StartPage meklētājprogrammas pārskats


Dublēts “pasaule’privātākā meklētājprogramma”, StartPage šķiet piemērots rēķinam ikvienam, kurš vēlas iegūt konfidenciālu un drošu Google alternatīvu. Bet vai tas tā ir, un vai sakrājas meklētājprogrammas StartPage izvirzītās prasības?

Šajā StartPage pārskatā tiks apskatīts viens no galvenajiem pretendentiem uz Google’vainagu un padziļināti izpētiet, kas padara šo meklēšanas rīku izmēģināšanas vērtu. Un mēs’Es arī novērtēšu, kā tas tiek salīdzināts ar citām alternatīvām, ar pilnu StartPage vs DuckDuckGo salīdzinājumu, lai noapaļotu lietas.

Bet vispirms, kāpēc jums jebkurā gadījumā būtu jāizmanto privāta meklētājprogramma?

Izpratne par privātām meklētājprogrammām

Bija laiks, kad meklēšana tīmeklī bija nevainīga darbība. Kad konkurēja tādi uzņēmumi kā Lycos, Webcrawler, Altavista un - jā - jauns augšupvērsts uzņēmums, kuru sauca Google, daži cilvēki sūdzējās par ietekmi uz personīgo privātumu.

Tomēr tas ir mainījies, kad Google izveidoja efektīvu monopolu meklētājprogrammu nozarē.

Pēc daudzu meklētājprogrammu ekspertu domām, Google ir ļaunprātīgi izmantojis savu pozīciju, rīkojoties nepareizi attiecībā uz lietotāju privātumu. Lietotāji ir spiegoti, izmantojot izsekošanas sīkfailus un IP reģistrēšanu; viņu e-pasti ir atklāti lietotņu izstrādātājiem; Google ir nopelnījis miljardus, pārdodot lietotāju datus bez piekrišanas, un kas’Turklāt uzņēmums ir izlaidis datus, piemēram, sietu.

Privātās meklētājprogrammas mēģina atkārtot vai izmantot Google funkcionalitāti, vienlaikus novēršot šos defektus. Vissvarīgākais ir tas, ka viņi vēlas aizsargāt lietotāju identitātes, vienlaikus atrodot radošus veidus, kā finansēt savas darbības.

Ne visiem viņiem izdodas gūt augstu rezultātu privātuma jomā, bet vismaz viņi to cenšas. Tātad ļaujiet’uzzināt, kur atrodas StartPage jaunajā privāto meklētājprogrammu pasaulē.

Kas ir StartPage??

Lai gan privāto meklētājprogrammu popularitāte pēdējos gados ir palielinājusies, daudzām no populārākajām iespējām faktiski ir diezgan ilga vēsture. StartPage meklētājprogramma ir lielisks piemērs, kura saknes meklējamas 1998. gadā.

Dibināja Deivids Bodniks kā (mazāk saistošs nosaukums) Ixquick, meklētājprogrammu 2000. gadā iegādājās holandiešu uzņēmums Surfboard Holding BV, kas joprojām darbojas StartPage vietne..

Sākotnēji meklēšanas rīks ir centies panākt priekšstatu par privātumu. Faktiski StartPage bija viens no pirmajiem operatoriem, kas apvienoja standarta meklēšanas priekšējo daļu ar tīmekļa starpniekserveri, ļaujot lietotājiem meklēt anonīmi.

IXquick pārveidoja savu darbību 2009. gadā, izveidojot StartPage.com, kas tagad piedāvā ļoti Google meklējamu meklēšanas iespēju. Izmantojot tā saskarni, lietotāji jutīsies kā mājās, taču aiz virsmas viss izskatās ļoti atšķirīgi.

