بررسی مرورگر شجاع

مرور وب همیشه باید 100٪ ایمن باشد. ما نباید’باید نگران ردیابی و جاسوسی نگران باشید و اطلاعات جستجوی ما باید متعلق به ما باشد. با این حال ، اکثر مرورگرها تست های امنیتی اساسی را از دست نمی دهند. آنها مسدود کردن کوکی ها و تبلیغات را دشوار می کنند’رمزگذاری را به عنوان یک ویژگی استاندارد در دسترس قرار می دهد ، و داده ها را از همه جهت نشت می کند.


مرورگرهای امن متفاوت هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که نقاط ضعفی را که به شرکت ها و دولت ها امکان می دهد حرکات ما را پیگیری کنند ، وصل کنند. و وقتی این کار را کردند ، فراتر می روند “حالت ناشناس.” این مرورگرها مجموعه کاملاً جامع تری از ویژگیهای محافظتی ، از فیلتر URL و محافظت از فیشینگ ، گرفته تا استفاده از نرم افزار منبع باز به جای سیستم های اختصاصی را ارائه می دهند..

این مرورگر مرورگر Brave یکی از گزینه های پیشرو امن Chrome را معرفی می کند و ارزیابی می کند’واقعاً یک قدم بزرگ از گزینه های بازار انبوه است.

با کنترل ایمنی خود در اینترنت بمانید ترافیک وب خود را از چشمان مهیب هکرها ، شرکت ها و دولت ها با یک VPN برتر رتبه بندی کنید. از NordVPN بازدید کنید

چه شجاع است?

Brave یک مرورگر وب است که به جای یک کاربر می خواهد با هر کاربر به عنوان یک فرد رفتار کند “تولید - محصول.” ایجاد شده توسط Brendan Eich ، یکی از مبانی مرورگر محبوب Mozilla ، در تلاش است تا ضمن حفظ سرعت و سهولت در استفاده ، از لحاظ امنیتی و حریم خصوصی فراتر از Firefox فراتر رود. Brave که بر روی نرم افزار منبع باز تأسیس شده است ، کاملاً رایگان است (و تعهد دارد که در آینده ی قابل پیش بینی بماند). آی تی’اگر کاربران ترجیح می دهند ، دقیقاً همانطور که شما کاربران نیز ترجیح می دهند’d از یک مرورگر مطمئن امیدوارم.

علاوه بر این ، تیم پشت مرورگر Brave برای ایجاد ماهیت شفاف خود ، راهی برای دعوت به رفع اشکال و پیشنهادات از برنامه نویسان منبع باز خارج می کند. ایده ایجاد جامعه ای از کاربران است که کار می کند تا مرورگر را تا حد امکان تمیز و صادق نگه دارد.

خود این مرورگر در سال 2016 راه اندازی شد’هنوز هم تا حدی اثری در دست اقدام است. همه چیز به درستی کار می کند ، و ویژگی ها با هر بروزرسانی جدید اضافه می شوند ، اما آن را اضافه می کند’این را در نظر داشته باشید که کاربران می توانند در آینده از عملکردهای بیشتری انتظار داشته باشند.

نحوه استفاده از Brave

شجاع’رابط کاربری کاملاً مناسب برای کاربران Chrome و Firefox است. این مرورگر مبتنی بر زیرساخت های Chromium است ، به این معنی که تعجب چندانی در کار نخواهد بود. چند ویژگی دقیق تر ممکن است فاقد آن باشد ، اما شما’متوجه خواهید شد که این مزیت سرعت دارد.

این مرورگر در طیف وسیعی از سیستم عامل ها از جمله ویندوز 64 بیتی ، ویندوز 32 بیتی ، لینوکس ، macOS ، اندروید و iOS در دسترس است. اختلافاتی بین آنها وجود دارد ، بنابراین’ارزش دارد به هر نوبت نگاهی بیندازید.

مرورگر شجاع برای مک

نسخه Mac یک گزینه جایگزین مناسب برای Safari است و یک رابط تمیز و سرعت سریع را ارائه می دهد. با این حال ، اکثر کاربران گزارش می دهند که Brave هنوز هم نمی کند’کاملاً با صفری در رده های سرعت مطابقت دارد.

به عنوان یک مرورگر Chromium ، Brave به ناچار در مقایسه با مک رنج می برد’مرورگر بومی و برخی از کاربران تفاوت های زیادی را برای تحمل پیدا می کنند. اگر شما’دوباره به دنبال یک گزینه جایگزین سافاری هستید که دارای ویژگی های تبلیغاتی مسدود کننده و ضد ردیابی قوی تر است’ارزش نگاه کردن دارد.

