رمزگذاری داده ها: راهنمای کامل


محافظت از داده های شما اکنون مهمتر از همیشه است. خواندن را ادامه دهید تا در مورد روش های مختلف رمزگذاری داده های شما و چگونگی ایمن نگه داشتن اطلاعات بیاموزید.

در عصر اطلاعات ، انتقال داده ها از طریق کانال های دیجیتال اکنون به بخشی از هنجار تبدیل شده است ، زیرا به سهولت کار و کاهش هزینه سفر کمک می کند. با این حال ، این روش جدید انتقال اطلاعات مشکل جدیدی را به وجود آورده است ، یعنی نشت اطلاعات. انتقال داده نیاز به انتشار آن به اینترنت دارد ، جایی که شما در معرض خطر رهگیری داده های خود هستید. راه حل این خطر رمزگذاری داده است. بدون شک ، این یک موضوع بسیار گسترده است ، با این حال ، در این مقاله با اصول رمزگذاری داده ها ، روش های مختلف رمزگذاری داده مورد نیاز در تنظیمات مختلف و انواع اصلی رمزگذاری مورد استفاده قرار می گیرید..

رمزگذاری داده چیست?

این روند است scrambling کردن داده های مفید به یک کد یا فرم دیگر ، قابل خواندن از نظر بیننده شخص ثالث, به گونه ای که فقط آنهایی که رمز عبور دارند یا دارای یک کلید مخفی هستند ، که در غیر این صورت به عنوان رمزگشایی شناخته می شوند ، می توانند آن را بخوانند. داده های رمزگذاری شده می توانند در حال انتقال ، انتقال از طریق ایمیل و از طریق مرورگرها یا سایر کانالهای دیجیتال باشند ، یا در حالت استراحت ، در پایگاههای داده ذخیره شوند..

این فرآیند به مرحله دیگری بستگی دارد که رمزگشایی است. رمزگشایی رمزگشایی موفقیت آمیز داده های رمزگذاری شده است توسط گیرنده ، با استفاده از کلید رمزگشایی مخفی. اگر این قابل دستیابی نباشد ، فرایند رمزگذاری برای گیرنده بی فایده است ، زیرا آنها قادر به خواندن داده ها نخواهند بود.

در حال حاضر رمزگذاری یکی از مؤثرترین فرایندهای امنیتی داده است که توسط سازمانها مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از وقوع رمزنگاری ، فرم جدید متنی متفاوت از داده های اصلی تولید می شود و معمولاً به این متن گفته می شود متن متن. این رویه به خودی خود مانع از مداخله توسط طرفین ناخواسته نمی شود بلکه در عوض ، این کار را انجام می دهد عدم امکان خواندن پیام واقعی را برای طرف غیرممکن می کند, -همچنین به عنوان متن ساده گفته می شود. در حال حاضر رمزگذاری یکی از مؤثرترین فرایندهای امنیتی داده است که توسط سازمانها مورد استفاده قرار می گیرد. روشهای مختلفی برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود - می تواند با یک روش متقارن باشد که از یک استاندارد خاص رمزگذاری داده ها (DES) ، یک روش نامتقارن یا الگوریتم های تبادل و کلید استفاده می کند..

روش رمزگذاری داده های متقارن

رمزگذاری متقارن نوعی رمزنگاری است که در آن وجود دارد یکی از کلیدها با تقارن و غیرقابل شمارش داده ها وظیفه دارند. این کلید واحد بین اعضای یک گروه محدود برای رمزگذاری و رمزگشایی داده های بین اعضای آن به اشتراک گذاشته می شود. محبوب ترین الگوریتم های مورد استفاده برای رمزگذاری داده های متقارن شامل استاندارد رمزگذاری داده ها (DES) است که از کلیدهای 56 بیتی استفاده می کند, سه گانه DES (که از الگوریتم DES سه بار با کلیدهای مختلف استفاده می کند)؛ و استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES), مناسب برای انتقال ایمن و ذخیره اطلاعات. این روش در ترکیب با روش نامتقارن برای شکل دادن نوع خاصی از رمزگذاری داده های شفاف استفاده می شود.

روش رمزگذاری داده های نامتقارن

رمزگذاری نامتقارن یک روش نسبتاً جدید است ، در مقایسه با رمزگذاری متقارن. این روش استفاده می کند دو کلید مختلف برای تقسیم متن ساده - یک کلید عمومی و یک کلید مخفی. رمزگذاری نامتقارن بیشتر استفاده می شود در رسانه های ارتباطی روزمره, مخصوصاً از طریق اینترنت در بیشتر مواقع این فرآیند از طریق یک نرم افزار رمزگذاری داده برای کمک به دور زدن موانع فنی ارائه شده به عموم مردم انجام می شود تا استفاده از روش به ساده ترین شکل ممکن انجام شود. درک این نکته بسیار مهم است که در رمزگذاری متقارن ، هرکسی دارای کلید مخفی صحیح باشد می تواند پیام را رمزگشایی کند و این دلیل است که رمزگذاری نامتقارن از دو کلید مختلف برای تقویت امنیت استفاده می کند..

