آیا استفاده از مرورگر Tor امن است؟


برای بعضی از افراد ، مرورگر Tor مانند پورتالی است به وب Dark Dark شیطان ، جایی که هر چیزی می رود و خطراتی در همه جا وجود دارد. با این حال ، در واقعیت ، آن را’ابزاری مهم و رایگان در برابر سانسور است. اما آیا استفاده از مرورگر Tor امن است?

در این مقاله با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم شد که آیا’گزینه امنیت آنلاین شما است’جستجو کرده ام.

TL؛ DR: Tor هنگام استفاده از VPN بسیار ایمن تر است.

آیا می خواهید Tor را ایمن تر کنید؟ NordVPN برای حفاظت حداکثری آن را در راه حل VPN خود ادغام می کند. NordVPN دریافت کنید

مرورگر Tor چیست؟?

مرورگر Tor به عنوان ایجاد شد راهی برای حرکت در Tor Tor توسط خود سازندگان شبکه. تور مخفف است “روتر پیاز” زیرا از شبکه گسترده ای استفاده می کند “رله ها” به گشت و گذار در ترافیک در سراسر جهان ، پیگیری و شناسایی کارهایی که کاربران انجام می دهند ، تقریبا غیرممکن است.

بله ، مرورگر Tor قطعاً قانونی است

و قبل از اینکه بپرسید: بله, مرورگر Tor قطعاً قانونی است. اگر قصد دارید از آن برای محافظت از امنیت آنلاین خود استفاده کنید ، اهدا نمی کنید’نیاز به نگرانی در مورد مداخله نهادهای اجرای قانون دارید. مگر در مواردی که از آن برای چیزی استفاده کنید که ممکن است به آن علاقه مند باشید ، پس از آن’بحث متفاوتی است.

چگونه می توان از مرورگر Tor استفاده ایمن کرد

تیم پشت تور به گزینه های امنیتی موجود مانند مرور ناشناس ، پراکسی یا VPNs نگاه کرده و تصمیم گرفتند چیزی محکم تر برای محافظت از ناشناس بودن خود ایجاد کنند. و این یک شروع عالی است ، اما مرورگر Tor همیشه می تواند بسیار ایمن تر شود.

با توجه به برخی آسیب پذیری های امنیتی در شبکه Tor و مرتبط با مرورگر Tor ، آن را ایجاد می کند’مهم است که هرچه می توانید برای ایمن ماندن بردارید. بنابراین در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید’در مورد چگونگی ایمن کردن مرورگر Tor نگران هستید.

از یک VPN با مرورگر Tor استفاده کنیداز یک VPN با مرورگر Tor استفاده کنید. ترکیب یک VPN خوب با Tor یکی از بهترین راه ها برای اضافه کردن یک لایه اضافی از امنیت و حفظ حریم خصوصی است. مهمتر از همه ، با نصب VPN قابل اعتماد ، تشخیص این که شما در Tor وارد سیستم شده اید ، برای ISP یا سازمانهای اجرای قانون بسیار دشوار خواهد بود. VPN شما احتمالاً می تواند این موضوع را پیدا کند ، اما با وجود VPN های معتبری مانند ExpressVPN ، برنده شد’نگرانی بزرگی باشد - حداقل در هیچ کجای دیگر نگران کننده نیست زیرا FBI قادر است هنگام استفاده از Tor ردیابی کند.امنیت عملیاتی خود را تنظیم کنیدامنیت عملیاتی خود را تنظیم کنید. بسیاری از کارشناسان OpSec را آسیب پذیری عمده کاربران تور می دانند. با این کار ، منظور ما اطمینان از این است که اطلاعات شناسایی کلیدی مانند جزئیات پرداخت ، آدرس های IP ، آدرس MAC و سیستم عامل شما محافظت شده و در هر نقطه منتقل نمی شوند. و همچنین به معنای اطمینان بیشتر از کلمه عبور شما برای اهداف مناسب است.در برابر اصرار به سهام در پسوند مقاومت کنیددر برابر اصرار به سهام در پسوند مقاومت کنید. همانطور که ما’قبلاً نیز متذکر شد ، بارگیری مرورگر Tor مبتنی بر Firefox به دلیل افزودنیهای سمی یا افزودنیهایی که با نحوه کار Tor در تضاد است ، می تواند آسیب پذیر شود. بنابراین سعی کنید تنظیمات مرورگر خود را تا حد امکان تمیز نگه دارید.در هنگام استفاده از Tor از تورنت خودداری کنید.در هنگام استفاده از Tor از تورنت خودداری کنید. برنامه های تورنت به عنوان یک آسیب پذیری مهم Tor شناخته شده اند. و هنگامی که از نرم افزاری مانند uTorrent استفاده می کنید ، آن را استفاده می کنید’نسبتا آسان برای ردیابی آنچه شما بارگیری می کنید یا بارگذاری می کنید. بنابراین’فرض کنید داشتن تور به شما امکان می دهد یک تورنت را شروع کنید.