StartPage darbības galvenās iezīmes

  1. Meklētājprogrammu apkopošana - StartPage meklētājprogramma to nedara’t, lai izveidotu savu indeksu, jāpaļaujas uz vienu rāpuļprogrammu. Tā vietā tiek vērtēti 10 vadošo meklētājprogrammu (ieskaitot Google) rezultāti, par prioritārām nosakot saites, kas parādās visās 10.
  2. Šajā procesā nav iesaistīti sīkfaili. Nu, tikai viens. Šis sīkfails būtībā ir lietotāja preferenču rīks, kas jūsu pamata iestatījumus glabā 90 dienas (pieņemot, ka’Pagaidām apmeklējiet StartPage).
  3. StartMail tiek nodrošināts kā papildu pakalpojums. Dažos aspektos tas atgādina Gmail, tas ir pilnībā šifrēts tīmekļa pasta pakalpojums, kas piedāvā PGP šifrēšanu - pat e-pasta ziņojumiem, kas tiek sūtīti tiem, kuriem nav viņu pašu šifrēšanas.
  4. Ikreiz, kad veicat meklēšanu, jūs’Es pamanīšu, ka katrai saitei ir meitas saite, kurai ir tiesības “anonīms skats.” Tas ļauj pāriet no StartPage uz mērķa vietni, šai vietnei nezinot, no kurienes esat nācis, vai meklēšanas vienumus, kas jūs aizveda. Tātad tas ir saistīts ar galveno Google problēmu’s sistēmas.

Lietotājiem arī jāņem vērā, ka vairums pamata Google funkciju ir iestrādātas StartPage meklētājā. Piemēram, varat meklēt attēlus un video, lietotāji var filtrēt pēc laika un datuma, un rezultātus var filtrēt arī pēc valodas. Tur’s pat kartēšanas lietotne, lai atrastu ticamus virzienus.

Kā reāli darbojas StartPage??

Dažas no iesaistītajām funkcijām ir diezgan novatoriskas - pat 20 gadus pēc StartPage meklētājprogrammas parādīšanās, un tā’ir vērts tos aplūkot mazliet sīkāk.

Pirmkārt, anonīms skats. Šajā iestatījumā meklētājprogramma izmanto savu IP adresi, lai piekļūtu trešo pušu vietnēm. Kad tas tiks izdarīts, šīs vietnes redzēs tikai meklētājprogrammu un nebūs datu par jūsu individuālo atrašanās vietu.

Turklāt StartPage to nedara’t nodot pilnu “lietotāja aģents” profils, lai atlasītu vietnes. Tā vietā lietotāja aģents iekļauj tikai a “iztīrīti” versija, kas vienkārši brīdina vietnes par izmantoto pārlūku. Tādā veidā jūs varat gūt labumu no tā, ka pārlūkprogrammas optimizācija tiek veikta vietnē, bet gan vietnē’s vadītāji var’t daudz ko nevar atklāt jūsu ierīcē.

Otrkārt, tur’s meklētājprogrammas StartPage biznesa modelis. Izmantojot tādas meklētājprogrammas kā Google, lietotājs ir viņu galvenā priekšrocība. Viņi veido profilus par savām gaumēm un kustībām, kurus var pārdot ar lielu peļņu.

StartPage to nedara’t to darīt. Tomēr uzņēmumam joprojām ir jāpelna nauda. Lai to izdarītu, tas nodrošina sponsorētu reklāmu ar katru meklēšanu. Jūs’Šīs reklāmas redzēsit meklēšanas rezultātu augšpusē (skaidri marķēti ar vārdu “sludinājums” mazā kastītē).

Šie sludinājumi nav izstrādāti’t ir mērķēts, pamatojoties uz personīgajiem profiliem vai meklēšanas vēsturi. Tie ir vienkārši saistīti ar jūsu izmantotajiem meklēšanas vienumiem. Tātad, lai arī tie ne vienmēr ir 100% atbilstoši jūsu interesēm, to izvēlei izmantotā sistēma nav piemērota’t jūsu personīgo datu iegūšana.

Vai StartPage ir drošs

Mēs’mēs jau esam aptvēruši anonīmus meklējumus un StartPage meklētājprogrammas biznesa modeli, un abi uzņēmuma aspekti to liek domāt’s ir diezgan daudzsološa Google alternatīva. Vai ir vēl kādas lietas, kas mums būtu jāzina par tā vispārējo drošību??

Patiesībā jā. Pirmkārt, StartPage neuzglabā datus par jūsu meklēto. Tātad tur’profilēšanai nav iespējas, un, ja tiesībaizsardzības iestādes nonāk pie meklēšanas uzņēmuma, kurš pieprasa datus, tām būs jāatstāj tukšām rokām.