روش رمزگذاری داده هاشینگ و الگوریتم های تبادل کلید

رمزگذاری داده ها برای اهداف امنیتی

بر اساس تعریف رمزگذاری داده ها ، فقط مخفی کردن داده ها در یک متن scrambled محدود نمی شود. Hashing نوعی رمزگذاری است که به منظور تأیید محتویات داده ، مخفی کردن متن است و خود داده را مخفی نمی کند.. از این نوع رمزگذاری برای محافظت از انتقال پرونده های بزرگ و نرم افزاری که برای بارگیری توسط ناشران ارائه شده استفاده می شود و مطمئن شوید که آن بدون تغییر به گیرنده می رسد. الگوریتم تبادل کلید برای تبادل ایمن کلیدهای مخفی با یک شخص ناشناس در یک فرمول مشخص استفاده می شود. این روش شامل به اشتراک گذاری اطلاعات نیست - هدف اصلی آن ایجاد یک کلید مخفی است که بعدا می توان از آن استفاده کرد.

الگوریتم های رمزگذاری داده

یک الگوریتم است قانون دقیق (یا مجموعه ای از قوانین) که چگونگی حل مسئله را مشخص می کند. در داده های رمزگذاری نیز مقرراتی وجود دارد که باید رعایت شود و این قوانین بسته به روش رمزگذاری انتخاب شده و هدف این روند به خودی خود به اشکال مختلفی ارائه می شوند..

این الگوریتم ها محرمانه بوده و ابتکارات امنیتی کلیدی را تضمین می کنند.

این الگوریتم ها محرمانه بوده و ابتکارات امنیتی کلیدی از جمله تأیید یک پیام را تضمین می کنند’منشأ تأمین اثبات پیام’محتوای آن در راه تغییر نکرده است ، و اثبات اینکه فرستنده پیام در واقع آن را ارسال کرده است ، انجام نشد’از یک منبع ناشناخته آمده است. الگوریتم های رمزگذاری داده ، فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی را در حین انتقال داده به روش خاصی اتوماسیون می کنند.

تعداد زیادی الگوریتم وجود دارد که برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود ، با این حال ، برخی از آنها محبوب تر از سایرین هستند ، یعنی:

 1. استاندارد رمزگذاری داده ها (DES) که یک الگوریتم رمزگذاری است که بیشتر برای رمزگذاری پین ها در دستگاه های ATM و رمزگذاری رمز عبور UNIX استفاده می شود.
 2. استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES)
 3. دمیدن
 4. دو ماهی
 5. اندیشه
 6. MD5
 7. SHA-1
 8. HMAC

این الگوریتم ها به روش های مختلفی عمل می کنند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و از مواردی استفاده می کنند که می توانند در آن استفاده شوند. برخی (به عنوان مثال ، SHA-1 و MD5) کاملاً مشابه هستند (SHA-1 امنیت پیشرفته ای را ارائه می دهد).

استاندارد رمزگذاری داده ها (DES)

DES یک رمزنگاری با کلید متقارن است. در ابتدا توسط انستیتوی ملی استاندارد و فناوری منتشر شد و پس از آن ، DES به یک برنامه فیستر رمز تبدیل شد. اندازه هر بلوک 64 بیتی است ، اما همه واحدهای آن فعال نیستند (8 از 64 بیت کلید توسط الگوریتم استفاده نمی شود). DES اکنون به Triple DES یا 3DES تبدیل شده است که روشی مطمئن تر برای رمزگذاری است ، زیرا داده ها را سه بار پشت سر هم رمزگذاری می کند و حداقل در یکی از عملیات ها از کلید دیگری استفاده می کند..

رمزگذاری داده های شفاف

رمزگذاری داده های شفاف (TDE) با SQL Server 2008 توسعه داده شده است ، و همچنین در سیستم های مدیریت پایگاه داده Oracle نیز موجود است. این یک روش رمزگذاری است که داده های اصلی موجود در پایگاه داده را تضمین می کند. روش رمزگذاری داده ها را با scrambling پرونده های اصلی پایگاه داده ، و نه داده ها به خودی خود ایمن می کند. این مانع از هک شدن و کپی کردن داده ها در سرور دیگر می شود. برای دستیابی به پرونده های مورد نیاز برای داشتن گواهی رمزگذاری اصلی و یک کلید خاص. رمزگذاری واقعی پایگاه داده در سطح صفحه انجام می شود.

یک صفحه ، در این حالت ، به واحد ذخیره سازی داده ها در سرور (نه یک صفحه وب) اشاره دارد. یک صفحه در یک سرور SQL کوچک است (اندازه 8 کیلوبایت). از آنجا که TDE از ساختار پایگاه داده محافظت / رمزنگاری می کند ، روشی برای رمزگذاری استراحت محسوب می شود. تمرکز اصلی این روش شفافیت است. این بدان معنی است که روش scrambling برای کاربران مجاز پایگاه داده شفاف است. آنها برای خواندن پیام نیازی به ایجاد دستورالعمل مخصوص رایانه یا تغییر تنظیمات پیچیده ندارند. یک مثال خوب در دنیای واقعی نمونه ای از کلاهبرداری کلیدی است.