مرورگر شجاع برای Android

نسخه های گوشی هوشمند Brave کمی متفاوت با پسر عموی دسک تاپ آنها است. مهمتر از همه ، آنها فاقد گزینه ای برای شرکت درگیر Brave Rewards هستند. ما پناه نداریم’این ویژگی را هنوز ذکر کردم ، اما’یکی از ابتکاری ترین عناصر بسته مرورگر Brave است. این امکان را به کاربران می دهد تا پرداخت های خرد را به صورت قیف پرداخت کنند “سازندگان مورد علاقه,” ارائه راه متفاوتی برای تأمین بودجه مشاغل آنلاین از تبلیغات مزاحم.

اما آن’برای Android در دسترس نیست. در عوض ، آن’یک مرورگر ساده ، ایمن ، دارای افزونه های صفر ، بدون تبلیغات و سرعت های ناخواسته 2-4 برابر کسانی که با Chrome تجربه می کنند وجود دارد. نسخه iOS تقریباً یکسان است و هر دو ارزش بررسی دارند.

مرورگر شجاع برای ویندوز

در حال حاضر نسخه ویندوز Brave محصول اصلی است و دارای گسترده ترین مجموعه ویژگی است. از نظر کمی پیچیده تر از Chrome ، آن است’قطعاً سریعتر است و از لزوم رسیدگی به اعلان های مسدود کننده تبلیغات ثابت جلوگیری می کند. در عوض ، فقط تبلیغات پاپ آپ ناخواسته را مسدود می کند. افزونه ها صرفاً با دعوت و در آنجا هستند’جمع آوری داده های صفر ، در حالی که موارد ضروری از Chrome شامل ، مانند نشانک ها ، یافتن در صفحه ، فرم های تکمیل خودکار و بسیاری موارد دیگر.

آیا مرورگر شجاع امن است?

بنابراین ، اکنون به این سوال اساسی برای این مرورگر مرورگر Brave رسیدیم. آیا این امن است؟ تا آنجا که می توانیم بگوییم ، جواب مثبت است - یا حداقل بسیار امن تر از Chrome یا Firefox. کوکی ها می توانند به طور کامل مسدود شوند ، مرورگر هیچ اطلاعات شخصی را جمع نمی کند ، اسکریپت ها می توانند به طور موثری مسدود شوند ، کاربران می توانند از یک مدیر داخلی رمز عبور استفاده کنند ، و هنگامی که اطلاعات مرور خود را پاک می کنید همه چیز به هم می خورد - نه چیزی که’گفتن در مورد محصولاتی مانند Chrome آسان است.

فقط دو مورد وجود دارد که باید نگران آنها باشید. اولا ، آنجا’شجاع’سیاست تبلیغات. وقتی می گوییم تبلیغات صفر وجود دارد ، این’دقیقاً درست نیست صفر تبلیغات ناخواسته (یا پاپ آپ) وجود دارد. تبلیغات بنر ممکن است هنوز ظاهر شود. و وقتی پاپ آپ مسدود می شود ، Brave’تنظیم پیش فرض جایگزینی آنها با تبلیغات تأیید شده توسط خود Brave است.

اگرچه این بی پروا به نظر می رسد ، مدل تقسیم درآمد جالب است. بخشی به تبلیغ کننده می رود ، یک تکه به Brave و 15٪ کاربر. بنابراین از نظر فنی ، کاربران می توانند “پول درآوردن” با مرور با Brave.

برخی از کاربران از این تنظیم خوشحال می شوند. با ادامه وجود تبلیغات ، سایرین خاموش خواهند شد. در هر صورت ،’مهم است که به یاد داشته باشید که این تبلیغات بدون کوکی و پیکسل ردیابی ارائه می شوند مگر اینکه کاربر سؤال کند. بنابراین وجود دارد’تفاوت عمده ای با مرورگرهای استاندارد است.

دوم اینکه ، برخی از کاربران در مورد موضوعاتی مطرح کرده اند “لیست سفید.” این شامل تأیید وب سایت های خاص برای دور زدن Brave است’ویژگی های امنیتی ، به منظور اجازه می دهد تا مرورگر به درستی کار کند. همه از این شرکت راضی نبوده اند’پاسخ s ، که هنوز هم به نظر می رسد شرکت هایی مانند فیس بوک اجازه می دهند از مرورگر خودداری کنند’بررسی های امنیتی این به طور بالقوه می تواند منجر به نگرانی در مورد برداشت داده شود.

چگونه کوکی ها و حافظه پنهان را در مرورگر Brave پاک می کنید?