مرورگر Tor چقدر ایمن است?

وقتی نگاهی عمیق به امنیت Tor Browser می اندازیم ، سؤالات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم.

شماره 1 آیا مرورگر Tor ناشناس بودن را برای کاربران فراهم می کند?

آیا مرورگر Tor ناشناس بودن را برای کاربران فراهم می کند؟

مهمتر از همه ، ما باید بدانیم که آیا مرورگر Tor بهترین راه برای اطمینان از گشت و گذار در اینترنت بی خطر است. در اینجا دو چیز اساسی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

  1. شبکه رله ها تقریباً می توانند بسته های داده ارسال شده در سراسر آنها را ناشناس کنند. این کار باعث می شود آدرس های IP و ربودن جلسات بسیار سخت تر شوند و آژانس های نظارتی کار سختی را برای دیدن آنچه می فرستید دارند.
  2. وقتی داده ها از طریق شبکه Tor عبور می کنند ، مجبور است آن را در جایی وارد کرده و آن را ترک کند. و این گره های خروج آسیب پذیری های کلیدی برای کاربران تور است که باید از آن آگاهی داشته باشند.

به عنوان مثال ، وب سایت هایی که اطلاعات پرداخت را وارد می کنید بسیار آسیب پذیر هستند ، به همین دلیل Tor شامل HTTPS در همه جا است. HTTPS مقداری محافظت می کند اما نمی تواند’متوقف کردن snoopers دانستن اینکه شما’دوباره با استفاده از تور.

آی تی’سخت است برای مخفی کردن استفاده از Tor از هر کسی که به اندازه کافی مصمم است برای پیدا کردن. و بعضی از گره های خروج نیز ممکن است به خطر بیفتد. مدتهاست که شایعات در مورد دولتهایی که در واقع این گره ها را اجرا می کنند شایع بوده و امکان جمع آوری داده های انبوه را فراهم می آورد.

در حالی که احتمالاً این داده ها برنده شدند’کاربران را شناسایی کنید ،’هنوز فاصله ای طولانی از حفاظت کامل دارد. با این حال ، پروژه Tor به خوبی از این امر آگاه است و برای تصفیه اقدامات امنیتی خود مرتباً قدم بر می دارد.

این زمان برای تأیید این نکته است که تور برای ناشناس بودن عالی است اما برای جعل آدرس IP شما فوق العاده نیست و وانمود می شود که از یک کشور خاص است. برای آن ، شما’به یک VPN خوب مثل ExpressVPN احتیاج دارید.

شماره 2 آیا مرورگر Tor از ویروس ها و بدافزارها ایمن است?