Uzņēmums ir bijis arī ilglaicīgs, NSA spiegošanas vokāls kritiķis, īpaši Edvarda Snūdenda atmaskotā PRISM programma. Un tas kategoriski paziņo, ka nekad nav nodevis ASV valdībai nekādu datu apjomu.

Turklāt meklētājprogramma StartPage pēc noklusējuma izmanto šifrēšanu. Katru lapu, kas saistīta ar šo vietni, aizsargā HTTPS šifrēšana, tāpēc nepiederošām personām nav piekļuves veikto meklējumu saturam..

Visu šo iemeslu dēļ šajā StartPage pārskatā ir diezgan pozitīvi vērtēts rīka piedāvātais piedāvājums un tas, kā tā veidotāji ir domājuši par meklētājprogrammu privātumu. Tomēr ir jāpiemin viens pēdējais drošības aspekts.

Vai ir meklētājprogrammas StartPage vīruss?

Agrāk meklētājprogramma StartPage bija saistīta ar vīrusiem, kas to automātiski iestatīja’Sākumlapa kā lietotāji’ noklusējuma mājas lapa. Acīmredzot to izraisīja vīruss ar nosaukumu Trojan-StartPage, un pašam uzņēmumam ar to nebija nekāda sakara.

Kad lietotāji izmantoja viltus meklētājprogrammu, tas pakļāva viņiem risku iegūt papildu ļaunprātīgu programmatūru un nodot personisko informāciju. Tātad StartPage ir sniedzis norādījumus par to, kā rīkoties, ja tas notiek ar jums.

Un, kā vienmēr, tā’Laba ideja ir atjaunināt pretvīrusu un pretprogrammatūru sistēmas - neatkarīgi no meklētājprogrammas, kuru jūs izmantojat. Bet, cik mēs varam pateikt, tas nav’t nav iemesls pazemināt mūsu StartPage pārskatu.

StartPage vs DuckDuckGo

Visbeidzot, mums ir jāatrodas StartPage meklētājprogrammā plašākā Google alternatīvu ekoloģijā, un salīdzinājums ar DuckDuckGo ir ideāls veids, kā to izdarīt..

DuckDuckGo ir līdzīgs uzsvars uz privātumu un tikpat labi tiek ievērots, tāpēc, iespējams, vēlēsities izmēģināt abus, lai redzētu, kurš no tiem iezīmē jūsu rūtiņas. Lai palīdzētu jums izlemt, šeit’s salīdzināšanas tabula ar galveno informāciju.

Uzņēmumam, kas pieder

StartPage: Surfboard Holding B.V (atrodas Nīderlandē)

DuckDuckGo: Izpilddirektors Gabriels Veinbergs (ar nozīmīgiem riska kapitāla ieguldījumiem)

Uzsākta

StartPage: 1998. gads (pārdēvēts 2009. un 2016. gadā)

DuckDuckGo: 2008. gads

Indeksēto lapu skaits

StartPage: nav zināms, izmanto indeksus no 10 vadošajām meklētājprogrammām (ieskaitot Google)

DuckDuckGo: pēdējais aprēķins 120 miljoni (2011)

Dienas vaicājumu skaits

StartPage: vismaz 5,7 miljoni

DuckDuckGo: 30 miljoni

Reklāma meklētājā?

StartPage: Jā

DuckDuckGo: Jā

Drošības elementi

StartPage: pilnīga HTTPS / TLS šifrēšana visiem meklējumiem, anonīma vietņu apskate, izmantojot starpniekserveri, lietotāju meklēšanu netiek reģistrēta, sīkdatņu izmantošana ir minimāla, nodrošināts drošs e-pasts, balstīta uz Nīderlandi, nav atlasītu reklāmu

DuckDuckGo: izmanto TLS šifrēšanu visiem meklējumiem, ASV bāzētu un izmanto Amazon serverus mitināšanai, piedāvā TOR izejas anklāvu, bez profiliem balstītas reklāmas - var tikt nodrošinātas tikai uz atslēgvārdiem balstītas, šifrētas tīmekļa saites (nevis ikdienas).

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 + = 81