دهید’درباره نحوه نصب Kodi در لینوکس ، و همچنین در مورد چند نکته جالب دیگر صحبت شده است. یک چیز مطمئناً است - تا پایان این مقاله ، شما’Kodi خود را مرتباً اجرا کنید.

نحوه نصب Kodi در لینوکس

ما در نظر داریم تا این مقاله را در حد امکان راهنمایی کنیم. بنابراین ، ما’با نگاهی به الزامات رسمی با اصول اولیه شروع می کنیم. سپس ، ما’در ادامه با بیان نحوه تنظیم Kodi در لینوکس و همچنین نحوه به روزرسانی آن ، به شما ادامه خواهیم داد.

اجرای Kodi در لینوکس - الزامات رسمی

با وجود اینکه بسیار قدرتمند است ، Kodi نمی کند’به سخت افزار سطح بالا احتیاج دارید. در واقع ، ما’مطمئن باشید که کامپیوتر شما کار را به خوبی انجام می دهد. هنوز هم’همیشه ایده خوبی است که ابتدا از الزامات رسمی فراتر بروید.

 • پردازنده: Kodi بر روی پردازنده های x86 و x64 پشتیبانی می کند که از SSE2 پشتیبانی می کنند (Streaming SIMD Extensions 2). به بیان متفاوت دیگر ، هر پردازنده ساخته شده در دهه گذشته قادر به اجرای Kodi است.
 • رم: به طور کلی ، شما باید حداقل 1 گیگابایت رم داشته باشید تا مطمئن شوید کامپیوتر شما بدون هیچ مشکلی کار می کند. البته 2 گیگابایت رم باعث می شود همه چیز حتی بهتر شود.
 • گرافیک: از آنجا که Kodi یک پخش کننده رسانه است ، برای پخش فایل های ویدیویی با وضوح بالا به یک واحد GPU نیاز دارد. وقتی مورد نیاز رسمی قرار می گیرد ، GPU ها باید از OpenGL 2.0 پشتیبانی کنند و می توانند از Nvidia ، ATI و Intel باشند..
 • فضای هارد دیسک: پس از نصب ، Kodi حدود 150MB فضا می گیرد. Kodi 18 Leia در آینده باید فقط 100MB از آنجایی که همراه با افزودنیهای باینری است که از پرونده نصب جدا شده اند ، طول بکشد..
 • سیستم عامل: در آخر ، شما باید Ubuntu 16.10 Yakkety Yak ، 16.04 Xenial ، 14.04 Trusty یا Linux Mint 17 و بالاتر را اجرا کنید.

نصب Kodi در توزیع های لینوکس اوبونتو

همانطور که انتظار دارید ، باید آتش بزنید ترمینال فرمان-خط (Ctrl + Alt + T) برای این کار. ما’با توضیح دستوراتی که باید استفاده کنید ، کل مراحل را راهنمایی می کنید.

 • ابتدا دستور زیر را وارد کنید: “sudo apt-get نصب نرم افزار-خواص مشترک” و بزن وارد؛
 • سپس اگر می خواهید آخرین ساخت پایدار را نصب کنید ، از دستور زیر استفاده کنید: “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ppa.
 • اگر شما’مایلید نسخه های بتا و آلفای Kodi را امتحان کنید ، می توانید دستورات دیگری را امتحان کنید. برای بتا ، از این یکی استفاده کنید - “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ناپایدار.” برای آلفا ، می توانید این دستور را وارد کنید - “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / xbmc-nightly.” یک بار دیگر ، کلید Enter را بزنید تا ورودی خود را تأیید کنید.
 • بعد ، این دستور را وارد کنید - “به روز رسانی مناسب سودو,” و بزن وارد؛
  و در آخر ، تایپ کنید در این - “کد نصب sudo apt-getمن.”
 • اصابت وارد یک بار دیگر ، و Kodi در رایانه شما بارگیری و نصب خواهد شد.
 • این’آن را!