نرم افزار رمزگذاری داده ها

نرم افزار رمزگذاری داده ها

نرم افزار رمزگذاری داده ها یک است برنامه امنیتی که امکان scrambling و unscrambling از داده ها را در حالت استراحت یا ترانزیت فراهم می کند. رمزگذاری محتوای یک شیء داده ، پرونده ، بسته شبکه یا برنامه را قادر می سازد تا توسط کاربران یا هکرهای غیر مجاز ایمن و قابل مشاهده نباشد. نرم افزار رمزگذاری با کار با یک یا چند الگوریتم رمزگذاری ، داده ها یا پرونده ها را رمزگذاری می کند. تعداد زیادی نرم افزار عالی برای رمزگذاری داده وجود دارد (برخی نسخه های رایگان هستند ، برخی از آنها یک دوره آزمایشی را ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر باید هزینه پرداخت کنند) و این شامل Veracrypt ، Axcrypt و Bitlocker است..

رمزگذاری داده ها کامل نیست

اگرچه ما در مورد چگونگی عملکرد امنیت داده ها آموخته ایم ، اما توجه داشته باشید که کامل نیست ، بسیار مهم است. ما همیشه باید در مورد نحوه برخورد با آن احتیاط کنیم. این واقعیت که یک نرم افزار وجود دارد که به رمزگذاری داده های شما کمک می کند ، به معنای این نیست که شما کاملاً در معرض خطر نیستید. با این حال ، ناامید نشوید ، زیرا اگر از یک نرم افزار رمزگذاری معتبر استفاده می کنید و دستورالعمل ها را تا حدی دنبال می کنید ، اطلاعات شما ایمن تر است - توجه داشته باشید که ما چگونه گفتیم “امن تر” و نه ‘کاملاً بی خطر’. آینده رمزگذاری داده ها روشن است و فقط بهتر خواهد شد.

اجرای امنیت در رمزگذاری داده ها

پس از یادگیری در مورد مشخصات رمزگذاری داده ها ، ممکن است تعجب کنید که چگونه این همه در زندگی روزمره ما صدق می کند. چهار روش اصلی وجود دارد که رمزگذاری در تأمین امنیت داده های مشترک انجام می شود:

 1. احراز هویت: رمزگذاری نه تنها به محافظت از داده کمک می کند بلکه به آن کمک می کند به شناسایی اصالت کاربر کمک می کند, به خصوص در صورت اشتراک عمومی. به عنوان مثال ، هنگام بازدید از یک وب سایت ، گواهی SSL اثبات اتصال شما به سرور مناسب است ، که در مقابل فیشینگ کمک می کند. هویت مورد نظر کاربر نیست بلکه کلید رمزنگاری آن کاربر است.
 2. عدم رد رمزگذاری همچنین به استفاده کنندگان کمک می کند تجارت الکترونیکی یا برنامه های مالی. رمزگذاری به تعیین اینکه آیا اقدام خاصی توسط کاربر روی داده انجام شده است کمک می کند. به عنوان مثال ، اگر مشتری بانک محلی درخواست انتقال پول به یک حساب دیگر را بدهد ، بعداً در ماه ادعا می شود که هرگز این درخواست را انجام نداده اند ، بانک می تواند ثابت کند که این معامله در واقع توسط کاربر مجاز بوده است..
 3. محرمانه بودن: با نشت اطلاعات در همه جا ، ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی شما یک نگرانی بسیار مهم است. رمزگذاری باعث می شود که محرمانه باشد.
 4. تمامیت: رمزگذاری همچنین به اطمینان از عدم تغییر داده یا مشاهده در هنگام انتقال یا ذخیره سازی کمک می کند.

افکار نهایی

رمزگذاری داده ها ، برای کسانی که اصطلاح جدیدی دارند ، یک فرایند هولناک و پیچیده است و می تواند بسیار دلسرد کننده باشد. با این حال ، رمزگذاری داده ها برای سازمان شما به لطف در دسترس بودن طیف وسیعی از نرم افزارهای باکیفیت و روشهای رمزگذاری بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که این جنبه از سازمان خود را به نرم افزار مورد نظر خود منتقل کنید و این نرم افزار به کارمندان شما اجازه می دهد تا در حالی که برچسب گذاری می کنند ، به اشتراک گذاری خود ادامه دهند ، خطرات احتمالی که ممکن است باعث از بین رفتن داده ها شوند را به اشتراک بگذارند. به یاد داشته باشید که یک نرم افزار برتر جلوگیری از از بین رفتن داده را انتخاب کنید که رمزگذاری داده ها را با کنترل ایمیل و کنترل برنامه ارائه می دهد ، تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما بی خطر است.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 45 = 50