DNS پویا چیست؟

آیا تاکنون خواسته اید میزبان وب سرور یا بازی خود باشید؟ وقتی فهمید که DNS چگونه کار می کند ، شما’اولین مراحل برای یادگیری شما را در مسیر صحیح برای تنظیم سرور بسیار شخصی خود آموخته ام!


اولین چیزهایی که ابتدا مخفف اختصاری DNS است جستجوی نام دامنه و از طریق پورت شماره 53 دستگاه متصل شده شما قابل اجرا است. شما می توانید DNS را به عنوان مترجم زبان فکر کنید زیرا در اصل ، آنها همان کار را انجام می دهند. به هر سرور میزبان در اینترنت ، وب سایت ، جریان ، ایمیل و موارد دیگر ، یک آدرس IP ثابت اختصاص داده می شود. به خاطر سپردن تعداد همه این آدرسهای IP تقریباً فراتر از توانایی انسان است.

حتی با یادداشت برداری از کلیه خدماتی که استفاده می کنیم ، ما در نهایت پر کردن صفحات بی شماری از دفتر خاطرات خود ، حداقل یک دسته از شش عدد را می نویسیم ، حداقل برای هر خدمتی که معمولاً از آنها استفاده می کنیم ، از 1-255 متغیر است. این بسیار بدتر از کاری است که ما در گذشته های دور انجام می دادیم وقتی که می خواستیم تمام شماره های تلفن دوستان و آشنایان خود را در یک دفترچه ثبت کنیم..

آدرس های IP Dynamic DNS

برخلاف آدرس IP استاتیک, آدرس های IP پویا دائما در حال تغییر هستند. تصور کنید اگر دوستانتان هر چند روز یکبار شماره تلفن جدیدی به شما دادند ، جایگزین شماره فعلی خود فقط باید آن را به خاطر بیاورید ، آن را به خاطر بسپارید. این دقیقاً اتفاقی است که با آدرس های IP پویا رخ می دهد. ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) ، یک سازمان بزرگ سازمانی ، هر از چند گاهی آدرس های IP جدید را به ویژه پس از راه اندازی مجدد سیستم های خود اختصاص می دهد..

چگونه آدرس های IP پویا اختصاص داده می شوند

نام دامنه بررسی شد

ISP ها از طریق پروتکل تنظیمات میزبان پویا (DHCP) به IP وب سایت جدیدی اختصاص می دهند. این یکی از سازمان ها را به شما اختصاص می دهد’آدرس های IP اختصاص یافته به طور معمول به ترتیب پی در پی درخواست ها دریافت می شوند. بنابراین ، با فرض اینکه DHCP نمی خواهد’اگر میزبان یک ایستگاه رادیویی آنلاین هستید و یک IP پویا دارید ، کاربرانی که به رادیو شما وصل می شوند باید آدرس شما را همیشه به روز کنند و شما مجبورید لینک ها را به روز کنید..

DNS DNS به کاربر نهایی کمک می کند تا بدون توجه به اینکه به آنها یک آدرس IP پویا اختصاص داده شده است ، یک آدرس ثابت را برای ارائه خدمات از رایانه شخصی خود ایجاد کند. اگر از Dynamic DNS استفاده می شود ، کاربر فقط یک بار پیوند را تنظیم می کند و ممکن است فراموش کند. این باعث آرامش خاطر افراد می شود و همچنین زندگی آنها را بسیار آسان تر می کند ، بنابراین احتمال جذب مخاطب بزرگتر را افزایش می دهد.

نکاتی در مورد استفاده از DNS پویا (DDNS)

از رفتن به نامهای طولانی خودداری کنید زیرا یادآوری کاربران آسان نیست.

تنظیم DNS DNS بسیار آسان است. بسیاری از اپراتورهای DNS رایگان وجود دارد که می توان یک جستجوی ساده Google را انجام داد و فقط از نتایج انتخاب کرد. یک فرم آدرس معمولی از یک DNA پویا (DDNS) می تواند چیزی شبیه شما باشد ، yourpreferredname.operatorname.com. از رفتن برای نامهای طولانی خودداری کنید زیرا اینگونه نیستند به راحتی قابل یادآوری توسط کاربران است ، و همچنین اطمینان حاصل کنید که اپراتور DNS آدرسهایی را بدون گلخانه ها و / یا تعداد زیادی نقطه ارائه می دهد.

چگونه DNS پویا کار می کند?