آیا Tor Browser از ویروس ها و بدافزارها ایمن است؟

ویروس ها می توانند یکی از پاشنه آشیل مرورگر Tor باشند. از آنجا که این مرورگر مبتنی بر Firefox است ، تمایل دارد همان آسیب پذیری های Mozilla را داشته باشد’نرم افزار همان افزونه های ریسکی که افراد روی Firefox استاندارد نصب می کنند ، می توانند به Tor اضافه شوند ، مانند VPN های رایگان مانند Hola یا برنامه های رتبه بندی مانند Web of Trust.

بنابراین مراقب باشید که تنظیمات مرورگر Tor خود را با افزودنیهای اضافی تنظیم کنید. آنها می توانند درهای مانیتورینگ و ویروس ها را باز کنند.مرورگر Tor به هم Dark Dark و هم به Dark Web دسترسی دارد “واضح” وب. بنابراین هنگام مرور وب ، با خطرات بدافزار مشابه وب سایت های معمولی روبرو خواهید شد. شما هنوز هم می توانید بر روی پیوست های مخاطره آمیز کلیک کنید یا موافقت خود را برای بارگیری پرونده های عجیب و غریب .exe ارائه شده توسط سایت های حمله انجام دهید. و شما هنوز هم می توانید آلوده شوید. آنجا’از این نظر چیز خاصی در مورد مرورگر Tor وجود ندارد.

بنابراین پاسخ به این سؤال که Tor از ویروس ها در امان است یا خیر - مگر اینکه محافظت از ویروس را به مخلوط اضافه کنید.

شماره 3 آیا مرورگر Tor دارای سابقه ای در زمینه امنیت است?

آیا مرورگر Tor سابقه ای در زمینه مسائل امنیتی دارد؟

در طول سال ها, تور هدف حملات بیشمار بوده است. این’با توجه به محبوبیت آن در مورد هکرها ، دقیقا تعجب آور نیست. و آن’اغلب اثر سالم داشت و به توسعه دهندگان تحریک می کرد تا رفع کنند. اما لیست طولانی است و ممکن است برخی افراد را نگران کند.

ما’در حال حاضر خطرات مرتبط با گره های خروجی را ذکر کرده ام ، اما آنها به چشم نمی خورند’تنهایی حملات تجزیه و تحلیل ترافیک نیز ممکن است ، کاربران BitTorrent ممکن است طعمه بیفتند “حملات بد سیب,” و اشکالات Heartbleed نیز شناسایی شده اند که باعث اختلال در توده ها می شود.این مسائل پناهنده است’تور را ترك كرد’محبوبیت بعنوان یک بازار کالا یا راه حل حفظ حریم خصوصی ، اما برخی پاسخ منفی داده اند. به عنوان مثال ، Dark Web Market Market Agora پس از مشخص شدن یک آسیب پذیری مهم Tor ، فروش دائمی را در سال 2016 به حالت تعلیق درآورد. برای آنها ، دیگر نمی توان از ناشناسی بودن اطمینان گرفت ، گرچه اکثر کاربران همچنان به این شبکه اعتماد دارند.

برای امنیت بهتر ، شما’برای امنیت مانند NordVPN نیاز به استفاده از یک VPN خوب و شهرت جدی دارید.

شماره 4 نحوه به روزرسانی در مورد مرورگر Tor’امنیت?

چگونه می توان به روزرسانی در مورد امنیت Tor Browser را دریافت کرد؟

اگر نگران تور هستید’شما ناشناس است ، وضعیت بازی با گره های خروج و خطرات ناشی از ویروس ها’دوباره در شانس باشید: هزاران نفر دیگر از افراد دارای آگاهی درباره حفظ حریم خصوصی. و آنها گرد هم آمده اند تا تأمین کنند تالار گفتگو برای بحث در مورد مسائل مربوط به ایمنی مرورگر Tor.

وقتی می خواهید بدانید که آیا مرورگر Tor بی خطر است ، Reddit همیشه مکان خوبی برای شروع است. “صفحه اول اینترنت” همیشه مملو از افرادی است که از Tor برای بیان نظرات و به اشتراک گذاری پرونده ها استفاده می کنند ، و بسیاری از آنها منابع عالی دانش فنی هستند. یکی دیگر از مکان های خوب برای جستجوی آخرین اطلاعات Tor Blog است که یک سری مرتب از به روز رسانی های امنیتی را اجرا می کند..