پاک کردن داده های کاربر در Brave isn’دشوار است فقط به سه نقطه در گوشه بالا سمت راست بروید ، را انتخاب کنید امنیت برگه ، و کدام بخش از داده های خصوصی شما را جابجا کنید’دوست دارم خیط و پیت کردن وقتی تو’دوباره انجام شد ، فشار دهید اکنون داده های مرور را پاک کنید و کوکی ها و داده های ذخیره شده در یک ثانیه از بین می روند.

در حال حذف سابقه مرور در مرورگر Brave

همین امر در مورد پاک کردن سابقه مرور شما صدق می کند. فقط به سمت سر تنظیمات, به دنبال امنیت, سپس انتخاب کنید تاریخچه مرورگر گزینه. وقتی فشار می دهید اکنون داده های مرور را پاک کنید, تاریخ شما پاک خواهد شد و هیچ کس نمی داند شما کجاست’بوده است.

چگونه Brave را به عنوان مرورگر پیش فرض تنظیم کنیم

مانند همه مرورگرهای وب ، Brave می تواند به عنوان گزینه شماره یک شما پیکربندی شود. برای انجام این کار ، سر به سمت تنظیمات از منو حرکت کرده و از فهرست پایین بروید تا وقتی که پیدا کنید مرورگر پیش فرض گزینه. انتخاب کنید پیش فرض کنید, و شما’هر بار که روی یک پیوند کلیک می کنید ، یک مرورگر مطمئن بارگیری می کنید.

چگونه می توانم جوایز شجاع را خرج کنم?

هنگامی که به مرور تبلیغات ارائه شده توسط Brave می پردازید ، Brave Wallet شما مقادیر کمی BAT را دریافت خواهید کرد - نوعی ارز رمزنگاری شده Ethereum. در حال حاضر این نمادها به صورت نقدی قابل مبادله نیستند و فقط می توانند برای خرید محصولات محدودی از آن استفاده شوند ، بنابراین سودمندی این ویژگی ممکن است برای بیشتر کاربران شجاع محدود شود..

آیا Brave لیست های وب سایت را لیست نمی کند?

هنگامی که Brave برای اولین بار راه اندازی شد ، برخی از کاربران نگرانی های احتمالی را که مرورگر نسبت به آن انتخاب کرده بودند ، ابراز کردند “لیست سفید” وب سایت های خاصی برای ارتقاء عملکرد ، با هزینه امنیتی. سایت های درگیر شامل فیس بوک ، که سابقه ضعیفی در خصوص حریم خصوصی داده ها دارد. از آن زمان ، شجاع’توسعه دهندگان به دنبال این هستند كه به کاربران اطمینان دهند كه لیست سفید به طور معمول انجام نمی شود. با این حال ، لیست سفید قابل تنظیم هنوز به عنوان یک ویژگی پیش فرض درج نشده است ، بنابراین کاربران در کنترل کامل کدام سایت ها تأیید نمی شوند..

مقایسه Brave در مقابل Google Chrome

گوگل کروم

شرکت مالک: الفبا

راه اندازی شد 2008

ویژگی های امنیتی: جعبه ماسهبازی برای رسیدگی به عفونت های مخرب ، مسدود کردن آگهی در دسترس ، حالت ناشناس ، بررسی های امنیتی گواهی وب سایت.

مرور خصوصی در دسترس (Y / N): Y

پسوندهای سفارشی موجود (Y / N): Y

سکوهای پشتیبانی شده: ویندوز 7 و بالاتر ، MacOS 10.10 و بعد ، لینوکس ، iOS 11 و بعد ، اندروید 4.4 و بالاتر

منبع باز (Y / N): ن

CloudSync (Y / N): Y

مرورگر شجاع

شرکت مالک: نرم افزار شجاع ، شرکت.

راه اندازی شد 2015

ویژگی های امنیتی: مسدود کردن کلیه کوکی های ردیابی ، مسدود کردن کامل آگهی در صورت دلخواه ، بدون جمع آوری داده های کاربر شخصی ، مدیر رمز عبور داخلی ، غربالگری تفصیلی افزونه ، رفع اشکال منبع باز استقبال شد

مرور خصوصی در دسترس (Y / N): Y

پسوندهای سفارشی موجود (Y / N): Y

سکوهای پشتیبانی شده: ویندوز 7 و بالاتر ، MacOS 10.10 و بعد ، لینوکس ، iOS 11 و بعد ، اندروید 4.4 و بالاتر

منبع باز (Y / N): Y

CloudSync (Y / N): Y (بتا)

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 1 =