یکی از نگرانی های مهم استفاده از DNS پویا ، زمان انتظار برای تغییر است. خدمات DNS پویا هستند به روز یا توسط یک نرم افزار یا به صورت دستی وقتی آدرس IP تغییر می کند. اما نگران نباشید ، زیرا اپراتور DNS شما باید فوراً شروع به کار کند ‘اطلاع رسانی’ همه ارائه دهندگان DNS در سراسر جهان که IP شما تغییر کرده است ، بنابراین جستجوی DNS هر کاربر به طور خودکار به IP جدید اشاره می کند.

آدرس پویا DNS تغییر می کند

تغییرات DNS باید در عرض چند دقیقه اجرا شوند ، اما در موارد نادر ، این روند ممکن است تا 72 ساعت طول بکشد. علاوه بر این ، همه کاربران به طور هم زمان به روز نمی شوند. این بدان معناست که کاربرانی وجود دارند که می توانند از طریق IP به روز شده شما به خدمات شما دسترسی پیدا کنند ، اما دیگران هنوز باید منتظر بمانند تا DNS آنها تازه شود ، به این معنی که آنها هنوز به IP قدیمی هدایت می شوند و قادر نخواهند بود به شما دسترسی پیدا کنند. سرویس.

کاربرانی وجود دارند که می توانند از طریق IP به روز شده شما به خدمات شما دسترسی پیدا کنند ، اما دیگران هنوز باید منتظر بمانند تا DNS آنها تازه شود.

متأسفانه ، در آنجا’هیچ کاری نمی توانید در مورد این مسئله انجام دهید. کافی است زیرساخت اپراتور DDNS خود را با تعداد زیادی از سرورهای DNS در فضای مجازی ارتباط برقرار کرده و کار خود را انجام دهید. همچنین می توانید یک سرور بازی را اجرا کنید و آن را با دوستان خود یا هر کسی که به وب سایت شما بازدید می کند به اشتراک بگذارید. لطفاً توجه داشته باشید که در مواردی که کاربر میزبان یک سرویس است ، با یک آدرس IP ثابت به DDNS نیاز نیست..

آدرس های IP استاتیک

در صورت آدرس های IP ایستا ، باید از طریق یک دامنه ثبت نام کنید ، آدرس وب مورد نظر خود را ثبت کنید و سپس شروع به اختصاص نام برای همه زیر دامنه ها کنید. یک زیر دامنه x.yourorganization.org است که در آن x برای هر سرویس متفاوت میزبانی شده ، باید نام جداگانه ای داده شود. Yourorganizaton.org دامنه ایستایی است که شما انتخاب می کنید و برای همه زیر دامنه ها کاربرد دارد. متداول ترین زمینه ضبط ، ترجمه ی IP مشخص برای هر دو است.

تفاوت بین DNS پویا (DDNS) و DNS استاتیک

علاوه بر سوابق ، هر چند چندان معمول نیست ، می توانید نامهای Canonical (CNAMEs) را پیدا کنید که برای وب سایت های دیگر اسم مستعار هستند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک زیر دامنه ، x.yourorganization.org را تنظیم کنید تا به آدرس y.otherwebsite.com اشاره کند بدون اینکه شماره یا آدرس IP داشته باشد. سناریوهای دیگر به همین روش ، سوابق MX است که آدرسهای زیر دامنه استاتیک به آدرسهای IP ایستا که میزبان سرویسهای پستی مانند POP3 (پروتکل اداره پست ، برای دریافت نامه) و SMTP (پروتکل انتقال پست الکترونیکی ساده ، برای ارسال نامه پست الکترونیکی) هستند..

آدرس IP استاتیک فقط به صورت رایگان ارائه نمی شود. آنها هر ماه مبلغ ثابت اسمی را متحمل می شوند و به ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) پرداخت می شود. علاوه بر این ، ثبت دامنه همچنین هزینه سالانه ثابت را درباره دامنه اختصاص یافته هزینه می کند ، صرف نظر از تعداد زیر دامنه ها ثبت شده و تعداد سوابق A / MX / CNAME تنظیم شده است. بدون شک ، رفتن به آدرس IP پویا به همراه DDNS گزینه ارزان تر است.

منافع استفاده از DNS پویا

تنها اشکال در داشتن چندین زیر دامنه در یک زمینه DDNS این است هر زیر دامنه با ارائه دهنده DDNS متفاوت ثبت می شود. در این حالت ، برنامه های مختلفی باید برای هر ارائه دهنده مختلف نصب شود یا دیگری همیشه می تواند آدرس IP جدید خود را به صورت دستی به روز کند. امیدواریم که این بررسی اجمالی از راه اندازی DDNS برای شما مفید بوده باشد و تضمین می کنیم که تنظیمات بسیار آسان خواهد بود.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 5