Tor vs VPN: مقایسه این دو

وقتی به این دو (مرورگر Tor در مقابل VPN) نگاه می کنید متوجه می شوید که تفاوت هایی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

  • از نظر کاربردها ، Tor از آنچه کاربر در حالی که در مرورگر Tor سفارشی قرار دارد انجام می دهد ، محافظت می کند و از فعالیت هایی خارج از آن استفاده نمی کند.
  • در سمت تلنگر ، یک سرویس VPN از همه کاربر محافظت می کند’فعالیت های آنلاین ، از جمله مرورگر وب استاندارد و سایر برنامه ها.
  • وقتی قیمت میاد, Tor بصورت رایگان در دسترس است, در حالی که VPN در نسخه های رایگان و نسخه های پولی عرضه می شوند.
  • VPN و Tor تحت شرایط مختلف کار می کنند. به عنوان مثال ، فقط VPN های مصوب دولتی می توانند در چین کار کنند. بنابراین ، تمام VPN ها قادر به استفاده توسط کاربران در چین نخواهند بود. چین همچنین رله های Tor را مسدود می کند به این معنی که کاربران برنده شدند’لزوماً می توانید از Tor در کشور استفاده کنید.

یک سرویس VPN از همه کاربر محافظت می کند’فعالیت های وب از جمله مرورگر وب استاندارد و همچنین فعالیت های دیگر برنامه ها.

  • اگر داده های فوق العاده حساس را منتقل می کنید ، Tor در رابطه با VPN خوب بهترین انتخاب است. این گزینه برای کسانی که مایل هستند سرعت اینترنت را فدای امنیت داده ها کنند.
  • وقتی صحبت از VPN می شود ، ارائه می دهد تعادل بین حریم خصوصی ، سهولت استفاده و سرعت.
  • Tor اغلب توسط وب سایتها مسدود شده است بنابراین برای مرور وب توسط همتا و به اشتراک گذاری فایل مناسب نیست.

بهترین VPN برای استفاده با مرورگر Tor

اگر تصمیم گرفتید که از Tor برای مرور ایمن استفاده کنید ، حتماً یک VPN-Tor سازگار نصب کنید تا ویژگی های ایمنی آن را تکمیل کنید. در اینجا بهترین VPN های استفاده شده با Tor Browser وجود دارد:

1. ExpressVPN

سریع ، ایمن و بسیار مطمئن ، ExpressVPN مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا یک انتخاب برتر برای کسانی است که با مرورگر Tor به امنیت حداکثری نیاز دارند. ExpressVPN یک لیست بزرگ سرور دارد که شامل 94 کشور است ، بنابراین می توانید’اشتباه کنید که آیا برای کار یا سرگرمی به آن احتیاج دارید.

2. NordVPN

NordVPN احتمالاً امن ترین VPN در خارج است و حتی یکپارچه سازی داخلی Tor نیز دارد - پیاز روی VPN. آی تی’عالی برای حفظ حریم خصوصی شما است اما همچنین مورد علاقه طرفداران جریان و تورنت در سراسر جهان است.

خط پایین

مرورگر Tor یکی از قدرتمندترین ابزارهای حفظ حریم خصوصی در اطراف آن است ، اما در عین حال’بی عیب نیست بنابراین ، شما باید نسخه ایمن را از پروژه Tor نصب کنید ، و don نکنید’از پرسیدن سؤالاتی در Reddit یا Tor Blog استفاده کنید.

سرانجام ، شما باید از VPN برای پوشاندن نقاط ضعف مرورگر Tor استفاده كنید و از حداكثر امنیت و حریم خصوصی اطمینان حاصل كنید.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

66 − 61 =

map