بررسی موتور جستجو Yippy


سالهای اخیر گوگل را دیده است’اعتبار شهرت ، از تعظیم به سانسورهای چینی ، از دست دادن مقادیر زیادی از داده های کاربر ، فاجعه بار است. بنابراین بسیاری از ما به دنبال گزینه های جستجو هستیم.

Yippy ممکن است در جستجوی انواع دیگری از موتور جستجو باشد - شخصی که به حریم خصوصی شما احترام می گذارد. اما آیا این اندازه گیری می شود و آیا باید مستقیم از Google استفاده کنید؟ این بررسی Yippy نقاط قوت و ضعف آن را افزایش می دهد و به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

با کنترل ایمنی خود در اینترنت بمانید ترافیک وب خود را از چشمان مهیب هکرها ، شرکت ها و دولت ها با یک VPN برتر رتبه بندی کنید. از NordVPN بازدید کنید

چی’معامله بزرگ با موتورهای جستجو خصوصی است?

اولا ، چرا به جای گزینه های مستقر مانند Google ، به دنبال استفاده از ابزار جستجو مانند Yippy هستید؟ خوب ، مگر اینکه’شما پنج سال گذشته در بیابان سیبری بوده اید’احتمالاً می دانید که Google از محافظت از حریم شخصی کاربران ، اعتبار کمتری نسبت به ستاره دارد.

از کاشت کوکی های ردیابی برای نظارت بر فعالیت کاربر گرفته تا نشتی از داده های Google Docs ، و همچنین دسترسی به برنامه نویسان برای دسترسی به کاربران’ حساب های Gmail ، غول جستجو در جبهه حفظ حریم خصوصی از یکدیگر متمایز نشده است.

در نتیجه ، گزینه های زیادی وجود دارد که حریم خصوصی را به خود جلب می کند ، و موتور جستجوی Yippy یکی از اصلی ترین مدعیان است. این ارائه دهندگان چیزی متفاوت ارائه می دهند. آنها بجای کسب درآمد از جستجوها با ردیابی ، ذخیره و فروش داده های کاربر ، به دنبال راه های دیگری برای درآمدزایی هستند. و در برخی موارد ، آنها نمی توانند’اصلاً در بازی جستجو برای جستجوی سریع سریع عمل کنید.

بنابراین جستجو Yippy چگونه اندازه می گیرد؟ اجازه دهید’وارد جزئیات شوید و متوجه شوید که آیا این وب شما را جستجو می کند یا خیر’منتظر بودم.

آشنایی با Yippy: این چیست و چه کاری انجام می دهد?

موتور جستجوی Yippy علی رغم نام آن ، یک راه حل عمومی نیست که توسط هیپی ها رویا شود. در عوض ، منشأ آن در بخش IT در دانشگاه کارنگی ملون نهفته است.

در دهه 2000 ، محققان در آنجا ابزاری به نام Clusty ساختند. بر خلاف موتورهای جستجوگر سنتی ، که از کلمات کلیدی و معیارهای دیگر برای ارائه نتایج ذکر شده استفاده می کنند ، Clusty در صدد ارائه نتایج در قالب “خوشه ها” - روشی متفاوت برای تجسم آنچه کاربران به دنبال آن بودند.

هنگامی که سازندگان برای تشکیل شرکت خود ، Vivisimo ، تصمیم گرفتند ، سریعاً کار خود را در سال 2010 به یک شرکت با نام Yippy فروختند. این در سال 2012 نیز بدست آمد که این شرکت حتی بزرگتر شد..

بخش اعظم فناوری توسعه یافته Vivisimo در اطراف Clusty در IBM گنجانیده شده است’سیستم های جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی واتسون. اما از سال 2019 ، موتور جستجوی Yippy همچنان به عنوان جایگزین مستقل گوگل عمل می کند.

جستجوی Yippy چیست?

Yippy خدمات مرتبط با جستجو را برای مشتریان سازمانی ارائه می دهد - روشی سریع و شهودی برای جستجوی کوههای داده های بزرگ ارائه می دهد. ایده این است که از پروژه Clusty بهره ببرد’دستاورد ها ، تبدیل این داده ها به نتایج عملی و مرتبط.

این باعث می شود شرکت’خدمات s نسبتاً محبوب با عملیات داده کاوی ، که به دنبال به دست آوردن دیدگاههای سودآور از داده های پزشکی ، خرده فروشی یا علمی هستند.

داده کاوی از این نوع کاری نیست که واقعاً بتوانید با هدف اصلی Google جلوی آن را انجام دهید. و Yippydefinitely خود را به عنوان یک طاقچه در بالای گوگل - که ابزارهای خود را صدا می کنند - بازاریابی می کنند “وسایل جستجو” و مراجعه به جستجوها “کشف الکترونیکی.”