نصب Kodi در توزیع Debian Linux

توزیع های دبیان به اندازه اوبونتو محبوب نیست. با این حال ، این نیست’دلیل ما فراموش کردن طرفداران دبیان است. اینجا’چگونه می توانید Kodi را نصب کنید.

 • ترمینال را راه اندازی کنید و از دستور زیر استفاده کنید - “sudo cp /etc/apt/source.list/etc/apt/source.list.bak.” با این دستور ، شما”شما را ذخیره کنید “منابع. لیست” پرونده ای که در صورت بروز هرگونه مشکل در نصب ، مفید است.
 • اکنون ، از این دستور استفاده کنید: “gksudo gedit /etc/apt/source.list.” شما”برای شما از اعتبار سرپرست خواسته می شود ، بنابراین حتما این مرحله را با دقت طی کنید.
 • پس از اجرای فرمان قبلی ، موارد زیر را وارد کنید: “deb http://http.debian.net/debian جسی-پشتیبان اصلی” و ورودی خود را تأیید کنید؛
 • ما فقط دو دستور دیگر داریم. اول ، وارد این - “به روز رسانی مناسب سودو,” و به وارد کلید؛
 • سپس ، از این دستور استفاده کنید - “sudo apt-get install kodi” و بزن وارد از نو.
 • این’آن را! بعد از چند دقیقه ، شما باید Kodi را در بین برنامه های نصب شده روی رایانه لینوکس خود داشته باشید.

نحوه به روزرسانی Kodi در لینوکس

به طور کلی ، Kodi’توسعه دهندگان s هر دو ماه یکبار به روزرسانی های افزایشی را برای Kodi منتشر می کنند. و سالی یک بار ، یک نسخه اصلی Kodi منتشر می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، شما’می خواهم بدانم که چگونه Kodi را به روز کنید.

 • باز کن پایانه, و ابتدا از این دستور استفاده کنید - “به روز رسانی مناسب سودو“؛
 • سپس از دستور دوم استفاده کنید - “sudo apt-upgradeه”؛
 • در صورت بروز هرگونه مشکلی در بروزرسانی ، باید از این دستور نیز استفاده کنید - “sudo apt-dist-up ارتقا دهید” مجبور کردن Kodi برای نصب بسته های اضافی نیز هست.

نحوه حذف Kodi در لینوکس

در آخر ، شما’می خواهم بدانم چگونه Kodi را از رایانه خود حذف کنید. ما’مطمئن باشید که شما’بندرت از دستورات زیر استفاده می کنید ، اما این کار را می کند’با این وجود خوشحالم که آنها را می شناسید.

 • راه اندازی ترمینال ، و تایپ کنید در این - “به روز رسانی مناسب سودو“؛
 • سپس از دو دستور زیر استفاده کنید - “sudo apt-get kodi * را حذف کن” و بعد این یکی - “sudo apt-get puri kodi *.
 • این’همه!

هرگز از Kodi بدون VPN استفاده نکنید

قبل از اینکه شما را رها کنیم ، ما یک توصیه نهایی داریم. ما اکیداً توصیه می کنیم هنگام تماشای یا پخش رسانه از طریق Kodi از VPN استفاده کنید زیرا این تنها راه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی حقوقی و مشکلات فنی است.

Kodi به دلیل قابلیت گسترش از طریق افزودنیهای شخص ثالث شناخته شده است. با این حال ، بخش بزرگی از این افراد به منابع مشکوک متکی هستند که ممکن است منجر به نقض حق چاپ شود. به همین دلیل است که ISP های مختلف هنگامی که شما را با استفاده از Kodi ردیابی می کنند ، اتصال به وب را شلیک می کنند.

لیست بهترین بهترین VPN های لینوکس را بررسی کنید

یک VPN قابل اعتماد با ضربات ISP تحمیل می شود. همچنین هر منبع رسانه ای را به صورت آنلاین و حتی بهتر از حالت مسدود می کند - آن را به طور کامل ناشناس ترافیک شما می کند. این بدان معنی است که شما’من به هیچ وجه محدودیتی از Kodi استفاده نخواهم کرد.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1