اما اینجا’سوال بزرگ برای اهداف ما: آیا برای کاربران عادی وب مفید است؟?

ویژگی های اصلی موتور جستجوی Yippy

قبل از اینکه به این سؤال پاسخ دهیم ، اجازه دهید’سریعاً برخی از جنبه های آنچه که جستجوی Yippy را از هم جدا می کند خلاصه می شود:

  1. موتور جستجو از آنچه معروف است استفاده می کند “اتصالات محتوا” برای پیدا کردن (یا “کشف کردن”) نتایج جستجوی مرتبط. این کانکتورها مطالب مشابهی از محتوا را بر اساس موضوع مرتبط می کنند و می توانند در منابع داده بدون ساختار استفاده شوند. بنابراین’همه مبتنی بر سیستم نقشه برداری وب مانند Google نیست.
  2. موتور جستجوی Yippy ادعا می کند با استفاده از ، امنیت بیشتری را نسبت به Google ارائه می دهد “امنیت سطح میدان” برای محرمانه نگه داشتن جستجوهای مشتری. این عمدتاً برای استفاده توسط شرکتهای دارای شبکه های پیچیده IT است که می خواهند منابع داده قدیمی را قفل کرده و از منافع اختصاصی خود دفاع کنند.
  3. قسمت جلویی جستجوی Yippy را می توان به طور گسترده سفارشی کرد و در نتیجه برنامه های جستجوی موقت را وارد کنید ، و این به ارائه گزینه های تجسم بی پایان داده ها ادامه می یابد. بنابراین وقتی کاربران پیوندها و خوشه ها را کشف می کنند ، می توانند این یافته ها را به روشهایی ارائه دهند که درک آن آسان است.

این ویژگی ها در سطح سازمانی تحویل داده می شوند - نه از طریق یک برنامه وب ساده. و می توان آنها را با هزینه کمتری نسبت به Google پیاده سازی کرد’خدمات شرکت معادل. به همین دلیل است که سازمان هایی به عنوان اتحادیه های اعتباری فدرال و شرکت های نفتی متنوع هستند و جستجوی Yippy را پذیرفته اند.

جستجوی Yippy چگونه کار می کند?

ییپی نیست’در درجه اول جایگزین جستجوی Google در بازار انبوه است. آی تی’این نوع ابزاری نیست که می توانید هر روز صبح به جستجوی آخرین اخبار بروید. در عوض ، Yippy در مشاغلی که نیاز به پردازش داده های داخلی و خاص دارند ، قرار دارد.

با این حال ، جلوی آزادانه در دسترس است که همه ما سعی کنیم. و آن’یک موتور جستجوی خصوصی بسیار مؤثر است. کاربران می توانند هر آنچه را که باید جستجو کنند تایپ کنند و موتور لیستی از نتایج تمیز ، کم و بیش مرتبط را ارائه می دهد.

اگر سمت چپ صفحه نتایج را بررسی کنید ، خودتان هستید’چیز جالبی پیدا خواهید کرد: لیستی از خوشه ها با “+” پیوندها به وب سایتهای مرتبط اگر روی این پیوندها کلیک کنید ، شما’به لیست تازه ای از پیوندها که در لیست اصلی گسترش می یابد ، منتقل می شوید. همه اینها به یک روش جالب برای حرکت در وب اضافه می شود.

آیا استفاده از جستجوی Yippy بی خطر است?

سرانجام ، ما باید بر روی مسئله امنیت حرکت کنیم. از نظر حریم خصوصی ، یک جزئیات بزرگ برجسته است: Yippy don’ثبت پرونده های کاربر. آنها با ارائه خدمات شرکتی ، نه با درآمدزایی از داده های جستجو ، پول خود را به دست می آورند.

رسماً این شرکت اطلاعاتی را برای شناسایی کاربران جمع آوری نمی کند (چیزی که در خط مشی رازداری خود بیان شده است).

با این حال ، توجه داشته باشید که ممکن است اطلاعات آدرس IP جمع آوری شود “نوع مرورگر ، زبان مرورگر ، داده های مراجعه ، تاریخ و زمان درخواست شما و یک یا چند کوکی…ممکن است در حین جلسه ، مرورگر شما را به طور منحصر به فرد شناسایی کند.”

بنابراین ، در حالی که Yippy نسبت به Google محکم تر از Google است و در هنگام حفظ حریم خصوصی ، محکم است’هنوز هم خیلی زیاد در زیر سطح می رود که ممکن است جستجوگرها را نگران کند.

اما ، به طور کلی ، اگر می خواهید یک ابزار تجاری قدرتمند برای جستجوی وب یا داده های داخلی ، جستجوی Yippy می تواند ایده آل باشد. آی تی’جایگزین جالب توجه Google برای بقیه ما است ، اما آخرین کلمه در مورد امنیت موتور جستجو نیست.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 26 = 33